PDA

Tüm Versiyonu Göster : DOSTLUK denilen şey...

ustam18
21-11-2011, 09:55
Değerli forum üyeleri:kardeşlerim,abilerim ve akranlarım.
Bu gün çalan telefonuma baktığımda tanımadığım bir numara.açmakla açmamak arasında bir tereddüt den sonra açtım."ben ÇAKMAKCI Murat Çakmakcı ...rastgelsin org.dan "diyordu.ilk anda kısa bir şaşkınlıktan sonra tanışma faslı, işten güçten,havadan sudan uzun süre konuştuk.inanın o kadar sevindim ki.hiç tanımadığım ,sadece sanalda yazıştığım bir kardeşim beni telefonla arayıp hal hatır soruyordu.İşte DOSTLUK denilen şey bu olmalıydı."abi sesini duyayım istedim" demesi sanki 40 yıldır yanyanaymışızda 3 gün ayrılmışız beni özlemiş,sesimi duymak istemiş.Valla çok duygulandım.Murat kardeşime çokkk teşekkür ediyorum.
Çankırı ya yolu düşen tüm dostlar:bilesiniz ki bir abiniz, bir kardeşiniz vardır.Dostum Arkadaşım dediklerime herzaman kapım ve yüreğim sonuna kadar açıktır.olur ya çocuğunuz okumaya gelir, oğlunuzun askerliği çankırı ya çıkar,eğer beni arayıp bulmazsanız iki elim yakanızdadır.Yardıma ihtiyacı yoksa bile bir tabak yemeğimi yemeden,bir bardak çayımı içmeden bir dostum giderse üzülürüm.
Bu yazdıklarımı inanın içtenlikle yazıyorum.Kimseye yağcılık yapmak gibi bir niyetim yoktur.Ah birde yakın olabilseydim İzmir e.
tüm dostlara Rastgele.

Anıl ÜNALAN
21-11-2011, 12:09
:) Umarım bu dostluklar baki kalır Hayrettin abicim.
Senin gönlünün güzelliğinin farkındayız biz :)
Bu dostlukların dallanmasını, budaklanmasını istediğimiz için buradayız.
Görüşmek ümidiyle güzel abim.

ishak BALLICA
21-11-2011, 13:16
Sevgili Hayrettin hocam, samimi duygularınız ile gönlünüzden geçenleri aktarmak için yazmış olduğunuz satırları büyük bir dikkat ile okdum...;)

Satırlarınızda size taaaa uzaklardan gelen bir telefonun sizi ne kadar memnun ettiğini, ve insanlar ırak yerlerde olsalar dahi gönüllerin bir olmasının gerektiğinden bahsetmişsiniz...

Sevgili abim, adına sanal alem denilen bu internet dünyasının aslında yerine göre hiç de sanal olmadığını ve insanların birbirlerinden kilometrelerce uzakta olsa dahi, yeri geldiğnde kırk yıllık bir dost misali ne kadar da içli dışlı olabileceği hususunda size geçmiş tarihte yaşamış olduğum bir anımı paylaşmak istiyorum.

Bu güzel ortamın da bir üyesi olan , ve aynen bu şekilde sanal alemden av paylaşımlarını yaptığımız bir kardeşim vardı.

Kütahya ilimizden Sevgili Gürkan KOCAÇAY.Ben İzmir de paylaşım yapıyorum...O ise Kütahya'dan...Yüz yüze ne o beni tanır...Ne de ben onu yani..;)

Geçmiş tarihte bir kaç günlüğüne Kütahya iline bir düğüne icabet etmemiz gerekti.Ve ona site üzerinden, özel bir mesaj yazdım..

Mesajımda, mizahi bir dilde; yav ben mesela Kütahya' ya gelsem...Acaba bana bir bardak çay ya da kahve ısmarlayan olurmu acep diye..?:P

Ve arkadaşım o mesajı okuyunca hemen bana bir özel mesaj yazmış ve her iki cep telefonunu da vermişti.Neyse, lafı uzatmıyayım..Ben arkadaşı aradım ve şu gün şu saatte orada olacağım..Ve inşallah ortam müsait olur ise seninle tanışmak ve bir bardak çay içmek isterim dedim.

Velhasıl gün geldi ve biz Kütahya'ya vardık.Arabadan iner inmez cep telefonu açtım.Hani arayan soran var mı diye?..Bir de baktım ki, hep aynı numara aramış...Daha o kim demeden cep telefonum çalmaya başladı.

Telefondaki ses, abi nerdesin..? İndin mi diye soruyordu...? Arayan sevgili Gürkan kardeşim idi.Öğle vakti işini gücünü bırakmış ve özel arbası ile birlikte Kütahya otogarının ,otoparkında beni ve ailemi saatlerden beri bekliyormuş.;)

Emin olun bu hareketi beni çok duygulandırdı.İlk önce, bizi istediğimiz yere bıraktı.Ve daha sonra da beni alarak, birlikte söyleşi yapabileceğimiz çok güzel bir mekana götürdü. Yani,Kütahya kalesinin o eşşiz manzarası ile tanıştırdı.,

Arka arkaya gelen çaylar ile birlikte tüketilen katmer ve çörekler ile saatlerce muhabbet yaptık.Adeta yıllardan beri dost olan, ama uzun bir süreden beri bir birlerine hasret iki dost gibi..

Sözün özü, bu dünyada baki kalan bir hoş seda imiş..:)Önemli olan onu yakalamak ve ona ulaşmak olsa gerek...;)

[Only Registered Users Can See Links]

Anıl ÜNALAN
21-11-2011, 13:29
Sevgili Hayrettin hocam, samimi duygularınız ile gönlünüzden geçenleri aktarmak için yazmış olduğunuz satırları büyük bir dikkat ile okdum...;)

Satırlarınızda size taaaa uzaklardan gelen bir telefonun sizi ne kadar memnun ettiğini, ve insanlar ırak yerlerde olsalar dahi gönüllerin bir olmasının gerektiğinden bahsetmişsiniz...

Sevgili abim, adına sanal alem denilen bu internet dünyasının aslında yerine göre hiç de sanal olmadığını ve insanların birbirlerinden kilometrelerce uzakta olsa dahi, yeri geldiğnde kırk yıllık bir dost misali ne kadar da içli dışlı olabileceği hususunda size geçmiş tarihte yaşamış olduğum bir anımı paylaşmak istiyorum.

Bu güzel ortamın da bir üyesi olan , ve aynen bu şekilde sanal alemden av paylaşımlarını yaptığımız bir kardeşim vardı.

Kütahya ilimizden Sevgili Gürkan KOCAÇAY.Ben İzmir de paylaşım yapıyorum...O ise Kütahya'dan...Yüz yüze ne o beni tanır...Ne de ben onu yani..;)

Geçmiş tarihte bir kaç günlüğüne Kütahya iline bir düğüne icabet etmemiz gerekti.Ve ona site üzerinden, özel bir mesaj yazdım..

Mesajımda, mizahi bir dilde; yav ben mesela Kütahya' ya gelsem...Acaba bana bir bardak çay ya da kahve ısmarlayan olurmu acep diye..?:P

Ve arkadaşım o mesajı okuyunca hemen bana bir özel mesaj yazmış ve her iki cep telefonunu da vermişti.Neyse, lafı uzatmıyayım..Ben arkadaşı aradım ve şu gün şu saatte orada olacağım..Ve inşallah ortam müsait olur ise seninle tanışmak ve bir bardak çay içmek isterim dedim.

Velhasıl gün geldi ve biz Kütahya'ya vardık.Arabadan iner inmez cep telefonu açtım.Hani arayan soran var mı diye?..Bir de baktım ki, hep aynı numara aramış...Daha o kim demeden cep telefonum çalmaya başladı.

Telefondaki ses, abi nerdesin..? İndin mi diye soruyordu...? Arayan sevgili Gürkan kardeşim idi.Öğle vakti işini gücünü bırakmış ve özel arbası ile birlikte Kütahya otogarının ,otoparkında beni ve ailemi saatlerden beri bekliyormuş.;)

Emin olun bu hareketi beni çok duygulandırdı.İlk önce, bizi istediğimiz yere bıraktı.Ve daha sonra da beni alarak, birlikte söyleşi yapabileceğimiz çok güzel bir mekana götürdü. Yani,Kütahya kalesinin o eşşiz manzarası ile tanıştırdı.,

Arka arkaya gelen çaylar ile birlikte tüketilen katmer ve çörekler ile saatlerce muhabbet yaptık.Adeta yıllardan beri dost olan, ama uzun bir süreden beri bir birlerine hasret iki dost gibi..

Sözün özü, bu dünyada baki kalan bir hoş seda imiş..:)Önemli olan onu yakalamak ve ona ulaşmak olsa gerek...;)

[/CENTER]
Forumculuğun böyle dostluklar için olduğunu bilmek gerçekten çok güzel birşey abi, bilenler mutluluk içerisinde, bilmeyenler ise kaybolup gidiyor.

Dostlukların her daim baki kalmasını diliyorum abi.

Murat ÇAKMAKÇI
21-11-2011, 17:00
Hayrettin abi ve ishak abi sizlere abi diyorum. Benden ufaklarada kardeşim diye hitab ediyorum Ha diyeceksiniz bu normal bir şey ama benimki samimiyet içimden gelen, aklımdan geçendir. Kelimeleri tartarak konuşma kabiliyetim malesef yok aklımdan geçenlerdir. Bende form olayı öyle bir hadde geldi kahveyi bıraktırdı sizlerlede tanıştım işten eve geldiğimde hemen bilgisayarın başına otururum ne mutlu bana

paşalı
21-11-2011, 19:06
Tüm dostlukların baki kalması dileklerimle.

Turgay Yüksel
24-11-2011, 12:28
:helal:Güzeldir böyle şeyler.....Güzel Hobiler,Güzel insanlar=GÜZEL DOSTLUKLAR

MAVİ FENER
16-12-2011, 00:56
Değerli arkadaşım Hayrettin;
Bu içten ifadelerinden ve çok samimi oluşun beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu samimi davranışından dolayı sana teşekkür ederim..Bendeniz 65 yaşına dayandım...Geçen yaz Artvine ve bu yıl da Ankara 'ya geldim...İnşallah bu yazda Allah kısmet ederse , o taraflara işim düşerse sana uğrayacağımı bilmeni isterim...iyi geceler dilerim...RASTGELSİN...

ustam18
16-12-2011, 06:15
Değerli arkadaşım Hayrettin;
Bu içten ifadelerinden ve çok samimi oluşun beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu samimi davranışından dolayı sana teşekkür ederim..Bendeniz 65 yaşına dayandım...Geçen yaz Artvine ve bu yıl da Ankara 'ya geldim...İnşallah bu yazda Allah kısmet ederse , o taraflara işim düşerse sana uğrayacağımı bilmeni isterim...iyi geceler dilerim...RASTGELSİN...

Değerli Üstad ım.samimiyetle söylüyorum Çankırı ya işi düşen ,yolu geçen,altta yazan telefonumu aramazsa günahım boynuna olsun.bir tabak çorbamızı ,bir fincan kahvemizi,birbardak çayımızı içene hiç birşey olmuyor.her zaman beklerim.
Rastgele.

MAVİ FENER
16-12-2011, 11:50
Hayrettin kardeşim; çok teşekkür ederim.....görüşmek ümidyle.. haydi RASTGELSİN...