PDA

Tüm Versiyonu Göster : Merhaba... Tanıtma! Tanışma...

halil balkanlar
05-03-2006, 06:19
Tüm Balıkçı dostlara, canlara merhaba... :)
Maksat tanışma, tanıtma! 41 yaşındayım, balık ve deniz sevdalısıyım..balıktutmak, olta, iğne, misina vs. vs. sohbetini yapmak, paylaşmak bile beni müthiş dinlendiriyor...Ya! unuttum nerden üye olduğumu, ne iş yaptığımı... Bursa'dan katılıyor ve aynı ilin Devlet Tiyatrosunda Sanatçı olarak fotosentez yapıyor, Balığa gittiğimde de yaşadığımı hissediyorum.
7-8 yaşlarından beri balık ve balıkçılıkla ilgiliyim... ( amatör kalmayı tercih ediyor, meslekten ayrılırsamda balıkçılık yapma hayali ile yaşıyorum.)
Bursa'da Mudanya, Gemlik, Narlı civar bölgelerinde karadan veya fırsat bulursam tekne ile avlanmaya gidiyorum.
Yazın Çeşme Dalyan'da 7-24 hava müsait ise balıktayım.?????? Şimdilik bu kadar, ilerleyen günlerde sohbetlerinize katılmak isterim. Saygı ve sevgilerimle. Halil Balkanlar - Bursa -Dalyan- 1965
Oltanızın ucundaki coşku hiç bitmesin. Rastgelsin...

aserkansatı
05-03-2006, 06:24
Aramıza hoşgeldin Halil...Rastgele...

balıkcı
05-03-2006, 06:25
Tekrar hoşgeldin Halil arkadaşım deneyimlerini ve bilgilerini bizlerle paylaşmanı bekliyoruz.

Anıl ÜNALAN
05-03-2006, 15:57
Aramıza katılmanız bizim için bir şereftir.

hijacker54
05-03-2006, 16:48
hoşgeldin halil lütfen bilgilerimizi paylaşalımm.....

Taygun KOCABIYIK
05-03-2006, 17:18
Aramıza hoşgeldiniz. Balıkların intikamı adlı filmin senaryosunu yazdım size başrol teklif ediyorum dev balıklara karşı insanların mücadelesinde başı çekiceksiniz. İlk türk bilimkurgu filmi olucak. 10.0001 milyon dolar bütçe ile türkiyede çekilmiş en pahallı film olucaz (kurtlar vadisi ırak ı burun farkı ile geçicez). Bilimkurgu dalındaki Dünyayı Kurtaran Adam ve Turist Ömer Uzayda filmlerinide solda 0 bırakıcağımıza eminim :D.
Şaka bir yana Ulu Önderimizin Her Konuda Olduğu Gibi Bu Konudada Özlü Bir Sözü Var.
Sanatsız Kalmış Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuştur. Bu söz sanatın ve sanatçının önemini analtan bir sözdür. + Birde balık avlıyorsa bu sanatçı dahada değerlidir:) tekrar hoşgeldiniz.

halil balkanlar
05-03-2006, 22:02
Bütün arkadaşlara, balıkçı dostlara!
Sıcak ve dostça karşılamanızdan dolayı çok ama çok teşekkür ederim... Ayrıca İmBat kardeşim, seve seve senaryonda 1 Dolar karşılığı! oynarım... Zaten şaka yapıyorsun ama, 26 senedir Devlet Tiyatrosunda Oyunculuk ( Sanatçı!) yapıyorum. Yaş kemale yaklaştıkça ve Deniz ve Balık sevdası COŞTUKÇA, tek hayalim : ki böyle bir tiyatro metni yok ama ben kafamda tasarlamaya başladım; nasipse bunu ilerleyen yıllarda hayata geçirmek için çalışacağım.. O da bir balıkçıyı ya da Balıkçılıkla hayatı yaşayanları tiyatro sahnesine taşımak; amaç, burda da olduğu gibi PAYLAŞMAK... Af buyrun ahkam kesmek değil amacım. Deniz ve Balıkçılık dendimi, yardımlaşmak, paylaşmak,sevgiyi, insanlığı, coşkuyu, dürüstlüğü,mertliği vs. vs. yani insan olmaya dair ne varsa....Daha duyarlı ve toplumumuzun kimlik kargaşası içinde İNSAN GİBİ İNSANI sahnede anlatmak..
Yaz aylarında ki Mayıs başı Eylül ayları Çeşme- Dalyan Köyde kalıyorum. Eşim dolayısı ile İzmir'li sayılırım... Doğum yerim, Eskişehir. Yetişme ve devamı Bursa...
Ama ilerde 5- 10 sene sonra İzmir'e tayin olup Dalyan Köyde yaşamayı düşünüyorum...
Çeşme'de Güçlü Balıkçılık, Erdal Baba'nın dükkanında çok sevdiğim bir şiirle izninizi isteyeyim... Saygı ve Selamlarımla... Rastgelsin. Halil Balkanlar 1965 Bursa- Çeşme

TOP BURNU AÇIKLARINDA BİR AKŞAM
Ben sana nasıl anlatsam be güzelim şimdi
her vuruşta teknenin küpeştesine
dalgaların çıkarttığı sesi gece boyu
ay ışığının çalkantısında
misinanın ucuna bağlamayı umudu
lambanın denizi laciverde boyayan aydınlığını
iyot kokusunu
tuz sızıntısını
yakamoz parıltısını
ben sana nasıl anlatayım be güzelim
zargananın kırıtarak suyun yanağında gezintisini
yem oluşunu yemlemeye gelen iskorpitin
toplama kampına benzediğini livarın
gerenceden gelen kekiğin belirsiz kokusunu
sakızla eşek adası arasından gemilerin
birer gelin gibi süzülüp sessizce geçişini
olta çipurasıyla kültür çipurasının farkını
nasıl anlatayım ben sana güzelim be şimdi
küçük ayının büyük ayıdan korkmadığını
kutup yıldızının hiç üşümediğini en kuzeyde
bulutların içip içip aralarında kavga ettiklerini
martıların yüzlerini niçin rüzgara döndüğünü
şimdi ben sana nasıl anlatayım be güzelim
denizkestanesinin dikenini çıkartmanın usulünü
oturmuş bütün gün web sayfası çeviriyorsun
sizin internet sitesinin bekçisi
versen sigarayı
bayram etmez ki
bizim sitenin bekçisi cemal gibi

uyarlama: ahmet/ mayıs 2001

levrek
05-03-2006, 22:39
Aramıza hoşgeldin Halil Balkanlar,........................................ .

halil balkanlar
06-03-2006, 05:13
Teşekkür ederim Üstad,
Yazılarınızı, tecrübe ve önerilerinizi ilgiyle okudum ve aynı merakla takip edeceğim. Saygılarımla. Rastgelsin... Halil Balkanlar 1965 Bursa- Dalyanköy

katiti
06-03-2006, 06:05
Aramıza hoşgeldiniz, paylaştığınız şiir de çok hoş...

küçük bir tavsiyem olacak izninizle. ad-soyad vs. gibi bilgilerinizi kontrol panelinden profilinize eklerseniz her seferinde tekrar yazmak zorunda kalmazsınız...