PDA

Tüm Versiyonu Göster : Boğazın Sarıkanatları

Ahmet TARİH
10-12-2011, 11:41
Dün akşam Halis abi ile sözleştik ve sabah 06:10 da buluştuk. Mekan Aşiyan sahili. Boğazın, Rumeli Hisarı ile Köprü manzarasını birleştiren enfes mekanı. Hemen oltalarımızı hazırladık. Balık açıkta, sörf kamışla açığa atıp dibi bulmak lazım. Yoksa balıkta yok. İşte kullandığım malzeme,
StrikePro JL-119F 7,5 cm. 5 gr sahtesi
Bedene fırdöndü ve 170 gr kurşun. Fırdöndüye 3 yönlü klips ve 2 m. 0.30 köstek, ucuna sahte

[Only Registered Users Can See Links]
kullandığım sahte.

Aşiyandan Boğaz Köprüsü ve Hisar görüntüsü.

Halis abi günün ilk ışıkları ile at-çeke başlıyor.

Kameranın pilleri bitmek üzere iken sahilden birkaç poz alabildim. Ama aceleden pek kaliteli olmadı. Tuttuğum balıkları ancak evde görüntüleyebildim.

Boğazın Sarıkanatları.

Oğlum Ali Emre balıkdan döner dönmez herzman kapıda beni karşılayan tek kişi. Tabi önce kovaya dalıyor sonra balıklara. Biraz daha yonursa kıyma yapacak.

Hava akşamdan beri Lodos olduğu için sabah boğaz suyu karışıktı. Balıkta karışık suda çok nazlı oluyor. Kısmetimiz bu kadarmış.

Anıl ÜNALAN
10-12-2011, 14:55
Çok güzel balıklar Ahmet abicim tebrik ederim.
Daha güzellerinin yine seninle olmasını dilerim.
Kullandığın Strike-Pro modelinin bir çok balıkta iş yaptığını deneyerek tecrübe ettim kıymetini bil :)

Ahmet TARİH
10-12-2011, 15:56
Teşekkürederim Anılcım. Gerçektende çok avcı bir sahte. Şu an sahtenin gözleri düştü, bazı yerlerinde sırları kalktı ama başkasını denemek bile istemiyorum. Günün her saati balık alan bir sahte.

ferdi demir
10-12-2011, 16:16
Güzel balıklar,paylaşım için teşekkürler..

Murat ÇAKMAKÇI
10-12-2011, 17:54
Ahmetim eline koluna sağlık kardeşim :helal:
Afiyet olsun;)Emeğine teşekkürler

Ahmet TARİH
10-12-2011, 18:10
Güzel balıklar,paylaşım için teşekkürler..

Sağolasın Ferdi kardeşim. Sizlere daha iyileri rastgelsin inşallah.

Ahmetim eline koluna sağlık kardeşim :helal:
Afiyet olsun;)Emeğine teşekkürler

Allah razı olsun kardeşim. Bu sene sarıkanat-lüfer kendine hasret bıraktı. Balık bir türlü büyümedi. 2 aydır çinekop Boğaza yayılmış yemleniyor. Ama ne hikmetse bir türlü büyümedi. İstavritte iyice kesti. Kıyılar kraçe kaynıyor ama istarit yok. Halis abi sürekli gidiyor. Balık irileşti diyince bir deneyelim dedik, lodosta ofroz akıntısına yakalandık. Kısmet...

xnode
10-12-2011, 19:38
Tebrikler ve paylaşım için teşekkürler.

muratdogan
10-12-2011, 20:14
Ahmet tebrikler...
Canavarları gözetimin altına almışsın.
Vallahi bu baıklara can kurban hele de o manzara eşliğinde balık tutmak PAHA BİÇİLEMEZ.
Sene tekrar yaşadım eski balık tuttuğum günleri.
...
KOFANA'ları tutmak nasip olur inşallah...
Selamlar...

Ahmet TARİH
10-12-2011, 20:42
Tebrikler ve paylaşım için teşekkürler.

Ahmet tebrikler...
Canavarları gözetimin altına almışsın.
Vallahi bu baıklara can kurban hele de o manzara eşliğinde balık tutmak PAHA BİÇİLEMEZ.
Sene tekrar yaşadım eski balık tuttuğum günleri.
...
KOFANA'ları tutmak nasip olur inşallah...
Selamlar...

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Murta balık tam kıvamına gelmiş. Acayip yağlanmış. Lokum gibi olmuşlar.
Tadı damağımda kaldı. Sabah bir tur dahamı yapsam acaba?
İstanbula gelirsen mutlaka nostalji yapalım Muratım.

muratdogan
10-12-2011, 22:33
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.
Murta balık tam kıvamına gelmiş. Acayip yağlanmış. Lokum gibi olmuşlar.
Tadı damağımda kaldı. Sabah bir tur dahamı yapsam acaba?
İstanbula gelirsen mutlaka nostalji yapalım Muratım.

İnşallah.
Benim de kısmetse 1 ay sonra oğlum doğacak.
O sebeple de bir yere ayrılamıyorum.
6 ay sonra allah ömür verirse İstanbula çok gelip gideceğim o zaman gideriz inşallah.

Taygun KOCABIYIK
11-12-2011, 05:38
Ahmet abi istavritlerden sonra sarıkanatlarla, sonra lüfer, sonra kofana, ya sonra?? :)
Tebrikler haftaya görüşmek üzere :)

ustam18
11-12-2011, 13:09
Ahmet kardeşim bu resim ve raporu bizlerşe paylaştığın için teşekkürler.yakalanan balıklar içinde tebrikler.Artık 3 ay sizlerden gelen resim ve raporlarla avunacağız. Avların bereketli olsun.Rastgele.

Tuncay GÜNAY
11-12-2011, 20:19
ahmet kardeşim teprikler. tuttuğun balıklar afiyet şeker olsun da ahhh o boğaz manzarası bitirdi beni ooofff offffff şart oldu istenbula gelmekkk
bekle ahmet bekle bir sabah bir sabah ansızın gelebirim.

Ahmet TARİH
12-12-2011, 07:29
İnşallah.
Benim de kısmetse 1 ay sonra oğlum doğacak.
O sebeple de bir yere ayrılamıyorum.
6 ay sonra allah ömür verirse İstanbula çok gelip gideceğim o zaman gideriz inşallah.

Muratcım çok sevindim. Allah tamamına erdirsin, hayırlısı ile kavuşmayı nasip etsin inşallah. Dediğin gibi Allah sağlık sıhat versin görüşürüz her zaman.

Ahmet abi istavritlerden sonra sarıkanatlarla, sonra lüfer, sonra kofana, ya sonra?? :)
Tebrikler haftaya görüşmek üzere :)

Sorma Taygun, Anıl ile Murat abi granyozları, Ejder Mustafa kardeş trançaları yayınlayınca bende hırsa geldim hedef büyüttüm. Nereya kadar gider bilemiyorum amam pazar günü sahteye takılan müthiş bir lüferi sudan çıkartma anında geri düşürdüm. Sezonun en büyük ve tek lüferi olacak ve ekranlarımızdaki yerini alacakken o rolu kabul etmedi. Kısmet artık birdahaki serefe. İnşallah hafta sonu görüşürüz.

Ahmet kardeşim bu resim ve raporu bizlerşe paylaştığın için teşekkürler.yakalanan balıklar içinde tebrikler.Artık 3 ay sizlerden gelen resim ve raporlarla avunacağız. Avların bereketli olsun.Rastgele.

Sağolasın Hayrettin abi. Burada da fazla sürmez Aralık 15-20 de bu balık artık biter. Bir süre istavrit yaparsa yapar. Sonra bizde sezonu kapatırız. Ama şubat Mart gibi yeni bir sektöre girmeyi planlıyorum. Kalkan avcılığı. Bakalım başarabilecekmiyim. Sağlıcakla kal abicim.

ahmet kardeşim teprikler. tuttuğun balıklar afiyet şeker olsun da ahhh o boğaz manzarası bitirdi beni ooofff offffff şart oldu istenbula gelmekkk
bekle ahmet bekle bir sabah bir sabah ansızın gelebirim.

Ya ne bekliyorsun çık gel diyoruz sana. Yanlız ansızın gelirsen o manzarayı sana parayla seyrettirirler ona göre. İstanbulun uyanığı bitmez. Sen haberli gel ben seni beleş dolaştırayım. Birde o manzaranın en güzel olduğu yerde birde balık yedireyim.