PDA

Tüm Versiyonu Göster : Tatlı su avında devrim yaratan ürün

serbaki
19-09-2005, 17:26
Merhaba Arkadaşlar

Tatlı su avında devrim yaratan çekirge konservesini 1 yıldır Avrupa pazarlarına sunmakta iken.yurtiçindeki bireysel arkadaş çevremizede vermeye başlamıştık.Gelen talepler karşısında şaşkınlığımızı koruyamadık ve iç piyasayada satış kararı aldık ama belirli sayıda.Sizden istediğimiz sitemizi ziyaret ederek görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız.
Sevgi ve Saygılarımızla
[Only Registered Users Can See Links]
Serdar Baki

aserkansatı
20-09-2005, 03:02
Gerçekten çok şaşırdım...Çekirge konservesini okuyunca Manisada dere kenarlarında oltaya takmak için bir çekirgenin peşinde koşarken kan ter içinde kalışlarımız geldi...Çok yararlı olur tatlı su avlarında...

Bir Dost
22-09-2005, 08:29
evet ama denemek gerekli sanırım olay bu

Anıl ÜNALAN
22-09-2005, 20:40
ilginç sanırım performans alınabilinecek bir yöntem...

serbaki
23-09-2005, 00:23
Öncelikle belirtmek isterimki gerek yurtiçi gerekse yurtdışında tüm testlerden geçmiş ve son derece büyük bir başarı yakalanmıştır.Yurtiçindeki tüm olta balıkçısı arkadaşlarımız hiçbir terettüde düşmeden ürünü alabilir.İstanbulda kısık balıkçılıkla Türkiye dağıtımı için anlaşılmış olup dağıtım başlamıştır.Yurtdışında ise 3 yıldır dağıtım zaten yapılmaktadır.Genellikle Almanya Fransa İspanya Hollanda Belçika İtalya da çok miktarda yıllardır kullanılmaktadır.Ancak biz bu konuda Avrupanın en büyük tesisini kurduk ve rakiplerimizi gerek kalitemiz gerekse kutu içi sayımız ve fiyatımızla bitirdik.Türkiye için büyük bir başarı elde ettik ama hiç kolay olamadı tabiki.Ama inancımızı kaybetmedik ve başardık.Siz değerli arkadaşlarımızın desteğinede ihtiyacımız var.Lütfen konuyla ilgili herkesi e maillerinizle haberdar edin.
Saygılarımla
Serdar Baki

niXiz
23-09-2005, 03:23
Bu konu bi balıkçılık forumunda açıldığına göre işe yarar peki örnekleri varmı veya oltada kullanım şekli hakkında bilgi verirseniz sevinirim !Almayı düşünüyorum !

Bir Dost
23-09-2005, 07:21
niXiz e katılıyorum örnekleri bize gösterebilirmisiniz ayrıca ist.uzak olan arkadaşlar için kargo ile ulaştırılması mumkünmü ve sitenize baktığımda kavanozların içindeki ürüne göre yaklaşık fiyat aralıklarınızı bildirirseniz sevinirim bende bu ürünle yakından tanışmak isterim almayı düşünüyorum

serbaki
26-09-2005, 15:51
Merhaba Arkadaşlar
Hepinizin sorularına cevap vermeye çalışacağım..Öncelikle web sitemizdeki linkleri dikkatle incelerseniz tavsiye edilen parakende fiyatları göreceksiniz.İstanbul dışındaki arkadaşlarada konusunda uzman olan Kısık A.Ş. dağıtımınıda yapmaktadır ayrıca gine kendilerine ait online satış sitelerindede çok kısa zamanda satışa başlıyacaklardır.Kullanım şekli tamamen canlı çekirge ile aynıdır,konserve kutusu açılmadığı müddetçe 2 yıl saklanabilir,açıldığında ise kullanılmayan kısmı plastik kapak kapatılarak buzdolabında haftalarca saklanabilir.Erzincan dan 1 koli ürün alan eczacı arkadaşımız Ercan bey ürnü aldıktan sonra beni aradı ve son derece büyük bir başarı yakaladığını ancak orta boy çekirgede olsaydı daha iyi olacağını bize bildirdi.Sebebi ise iğnenin bir tarafına 4-6 cm lik büyük boy diğer tarafına ise 2-3,5 cm orta boy takılırsa çok daha iyi sonuç alınacağını bildirdi.Bizde dediğini yaptık ve M sınıfı orta boy 20'li çekirge konservesinide ürettik.Arkadaşımızın bu önerisi bizi avrupada 5 adım öne geçirdi çünkü çok büyük bir satış yakaladı orta boy.Kendisine buradanda teşekkür ederim.
İzmie 29 Eylül pet Flora Fuarına gelirseniz ürünümüzü Asil beyin standında görebilirsiniz.Tüm öneri ve sorularınızı bekler saygılarımı sunarım.
Serdar Baki

Bir Dost
27-09-2005, 02:15
teşekkürler serdar bey

serbaki
27-09-2005, 21:59
Asıl ben teşekkür ederim size can bey,konuya gösterdiğiniz ilgi ve alaka için.Diğer arkadaşlarımızında hertürlü soru ve konu hakkindaki görüşlerini beklerim.
saygılarımla
S.Baki

VOLKAN
28-09-2005, 03:56
tebrıkler yaa bu konservyı kocaelıde bula bıleceğımız bı yer var mı? :dikkat:

serbaki
30-09-2005, 05:42
Bugünden itibaran sitemizi ziyaret ederseniz orada istanbuldaki firmanın banerı olan kısık ı tıklayın ve online alabileceğiniz adresi gösteriyor.İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.
Saygılarımla..

not..İzmir pet flora fuarında ürünümüz reptile standında sergilenmektedir..pazar günü son.

muhabbetci
29-10-2005, 00:58
Bu konu bi balıkçılık forumunda açıldığına göre işe yarar peki örnekleri varmı veya oltada kullanım şekli hakkında bilgi verirseniz sevinirim !Almayı düşünüyorum !
Serdar bey;
Sitenizi bugün gezdim, ama balıkçılık ve olta uygulamarını göremedim. Bu haberi daha önceden tv de seyretmiştim.Her haftasonu nu balıkla geçiren biri olarak uygulamaları ve denemeleri çok merak ediyorum.Yakın zamanda baraja sefer yapacağız ürünü denemek isterim.Onun içindirki denenmiş uygulama varsa ve siteye(sitenize) koyarsanız iyi olur.Ayrıca Manisada tatlısu avcısı çok, faydalı olursa size Manisa yeter.Manisaya mutlaka bayilik verin.
Hoşçakalın.

serbaki
15-11-2005, 16:08
Beni arasanız sizinle birlikte ürünümüzü denemeyi çok isterim.Manisa da olduğunuzu yazmışsınız bende izmir deyim.Size özel mesaj attım numaralarımı gönderdim.Lütfen beni arayın.
Saygılarımla
serdar baki

serbaki
08-12-2005, 22:02
Nihayet İstanbul Mısır çarşısındaki esnaf arkadaşlarımız ürünü talep edip aldılar ve setmeya başladılar.1 hafta gibi kısa bir sürede 186 adet satış yaptılar.Kendilerine sizin huzurunuzda teşekkür etmek isterim.Artık eminönünde ürünümüzü bulabilirsiniz.
Saygılarımla
Serdar Baki

serbaki
21-12-2005, 20:04
Merhaba Arkadaşlar

13 Aralık 2005 Tarihinde yapılan İhracatın Yıldızları yarışmasında Çekirge İhracatımız birincilik ödülüne layık görülmüştür.İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde yapılan törenle ödülümüzü aldık.İnanın bu kadar eziyet ve uğraşmadan sonra alınan bu ödül ülkemizi yurtdışında daha iyi temsil etmek için bize çok büyük bir teşvik vermiştir.

Saygılarımla
Serdar Baki

serbaki
25-12-2005, 02:46
Ankara daki olta balık malzeme satıcıları ve akvaryum toptancılarıda ürünümüzü raflarına eklemiştir.Yıba çarşısı ve çevresindeki malzeme satan arkadaşlarımızda bulabilirsiniz..Ayrıca İstanbul Mısır çarşısındada ürünümüz satışa sunulmuştur.Hiç beklemediğimiz bir konu ilede karşılaştık oda :Kedi ödül maması olarak çok büyük talep aldık.
Saygılarımla
Serdar Baki

zlf
24-03-2007, 16:09
bunu soylemekten yarar var dıye dusunuyurum arkadaslar en guzel yem solucandır bu konuda hem vıkır olalım tatlı su balıkları ıcın degısık yemler vardır dolasıyla bılyursunuz zazan cok ıstahlı bır balıktır ne takarsan alır ama solucandan vaz gecmeyın :dans: yenı sezun ıcın rast gele arkaslar

kya55
24-03-2007, 18:32
Ben çekirge ile tatlı su kefalinde ve alabalık da oldukca başarılı sonuçlar alıyorum.

turna
27-03-2007, 11:34
Kefal ve alabalık için en ideal yem küçük ot çekirgeleridir.konserve çekirgeler
boyları büyük, yani meşhur tarlalara zarar veren çöl çekirgelerinden.

kutluhan
04-04-2007, 07:43
bunu soylemekten yarar var dıye dusunuyurum arkadaslar en guzel yem solucandır bu konuda hem vıkır olalım tatlı su balıkları ıcın degısık yemler vardır dolasıyla bılyursunuz zazan cok ıstahlı bır balıktır ne takarsan alır ama solucandan vaz gecmeyın :dans: yenı sezun ıcın rast gele arkaslar

arkadasımızın dediğine katılmıyorum, solucan tatlı su için çok basit bir yem ve verimi yüksek değil, ama çekirge gibi yemler çok daha verimli zaten dikkat ederseniz solucanıyakalamk kolaydır ama çekirge uğraştırır insanı ama çok daha etkili bir yemdir.
çekirge üretimi müthiş bir girişimcilik örneği, tebrik ederim.

akinyildiz81
13-11-2009, 15:25
arkadasımızın dediğine katılmıyorum, solucan tatlı su için çok basit bir yem ve verimi yüksek değil, ama çekirge gibi yemler çok daha verimli zaten dikkat ederseniz solucanıyakalamk kolaydır ama çekirge uğraştırır insanı ama çok daha etkili bir yemdir.
çekirge üretimi müthiş bir girişimcilik örneği, tebrik ederim.
birazda ne yakalandığına bağlı.alabalık için söylüyorum bizim nehirde çekirgenin yüzüne bakmazlarken solucana uçuyorlar :)

miryana
11-12-2009, 08:43
birazda ne yakalandığına bağlı.alabalık için söylüyorum bizim nehirde çekirgenin yüzüne bakmazlarken solucana uçuyorlar :)

katılıyorum arkadaşıma. 30 yıllık bir olta balıkçısı olarak küspeden, çekirgeden solucana kullanmadığımız yem yok. Bence usta oltacı ya göleti tanırve ne yem kullanacağını bilir, yada oltayı attımı göleti okur ve kullanması gereken yemi tahmin eder. Balık neye alışkınsa o yeme gelir diğerlerinede gelir fakat daha az. Biz sazana küspe ve hamur kullanırız civciv yemiyle hazırlanmış hamur mesela.
Solucana her balık vurur. istisnasız