PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bu Takım Hakkında Fikirleriniz

Taygun KOCABIYIK
12-03-2006, 22:55
Aşağıda eklediğim takımı uzun süredir tasarlamaktayız. (anıl ile birlikte)
Bir yerden başlamak gerekli diye düşünerek projenin temellerini attım.
Bu takımı kullanmak için gerekli olan şeyler.
----------------------------------------
1 arkadaş
1 deniz gözlüğü

şimdi takımı görüldüğü şekilde hazırlarız iğneli kısımı mantara yada tahta gibi bir şeye sararız (yemledikten sonra) gözümüze kestirdiğimiz yere gelince sırayla son iğneden ilk iğneye doğru bırakıyoruz. Bu sırada misinayı karadaki arkadaşımız salıyor olucak tabiki.
Yem olarak madya sardalya veya kurutulmuş tuzlanmış sülünez olabilir diye düşünüyorum. Takım paragat tipinde olduğundan sert yem şart diye düşündüm.
Kösteklerin arasını 1-2 kulaç gibi bir mesafe düşünüyorum aralara takımın dibe yatması için ufak kurşunlar (10 gram civarı). Sabah erken saatte takımı bırakıp 2-3 saat sonra toplamak fikrindeyim. Toplama konusunda henüz düşünme aşamasındayım ama 1 fikir yürüttüm sanırım. İğnelerin bulunduğu yere gittiğimizde balık yoksa sorun yok direk misinayı karadaki arkadaşa çektiriyoruz. Balık varsa yanımızda götürdüğümüz tahtaya misinayı sarmaya başlıyoruz balık geldiğinde kafasını sıkmak suretiyle öldürüp yanımızda götürdüğümüz torba gibi bir şeye koyuyoruz balık ufaksa mayonun içinede atabiliriz ama mürenlere dikkat etmek gerekiyor balık diye başka şeylere atlamasın.
Bu olay bir fantazidir maksat muhabbet heycan olsun yani. Ama olurda güzel balık yakalarsak fena olmaz :)
Sirkülerde 10 iğneye kadar olta yapmak serbest benim düşüncem olayı abartmayarak 5 iğneyle sınırlı tutmak. Amatör ruhumuza yakışıcak şekilde avlanmak.

katiti
13-03-2006, 05:40
Taygun ben sana takımı toplamak için pratik bir yol önereyim o zaman. çocukların yüzmekte kullandıkları simitlerden birini al, içine de bir plastik leğen oturut, takımı da içine topla tam paragat olsun sana :D .

bir de yakalanan balığın taş altına falan kaçıp takımı taktırmasına bir çare bulman lazım...

Anıl ÜNALAN
13-03-2006, 22:27
Abi o sorun değil.Tayguna 6 kilo ağırlık takçaz alıp çıkçak balığı :D

katiti
13-03-2006, 23:33
Anıl elbise varken 6 kilo diyorsan yetmez abicim, ben 10 kullanıyorum, ama elbisesiz diyorsan o olabilir :D :D :D

aganta borina borinata
12-09-2006, 13:51
pratik olmayanve sürekli sorun çıkaracak bi tasarım gibi geldi bana...takılmalar..
suyun hareketiyle dolaşmalar...balık yakalandığında uslu durmayacak, yengeçler vs. vs. kulanışlı olmayabilir...

rastgelsin...

Burhan
04-10-2006, 19:44
hmm güzel bir düşünce.. ama ağ die bişi çıktı : d
ağ atıp beklemekle aynı yolda sanırım. sanırım deil öyle.