PDA

Tüm Versiyonu Göster : Rastgelsin Kahvesi

Anıl ÜNALAN
20-01-2012, 15:09
Bir önceki kahvemizin yıpranmış ve eskimiş olmasından dolayı kahvemizi tadilata almış bulunuyoruz :) Bundan sonra çaylarımızı yeni kahvemizde içeceğiz :D
Tüm rastgelsin ailesine hayırlı haftasonları ve izmir tarafındaki üyelerimize ise pazar günü için rastgelsin :)

cngerol
20-01-2012, 17:41
rastgelsin ailesi ankaradan selamlar, kar yağışı yok ama dışarısı bem beyaz...

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

muratdogan
20-01-2012, 20:47
Orta şekerli bir kahve ne iyi giderdi şimdi.
:) :) :)
Herkese selamlarımı sunarım.
Tüm üyelerimize iyi hafta sonları dilerim.
...
Vallahi balığa çıkmayı özledim.

cngerol
20-01-2012, 20:58
tekne ile olursa tam zamanı aslında balığın

Tuncay GÜNAY
20-01-2012, 22:50
yenilenen kahvemiz çok şık olmuş ben yandan çarklı sakızlı bir kahve istiyorum.

ustam18
20-01-2012, 23:33
Bir önceki kahvemizin yıpranmış ve eskimiş olmasından dolayı kahvemizi tadilata almış bulunuyoruz :) Bundan sonra çaylarımızı yeni kahvemizde içeceğiz :D
Tüm rastgelsin ailesine hayırlı haftasonları ve izmir tarafındaki üyelerimize ise pazar günü için rastgelsin :)

Anıl kardeşim şu yeni kahvenin yerini bir tarif et.bir bardak çay içelim dedik kahveyi bulamıyoruz.
Aslında çok şişen konuların yenilenmesi çok güzel.
Elinize ,emeğinize sağlık.
cumartesi ve pazar günü balık düşünen dostlara:aklınızı peynir ekmekle yemeyin oturun sıcacık evinizde.illa gideceğim diyenlere Rastgele.

Anıl ÜNALAN
21-01-2012, 11:52
[Only Registered Users Can See Links]

O zaman soğuk havada içimizi ısıtacak çaya ihtiyacımız var :)
Çaylarda benden olsun ;)
Afiyetle..

Tuncay GÜNAY
21-01-2012, 15:53
çay için teşekkürler anılım sakızlı kahve yapmasını öğren bence ben ondan istiyoum.

Anıl ÜNALAN
21-01-2012, 16:07
çay için teşekkürler anılım sakızlı kahve yapmasını öğren bence ben ondan istiyoum.

Ayıp ediyosun Tuncay abim sakızlı kahve yapmakta ne var ;)
Gel ben sana teknede denizin ortasında yapayım ;)

Tuncay GÜNAY
22-01-2012, 21:17
Ayıp ediyosun Tuncay abim sakızlı kahve yapmakta ne var ;)
Gel ben sana teknede denizin ortasında yapayım ;)

havalar düzelsin gelirim tabi yeter ki sen teknede denizin ortasın da yapacak ol :)

Anıl ÜNALAN
22-01-2012, 23:19
havalar düzelsin gelirim tabi yeter ki sen teknede denizin ortasın da yapacak ol :)

Çayımız, kahvemiz her dostumuza ikramımızdır.
Sen gel yeter Tuncay abim ;)

ustam18
23-01-2012, 08:07
Al haaa yeni bişey daha öğrendik.Sakızlı Kahve nedir, nasıl yapılır,neyle,nasıl içilir?
ya bu İzmir liler ne çok şey biliyorlar.2 yıl önce bir dostum "İzmir e gelinirde KUMRU yenmeden gidilirmi" diye öve öve bitiremediği KUMRU yu takdim ettiğinde "ya bu bizim peynirli böreğimiz" demiştim.bu sakızlı kahve de öyle bişey olmasın.Anıl İzmire ilk geldiğimde Bende isterim.
Avlarınız bereketli olsun Rastgele.

Anıl ÜNALAN
25-01-2012, 00:41
Al haaa yeni bişey daha öğrendik.Sakızlı Kahve nedir, nasıl yapılır,neyle,nasıl içilir?
ya bu İzmir liler ne çok şey biliyorlar.2 yıl önce bir dostum "İzmir e gelinirde KUMRU yenmeden gidilirmi" diye öve öve bitiremediği KUMRU yu takdim ettiğinde "ya bu bizim peynirli böreğimiz" demiştim.bu sakızlı kahve de öyle bişey olmasın.Anıl İzmire ilk geldiğimde Bende isterim.

İçerisinde çok küçük damla sakız parçacıkları olan çok lezzetli bir kahve oluyor abicim. Sen İzmire gel ben sana en âlasını yapıcam güzel abim :)

ustam18
25-01-2012, 06:25
30 cm kar altında ki bembeyaz Çankırı dan tüm dostlara günaydın.Çalışanlara hayırlı işler,bol kazançlar,balığa çıkmayı düşünenlere ise RASTGELE.

Tuncay GÜNAY
25-01-2012, 17:06

hayrettin abi sen çankırıdan geleceğin için senin sakızlı kahvene döğülmüş fındık ta serper anıl kardeşim :):):):):)

ustam18
26-01-2012, 09:20
hayrettin abi sen çankırıdan geleceğin için senin sakızlı kahvene döğülmüş fındık ta serper anıl kardeşim :):):):):)

Tuncay kardeşim ben genelde pek kahve içmem.bir kaç kez günde 3 fincan türkkahvesi(kahve deyince millet soruyo "türk kahvesi mi?" diye) içtiğimde müthiş bir çarpıntı hissettim.kalpte bir sorun olmamasına rağmen ritimde yükselme yapıyor. "Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer" onun için kahveden uzak durmaya çalışıyorum.ama akşama kadar çay içerim. sizin hatırınız için de bir fincan kahvenizi içerim ama sade.sakızlısını fındıklısını anlamam.anlamadığım şeyden de uzak durmak prensibimdir.:hıııı::hıııı::hıııı:
Rastgele.

ustam18
27-01-2012, 06:33
Tüm dostlara hayırlı cuma lar.çalışanlara hayırlı işler bol kazançlar.balık düşünenlere ise RASTGELE.

Anıl ÜNALAN
02-02-2012, 08:43
Bugün sabah İzmir'imizin alışkın olmadığı bir görüntüyle karşılaştık :) çokta güzel oldu soğuğun kırılmasına da neden olacak bu kar yağışıyla tüm çocuklar kar hasretini giderdi :)
Herkesin ellerinde cep telefonları bu anı ölümsüzleştiren yüzlerce İzmirli vardı fakat bir ben ölümsüzleştiremedim :)

turna
02-02-2012, 08:49
[Only Registered Users Can See Links]

O zaman soğuk havada içimizi ısıtacak çaya ihtiyacımız var :)
Çaylarda benden olsun ;)
Afiyetle..

Yani denize nazır, manzara seyrederken gelsin sıcak çaylar, oh içim ısındı, sağol Anıl.

Anıl ÜNALAN
02-02-2012, 08:51
Yani denize nazır, manzara seyrederken gelsin sıcak çaylar, oh içim ısındı, sağol Anıl.

Afiyet olsun güzel abim. Allah karşılıklı içebilmeyi nasip etsin :)

turna
02-02-2012, 08:55
Aminnn. inşallah o günlerde gelir.

Anıl ÜNALAN
20-02-2012, 11:14
Tüm ailemize hayırlı ve uğurlu haftalar dilerim.
İzmir'imizin depremle uyandığı bir günde bu depremlerin daha büyüğünün başımıza gelmemesini dilerim..

Tuncay GÜNAY
20-02-2012, 11:18
sağ olasın anıl tüm aileye hayırlı haftalar. depremlerin sık sık ve de küçük şidtetlerde olması iyidir allah büyük sidtetli depremlerdem korusun.

SoNRoBiN
20-02-2012, 15:19
Tüm İzmirli'lere ve depremi hisseden yerlerdeki arkadaşlara geçmiş olsun. Bizim 99 depreminde yaşadıklarımızı yaşamamaları dileklerim ile...Hoşçakalın.

SoNRoBiN'den sevgiler ve selamlar.

Anıl ÜNALAN
20-02-2012, 17:18
sağ olasın anıl tüm aileye hayırlı haftalar. depremlerin sık sık ve de küçük şidtetlerde olması iyidir allah büyük sidtetli depremlerdem korusun.

Doğru söylüyorsun Tuncay abicim küçük depremler fay attığının içerisinde biriken enerjinin boşalmasına sebep olacağından büyük deprem riskini azaltmaktadır ;)
Allah büyük depremlerden tüm Ülkemizi korusun.

Anıl ÜNALAN
20-02-2012, 17:20
Tüm İzmirli'lere ve depremi hisseden yerlerdeki arkadaşlara geçmiş olsun. Bizim 99 depreminde yaşadıklarımızı yaşamamaları dileklerim ile...Hoşçakalın.

SoNRoBiN'den sevgiler ve selamlar.

Teşekkürler Atilla hocam.
Saygılar ve sevgilerle.

ustam18
20-02-2012, 20:48
İnternet hattımdaki arıza nedeniyle daha yeni girebildim.Tüm İzmirli dostlarıma geçmiş olsun.Rabbim afetten korusun.

Anıl ÜNALAN
06-03-2012, 16:49
İnternetimdeki problemimden dolayı pek aktif olamıyorum fakat ara sıra kafeden bağlanıp kontrolleri yapabilecek fırsat bulabiliyorum.
Eksikliğim için affınıza sığınıyorum. Haftasonuna doğru tekrardan sizlerle olacağımı ümid ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle..

Tuncay GÜNAY
06-03-2012, 16:51
İnternetimdeki problemimden dolayı pek aktif olamıyorum fakat ara sıra kafeden bağlanıp kontrolleri yapabilecek fırsat bulabiliyorum.
Eksikliğim için affınıza sığınıyorum. Haftasonuna doğru tekrardan sizlerle olacağımı ümid ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle..

neyse artık cezanı sonra keseriz artık :)

Anıl ÜNALAN
09-03-2012, 19:02
neyse artık cezanı sonra keseriz artık :)

Dün itibariyle tekrardan sizlerleyim. Hiç ayrılmamak ümidiyle bilgi paylaşımlarımıza devam ediyoruz :)
Cezamı İzmir'e geldiğin zaman kesersin sayın abim tabi yolu biliyorsan ;)

Tuncay GÜNAY
09-03-2012, 19:10
Dün itibariyle tekrardan sizlerleyim. Hiç ayrılmamak ümidiyle bilgi paylaşımlarımıza devam ediyoruz :)
Cezamı İzmir'e geldiğin zaman kesersin sayın abim tabi yolu biliyorsan ;)

hah hah hah ha ne demek yolu biliyormusun unuttun galiba benim bir ayağım izmir de çat kapı gelirim ansızın dikilirim karşına yapmadığım şey değil.
dur şimdi bodruma gidiyorum. :) sonra sıra da sen varsın 5 şişe soğut gazozları fıstıklar benden tago da yancı olsun :)

Anıl ÜNALAN
12-03-2012, 05:49
Herkese günaydın.
Yeni başlayan bir haftaya merhaba. Herkese hayırlı haftalar dilerim.

muratdogan
12-03-2012, 08:16
İyi haftalar ve herkese selamlar.

ustam18
12-03-2012, 09:33
Tüm dostlara Soğuk,Rüzgarlı ,Dün gece yağan karla bembeyaz olan Çankırı dan Merhaba.Bahar geldi diye sevinirken Kış geri döndü.Belliki gideceği güzergahı unutmuş.Meteo. hava durumunda Çankırı yı bir hafta daha karlı göstermekte olduğuna göre kış bizim buraları sevdi galiba.
Balıktan haber ver derseniz:bu karda kışta gidemediğim için haber yok.zaten 15 mart tada yasaklar başlıyor.gölet kenarı ırmak boyu kurbağa sesi dinlemeye gideriz artık yasaklar bitene kadar.
Hayırlı işler diledim.Rastgele.

Anıl ÜNALAN
26-03-2012, 20:50
Teknemi tadilat dolayısıyla 2 hafta önce pazartesi günü karaya aldım fakat işler tek başıma istediğim kadar hızlı gitmiyor çok yoğun çalışıyorum.
Siteye akşamdan akşama girip faaliyet gösterebiliyorum fakat yolu Güzelbahçe 2. liman tarafına düşen herkesi sıcak bir çay içmeye ve muhabbete beklerim. :)

ufuklar
26-03-2012, 23:11

Anıl kardeşim bahsettiginiz kahvenin yerini tarif edermisin,bayramyerinin oralardamı,Selamlar.

MAVİ FENER
27-03-2012, 00:01
Onarımı tamamlanmış olan kahvehanemize bol bereketli, kazançlı günler dilerim....hayırlısı olur inşallah...

turna
27-03-2012, 18:58
Allah kolaylık versin.

Anıl ÜNALAN
27-03-2012, 20:54
Anıl kardeşim bahsettiginiz kahvenin yerini tarif edermisin,bayramyerinin oralardamı,Selamlar.

Merhaba abi.
Bahsettiğim kahve sitemizde bulunan sanal kahvedir :) Sanırım yanlış bir anlaşılma olmuş :)
Bayramyeri'nden bahsettiğine göre sende buraları biliyorsun. Yakındaysan eğer bir telefonunu beklerim.
Görüşmek üzere abi..

Anıl ÜNALAN
03-04-2012, 20:46
Tekne bakımı tüm hızıyla sürüyor. En geç cuma günü denizde olacağım. Anca eve geldim yorgunluk çok yüksek seviyede.
Evde ki süremi de istirahatle geçirmem gerekiyor yoksa işler bitmeyecek :) İlgilenemediğim herkesin affına sığınıyorum :)
Yakın zamanda bol fotoğrafları avlara imza atmak ümidiyle..
Güzelbahçeye yolu düşenin 1 telefon kadar uzağındayım unutmayalım :)

Ahmet TARİH
03-04-2012, 21:02
Allah güç kuvvet ve kolaylık versin. İşlerin rast gitsin inşallah.
Tekneni suya idirmeni bekleyen birçok kişi olduğunu duydum Anılcım.
Bu kadar sevenin ve sıra bekleyenin varken sırtın yere gelmez evelallah.
Hayırlısı ile tamamlayıp hizmte girmen temennisi ile iyi geceler, iyi ıstirahatler.

Anıl ÜNALAN
05-04-2012, 22:22
Allah güç kuvvet ve kolaylık versin. İşlerin rast gitsin inşallah.
Tekneni suya idirmeni bekleyen birçok kişi olduğunu duydum Anılcım.
Bu kadar sevenin ve sıra bekleyenin varken sırtın yere gelmez evelallah.
Hayırlısı ile tamamlayıp hizmte girmen temennisi ile iyi geceler, iyi ıstirahatler.

Teşekkür ederim Ahmet abi.
Bugün teknemin tüm bakımları bitti ve denize kavuştum benim için çok mutlu bir gündü onca günün yorgunluğunu 2 saat deniz havasıyla attım desem yeri var..
Gri beni bende Gri'yi özlemişim..

ustam18
06-04-2012, 06:27
Tüm dostlara hayırlı Cuma lar dilerim.İşleriniz bol,kazancınız bereketli olsun tüm dostlara Rastgele..

hus213
01-12-2012, 12:02
Cümleten hayırlı günler.Balıga gidecekler lütfen dikkatli olun havalar pek düzgün değil ama illede o iyot kokusunu almamızda yarar vardır diyenlere rasgele derim şansları açık iğneleri sivri tutacakları balık büyük olsun.

Anıl ÜNALAN
02-12-2012, 11:49
Cümleten hayırlı günler.Balıga gidecekler lütfen dikkatli olun havalar pek düzgün değil ama illede o iyot kokusunu almamızda yarar vardır diyenlere rasgele derim şansları açık iğneleri sivri tutacakları balık büyük olsun.

Balığa gitmeyi değil bu hafta deniz kenarına bile inmeyi düşünmedim :) Lodos biraz etkiliydi :)
Umarım deniz içerisinde bulunan canlılar açısından iyiye alamet olur.
Bizde fırtınaların arkasından durulacak suları bekliyor olacağız :)

hus213
02-12-2012, 22:14
Çok güzel işte, balıkçılığın ilk şartı, emniyeti ve tedbiri elden bırakmıyacaksın.Babamdan kalma bir aferin vardı onuda sana veriyorum Anılcığım güle güle kullan hayırlı geceler herkezede.

Bursa_Erkan
03-12-2012, 08:22
Balığa gitmeyi değil bu hafta deniz kenarına bile inmeyi düşünmedim :) Lodos biraz etkiliydi :)
Umarım deniz içerisinde bulunan canlılar açısından iyiye alamet olur.
Bizde fırtınaların arkasından durulacak suları bekliyor olacağız :)

bursada lodostan nasıbını her zamankı gıbı alıyo.dün gece bi lodos bi poyraz gün batısı rüzgarlar birbirine karıştı:)
lodosta deniz karışıyo balık olmuyo derine sığınaklara gidiyo diyolar diye duydum.
konu hakkında bilgisi olan varmı dostlar?

Tuncay GÜNAY
03-12-2012, 19:10
bursada lodostan nasıbını her zamankı gıbı alıyo.dün gece bi lodos bi poyraz gün batısı rüzgarlar birbirine karıştı:)
lodosta deniz karışıyo balık olmuyo derine sığınaklara gidiyo diyolar diye duydum.

:deli::deli: yani lodosta balık derine mi kaçıyo yoksa yem mi yemiyo bilmiyorum fakat bildiğim birşey var lodosta balık tutamadığımdır. tecrübe ile test edilmiştir.:'(:'(

Anıl ÜNALAN
03-12-2012, 20:04

Lodos havada balığın yem yememe mantığının tam açıklamasına ulaşmış değilim. Ama eski ege balıkçıları arasında geçen genel diyolog şu şekilde "Lodosta hayvan kıyılamaz çünkü kıyıdan esen rüzgarda denize çok fazla toz-toprak gideceğinden ve bu toz toprağın balığın solungacına kaçtığında öleceğinden balık kıyıda bulunmaz.."
Biyolojik olarak mantıklı bir söylem midir bilmiyorum ama lodos havalarda kıyı avlarımdan genelde boş dönmüşümdür. Teknede işler zaman zaman değişebilmektedir.

Anıl ÜNALAN
03-12-2012, 20:35
:deli::deli: yani lodosta balık derine mi kaçıyo yoksa yem mi yemiyo bilmiyorum fakat bildiğim birşey var lodosta balık tutamadığımdır. tecrübe ile test edilmiştir.:'(:'(

Sayın Tuncay Günay
Mekanımızı neden çaysız bırakıyorsunuz, sizin gibi bir yöneticiye yakışıyor mu :) :)

Bursa_Erkan
04-12-2012, 09:11
Lodos havada balığın yem yememe mantığının tam açıklamasına ulaşmış değilim. Ama eski ege balıkçıları arasında geçen genel diyolog şu şekilde "Lodosta hayvan kıyılamaz çünkü kıyıdan esen rüzgarda denize çok fazla toz-toprak gideceğinden ve bu toz toprağın balığın solungacına kaçtığında öleceğinden balık kıyıda bulunmaz.."
Biyolojik olarak mantıklı bir söylem midir bilmiyorum ama lodos havalarda kıyı avlarımdan genelde boş dönmüşümdür. Teknede işler zaman zaman değişebilmektedir.

anıl kardeşim gündoğusu estiğinde balığın yemlenmediğinide çok kez duydum.
Balık yemı görür ama hamle yapmaz diye söyleyenler var yav:)

Anıl ÜNALAN
04-12-2012, 11:12
anıl kardeşim gündoğusu estiğinde balığın yemlenmediğinide çok kez duydum.
Balık yemı görür ama hamle yapmaz diye söyleyenler var yav:)

Bir balıkçı atasözü der ki " Gündoğusu- keşişleme yat aşşağıya hiç işleme"..
Ve gerçektirdir de çok kez şahit oldum balığın yemin yanına gelip yemi yemediğine ;)

Tuncay GÜNAY
04-12-2012, 14:35
herkese benden çay gelsin gölgeli vede yandan çarklı olsun :)

hus213
04-12-2012, 19:33
Afiyet bal şeker olsun herkeze bize yokmu.