PDA

Tüm Versiyonu Göster : 2 Günde sigarayı bırakın...

uzman
14-03-2006, 06:26
Mucize ilaç olarak adlandırılan Rimonabant'ı üreten bilimadamları, hapın 20 yıllık tiryakilere bile kolaylıkla sigarayı bıraktıracağını söylüyor. Başta kalp krizi olmak üzere birçok hastalığın en büyük nedenlerinden olan sigara ve şişmanlığın çaresini tek bir ilaçta toplayan uzmanlar, Rimonabant ile ilgili Amerika ve Kanada'da araştırmalar yaptı. İlacı deneyen binin üzerindeki aşırı kilolu kişilerin birçoğu ayda 9 kilo zayıfladı.

Alkoliklere de çare oldu

Aralarında 20 yıllık tiryakilerin de bulunduğu bir grubun yüzde 36'sı ise, Rimonabant'ı 10 hafta kullanarak sigarayı bıraktı. Mucize ilaç olarak adlandırılan Rimonabant'ın beyindeki acıkma merkezlerini bloke ettiğini belirten bilimadamları, "Bu durum, sigara içme isteğini de büyük oranda azaltıyor" dedi. İlacın 2006 yılının ilk aylarında tüm dünyada satışa sunulacağını belirten uzmanlar, "Rimonabant'ın obeziteyi ve tiryakiliği önleme dışında diyabet ile alkolizmin önüne geçtiğini de kanıtladık" dedi.

ALINTI

hijacker54
15-03-2006, 02:06
ali arkadaşım acaba bu ilacın fiyatı biraz el yakar gibi

uzman
15-03-2006, 02:11
ali arkadaşım acaba bu ilacın fiyatı biraz el yakar gibi

Değerli kardeşim...
Valla bu bahsedilen ilacı denemedim amaaa, başka bir marka var idi. Buraya yazmayı uygun görmüyorum amaa hiçbir işe yaramamıştı. Ben ilaç kullanmadan bıraktım sanırım. Sanırım diyorum, çünkü bazen aklıma fena halde geliyor sigara. Sanırım en iyi ilaç insanın beyninde...
Sevgiler....

Taygun KOCABIYIK
15-03-2006, 04:23
EN İYİ İLAÇ HİÇ BAŞLAMAMAK.
Diye Düşünüyorum
Bırakamamak Diye Birşeyde Bence Yok. Bırakmamak İçin Mazeret Vardır.
Sitemizde eğer genç arkadaşlar varsa. (sanki ben ihtiyarım)
Tavsiyem şu bilhassa lise yıllarında erkeklik olsun diye sigaraya başlayan yada gruba dahil olmak için içmeye başlayan kişiler çok çok fazla. Tavsiyem böyle grupların içinde olmaktansa hiç arkadaşsız kalmaktır. 3 yıl kadar önce benim başıma geldi 1-2 ay arkadaşsız kalıyorsunuz sonra daha seviyeli daha güçlü bağlarla bağlanmış arkadaşlıklar dostluklar kuruyorsunuz. 1-2 ay yalnız kalmak hayatınızdan daha mı önemli? diye soruyorum size. İlk başladıklarında günde 1-2 tane bağımlı yapmaz dediler, sonra ben sigaraya alışmam dediler, daha sonra ben istesem bırakırım diye kendilerini avuttular daha sonrasıda var ama burda anlatmak doğru olmaz diye düşünüyorum.
İnşallah mesaj vermek istediğim kişiler vardır ve mesajı alırlar.

mustfer
15-03-2006, 15:40
Bırakmanın yolu başlamaktan geçer. Taygun'a katılıyorum en iyisi hiç başlamamak.(Benim gibi)

spinoza
17-03-2006, 06:12
teşekkürler dostum. bir deneyelim.

iskorpitos
19-03-2006, 23:18
sigara ve alkolü aşırı tüketirdim alkolü bıraktım şimdi sıra sigarada

Taygun KOCABIYIK
19-03-2006, 23:25
tebrik ederim inşallah sigarayıda bırakırsınız

uzman
20-03-2006, 00:36

Haklısınız. Zararlı alışkanlıkların hepsi bırakılmalı. Sigarayı daha rahat bırakacağınızı umarım...