PDA

Tüm Versiyonu Göster : Tatlısu balık yarışmaları

şevkat
23-01-2012, 13:17
tatlısu balık yarışmalarına katılmak istiyorum bilgi ve koşullar nedir katılım ücreti varmı yapmam gereken hazırlıklar nelerdir benim amacım spotif amaçlı balık tutmak tutuğum herbalığı bırakmak amaç büyük balığın çıkartma adrenalini yaşamak ve balığı serbest bırakmak ben tekirdağ saray çukuryurt köyündenim şevkat tuban tel.05378131337 yarışmalara katılıp yeni arkadaşlar edinmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim 2012 sezonunda hepinize bol şanlar rast gelsin allahımın sağlık veselameti üzerinizde olsun sevgi ve
saygılarımla

ustam18
23-01-2012, 21:24
Şevkat kardeş aramıza hoş geldiniz.
Tatlısu balık yarışmaları il ve ilçelerde av komisyonları tarafından organize edilmekte.Avlanma şartlarını organizasyonu yapan birim belirlemekte.girişin ücretini,kaç olta ile yarışılacağını,yem olarak ne kullanılabileceğini v.b. şeyleri belirleyen bu birim bu av sonunda 1. 2. 3. lere ödüllerde dağıtmakta.
sana tavsiyem:kendinle yarış.(benim gibi).al eline fotoğraf makinanı,yakaladığın balığın boyunu ölç,resmini çek ,hava ve su sıcaklıklarını hava durumunu (kapalı açık yağmurlu vb.)bilgileri kaydedeceğin bir küçük defterin olsun.bu bilgileri bir süre sonra derlediğinde gelecek nesillere bırakabileceğin çok değerli bir miras olduğunu göreceksin.
Avların bereketli olsun Rastgele.

Anıl ÜNALAN
24-01-2012, 13:29
Şevkat kardeş aramıza hoş geldiniz.
Tatlısu balık yarışmaları il ve ilçelerde av komisyonları tarafından organize edilmekte.Avlanma şartlarını organizasyonu yapan birim belirlemekte.girişin ücretini,kaç olta ile yarışılacağını,yem olarak ne kullanılabileceğini v.b. şeyleri belirleyen bu birim bu av sonunda 1. 2. 3. lere ödüllerde dağıtmakta.
sana tavsiyem:kendinle yarış.(benim gibi).al eline fotoğraf makinanı,yakaladığın balığın boyunu ölç,resmini çek ,hava ve su sıcaklıklarını hava durumunu (kapalı açık yağmurlu vb.)bilgileri kaydedeceğin bir küçük defterin olsun.bu bilgileri bir süre sonra derlediğinde gelecek nesillere bırakabileceğin çok değerli bir miras olduğunu göreceksin.
Avların bereketli olsun Rastgele.

Hayrettin abim çok güzel cevaplamışsın. Türkiye'de gerçekleşen balık avı yarışmalarında pek fazla balık tutulduğu söylenemez çünkü çok iyi sayılmayacak bir meraya onlarca amatör balıkçının toplanması o bölgede rahat av gerçekleştirememe durumunu ortaya çıkartır. Fakat insan tanıyıp balıkçı dost edinmek açısından en güzel etkinlikler arasında yer alabilir ;)
Yaşadığınız şehirin bu tür etkinlikleri var mı açıkcası bilmiyorum varsa da bu tarz yarışmaların katılım koşulları genellikle değişkenlik göstermektedir ;)
Saygılarımla.

turna
24-01-2012, 19:00
Şevkat önce aramıza hoş geldin, kalıcı ve katılımcı olmanı dilerim, Mart ayından sonra tüm yarışmalar sitelerde ilan oluyor bunları takip edebilirsin, heralde çadır ve teşkilatın da vardır