PDA

Tüm Versiyonu Göster : Organizasyon önerisi

RULUDAG
21-03-2006, 16:21
Arakadaslar Hiç üyelerle Birlikte Bir Organizasyon Düşündünüzmü? Bu Hem Yeni Başlayanlara Bir Kurs Olur Hemde Birbirini Tanima Firsatimiz Olur.siz Büyük Abilerimiz Buna ön Ayak Olabilirmisiniz
Bununla Ilgili Cevaplarinizi Bekliyorum.

Herkeze Rastgele.

balıkcı
21-03-2006, 16:25
Recep kardeşim aslında yılda bir kaç kere yapılması gerek böyle organizasyonları benim bir etkim olmaz malum uzaktayım ama sitedeki arkadaşlar gerçekleştirebilirler çok da iyi olur.

murat hindi
21-03-2006, 16:52
bence çokta güzel bir fikir bir otobüs kiralayıp bir hafta sonu avın serbest olduğu göllerden birine bunu yapabiliriz.hem tanışır hemde çok güzel vakit geçiririz.fikrin güzel diğer üyeleride dinlemek gerek.saygılarımla

katiti
21-03-2006, 17:25
Recep Bey öncelikle hoşgeldiniz. Aslında aynı şehirde olan arkadaşlarımızla (en azından İzmir için) bu tarz bir-iki organizasyon yaptık. Siz de İstanbul'da bulunan arkadaşlarla bu tarz bir girişim yapabilirsiniz sanırım. Ama daha geniş katılımlı bir organizasyon düzenlemek gerçekten zor olabilir...

Taygun KOCABIYIK
21-03-2006, 21:43
Bu kadar geniş çapta olması zor diye düşünüyorum ben. Ama il çapında olabilir.
Bizim İzmirde yaptığımızı diğer iller için organize edebilirsiniz.

mufi
22-03-2006, 14:04
Gençler kısmet olur saglıkla kullanablirsem... dün bir motorsıklet aldım kanuni cup serisi
tigrina.. bir maceradır girdik.. uzun vadede arabanın masrafını amorti edecek..emekli oldugum bankamdan aldıgım düşük faizli kredi ile peşin ödeme yaptım 36 ayda acıttırmadan bankaya ödeyeceğim...yani izmirliler bu konuyu bilsinde..bir telefon ile artık ilgili mevkiye gelebilirim.....Birde tam olarak iş adreslerinizi gündüz bulundugunuz yerelerin tam adresini yazarsanız .. şıp orada olabilir ve sürpriz yapabilirim..
(Selim kardeş çok isterdim ama İstanbula gelmek zor be.bu motor ile.....en azından 450/650 cc arası bir chopper olsaydı ...! hop istanbuldaydım...oradan hop isparta...amasya ..vs..
ne kadar faal üye varsa hepsine ziyaret...ve ilgili mevkilerde balık avı...ooooof.of..
ancak bu kadar olabiliyor..

levrek
22-03-2006, 15:04
Abi hayırlısı olsun ,kazasız belasız sürersin inşallah,bu arada kemerini de bağlamayı unutma ;)

HALDUN YALIMLI
22-03-2006, 15:56
Muvaffak abi hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan kazasız belasız bol balıklı avlara gitmekte kullan abi. Erol abinin hakkı var kemeri ihmal etme abi. :)

balıkcı
22-03-2006, 16:35
Muvaffak abi hayırlı olsun Allah kazasız belasız kulanmak nasip etsin aslında balıkavı için çok gerekli bir motosiklet bende iki tane 50 cc lik vardı biri bozuldu ötekinide çaldılar bende alacağım ileride bir tane çünki arabanın giremediği yollar var burada(yasak)onun için gerekli bir motosiklet.

mufi
22-03-2006, 17:38
çok teşekkürler kardeşlerim. lakin bu kemer olayına kafam takıldı.... benim bildiğim kadarı ile emniyet kemeri 4 tekerlekli araçlarda vardı ...hımmmmm.. motorsıklette kemer ne zaman başladı !?!?.. benim motorda kemer felan yok abiler...lakin 1 adet kask hediye ettiler.. onu tabii eksik etmiyom..kullanıyom.(2 senede izmirli olduk aksan degişti..)
İzmir güzel arkadaşlar lakin denize yakın olcen..

katiti
22-03-2006, 17:52
Muvaffak Abi hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsın inşallah :) . kemer olayında da pantolonda varsa sorun yok abi, idare edersin ;) :D

bu arada benim naçizane tavsiyem abi motorcuların kullandığı korumalı montlardan da bir tane alman ilk fırsatta. Allah korusun dünyanın bin türlü hali var...

murat hindi
22-03-2006, 20:28
abi motor hayırlı olsun.inan arabadan daha iyi her yere girebilirisin.ben ıspartada görev icabı oturuyorum.eğer yazın yapacağınız prganizasyonda banada haber verebilirseniz seve seve gelebilirim.neden derseniz benim aillem izmirde yazın yıllık iznimi orada geçiriyorum lütfen ama lütfen bana haber verirseniz sevinirim.SAYGILARIMLa

Anıl ÜNALAN
22-03-2006, 21:37
(Selim kardeş çok isterdim ama İstanbula gelmek zor be.bu motor ile.....en azından 450/650 cc arası bir chopper olsaydı ...! hop istanbuldaydım...oradan hop isparta...amasya ..vs..
ancak bu kadar olabiliyor..
Abi sen demişin istanbula gelirim felan ama selim abimiz almanyada oraya gitmek motorla biraz zor olur(imkansız)

mufi
23-03-2006, 01:22
kardeşler elin adamı bisiklet ile ingiltereden buralara gliyor..yellim yellim.. biz niye gidemiyoz...almanya yada gideriz ..istanbullu balıkçılara da gideriz.. yeterki bir finansör
ve organizatör bulalım...dimi ya..!!

Anıl ÜNALAN
23-03-2006, 02:08
Muvaffak abi istese yürüyerek bile gider almanyayada çaktırmıyo :D

aserkansatı
23-03-2006, 02:16
Muvaffak Abi mi?..............

mustafa_gokmen1
08-04-2007, 20:13
merhaba abiler ve kardeşler ben bu sitede daha yeni saylırım hepiniz balık avında ustasınız sanırım ama bende usta olacam inşallha şuna çırak olarak görüyom kendimi neyse hepinize RASTGELSİN ..

giritli
09-04-2007, 07:44
Muvaffak abicim hayırlısı olsun,kazasız belasız,bol balıklı meralara götürsün inşallah...Ama benim vosvosu da yabana atmayın derim...Hakkını yemiyim bu hafta sonu balıklıova-gerence-mordoğan civarında girmediği çıkmadığı yol,tarla,arazi aklınıza ne geliyorsa bana mısın demedi...Güvenle birlikte hem balık avladık hem de off-road yaptık harbidende...

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

aganta borina borinata
09-04-2007, 08:14
onur vosvos harika görünüyor...ne cengaver bi araba yapmış adamlar...

bende bu yaz bi kaporta yaptırayım diyorum bekir e ama gözüm kesmiyor valla...çok para gider sanırsam:D ... ya hani şu amerikada eski arabaları en beleşinden yeniden yapan programlar var ya hani diyorum türkiyede de böyle bi delikanlı çıkmazmı yahu:D ... gerçi bekir halinden memnun ama onu gördükçe benim yüreğim sıkılıyor valla:'( ...

rastgelsin...

giritli
09-04-2007, 08:45
Doğanım sağolasın...Garibim bu hafta sonu rüştünü ispatladı desem yeridir...Biraz marş problemi var ama o konudada dostlarımıza güvendik açıkcası...dedik buralarda kalırsak ararız gelip kurtarırlar bizi:D

O dediğin olay bizim memlekette zor be kardeşim...netekim biz işin bişeyini çıkarır adamları iflah ettiririz sanırım,galiba,eminim...:D :D :D

Kaporta olayına gelince...ben yaptırmıştım cillop gibi olmuştu...ama tabi seninki minübüs olduğu için biraz tuzlu olur ama süper olur...yaa bide benim anlamadığım...bu kaporta-boyacılar ya da tamirciler neden vosvosu görünce bmw-mercedese çektikleri gibi fiyat çekiyolar kardeşim...:oha: sanki biz keyfimizden biniyoruz...belki yokluktan biniyoruz...allah allah yaaa...

aganta borina borinata
09-04-2007, 09:45
yaa bide benim anlamadığım...bu kaporta-boyacılar ya da tamirciler neden vosvosu görünce bmw-mercedese çektikleri gibi fiyat çekiyolar kardeşim...:oha: sanki biz keyfimizden biniyoruz...belki yokluktan biniyoruz...allah allah yaaa...

onur tamirciler için bişey diyemem ama kaportacılar sanırım haklı abi (tabi işini hakkıyla yapanlar için diyorum)..en yenisi 20 yaşında bu arabaların... ne yazık ki öyle dıştan yapılan makyajlar kısa ömürlü oluyor... bi vosvosu kaportaya verdiğin zaman eğer de hastasıysan zaten değişmesi gereken yerleri görünce mecbur kalıyorsun... bi de metal yorgunluğu var ki desteklenmesi şart...ya neyse işte anlattıkça daha bi ton şey var yapılması gereken... kısaca şöyele diyim ben sana gecen yıl 1961 bi vosvosu motor dahil kaportaya aldık 8000 ytl gitti (ama araba kusursuz oldu)... benim arabayada döşeme hariç 9000 lira çıkardılar:deli: :'( ...iyi para vallahi... tosbağalar için şu anda bi sorun yok ama bus ların nesli tükenmek üzere...

ama hakikaten dediğin gibi abi dağ taş demiyor meretler... ve enteresan bi şekilde hepsinin ayrı bi karekteri var... suyuna gitmeyince gıcık alıyorlar adamdan:D ...

rastgelsin...

giritli
09-04-2007, 11:14
Abicim ne bu yaaa...9000 ytl...:oha:

Bu parayı vermek için arabanın ciddi derecede hastası olmak lazım ve arabayı ilerde satma niyetinin olmaması lazım...bu paranın üstüne birde arabanın ederini koyacak olusak nerdeyse yeni yeni çıkan (kia-chavrolet) çin kore üretimli sıfır araba alınır bu paralara...hemide absli,klimalı,airbagli falan...

Şaka bir yana ben de çok para kaçırdım benim kıza...ama deydi...ama ne zaman sulara gömüldü tamir gördü işte ondan sonra sıkıntıları başladı...herşeye rağmen 30 yaşın üstünde olup böyle giden ve bu kadar sağlam olan başka bir araba düşünemiyorum...biraz işi bildikten sonra hiçbirşekilde seni yolda bırakmıyor...daha söylenebilecek çok şey var ama kısaca ben kızımı harbiden seviyorum...

gerence
09-04-2007, 21:16
2 dünya savaşında; 5 kıtada araç yürütmüş Almanların tüm bilgi birikimlerini bu arabalarda kullanmışlar... Ben de Caddy si var WV nin... Cidden muhteşem araçlar, hele sağlamlık açısından...
Elinizdeki araçlar da çok keyifli, ancak elden geçirmek epey pahalı ne yazık ki. Ancak iyi bakılırsa sizi daha uzun yıllar taşıyacaklardır... kazasız belasız gezmeler dilerim...

gıracemi
09-04-2007, 23:08
arkadaşlar izmirli arkadaşlar daha önce nasıl bir organizasyon düzenlediler hiç bir fikrim yok ama, bi dahaki organizasyonlar için alternatif olabilecek bir kardeşinizin aranıza katıldığını bilmenizi isterim..

[Only Registered Users Can See Links]

Bu yatı yazın turizm kışında balık turları için kullanıyoz.. Yılların verdiği deneyimle aylara ve suyun sıcaklıklarına göre kuşadasında belirlediğimiz birkaç kerterez var.. Aklınızın bi köşesinde bulunsun istedim.. abilere saygılar.. kardeşlere sevgiler...

mufi
10-04-2007, 05:29
Kürşat merhaba..
evet arkadaşlar işte bize alternatif...hem tekne organizatörü hemde site üyesi
bir arkadaş...

giritli
10-04-2007, 07:02
Kürşat tekne çok güzelmiş vallaha...biran kendimi üstünden mercan,çupra çekerken hayal etmedim desem yalan olur...kirası ne kadar bunun kardeş...

gıracemi
10-04-2007, 10:41
Kira konusu düşüneceğin en son şey olsun.. Zira herşey günü geldiğinde kalıbına uydurulur.. Sizin odaklanmanız gereken yer tutacağınız balıklar ve sanal ortamdaki sıkı dostlukların reel bir ortamda oluşturacağı ambiyans.. Ayrıca bu yatta 40 kişiye rakatlıkla servis verildiği ve tuttuğun balıkları mutfakta anında pişirebilme imkanının olduğunuda aklından çıkarma :) masalar 6 kişilik ve rakıları soğuk tutabileceğimiz bi soğutucumuzda var.. Elbette ideal av için 20 kişi civarı olmalıyız.. Ama grupların ısrarı sonucu 35 kişi ava çıktığımız bile oldu... Dediğim gibi balık turlarına daha çok var turizm sezonunu daha yeni açtık, zamanı geldiğinde herşey kalıbına uydurulur... abilere saygılar.. kardeşlere sevgiler..