PDA

Tüm Versiyonu Göster : İstakoz (Basri Gül)

Baba Yalçın
09-04-2012, 01:38
İSTAKOZ 3 Kg. 2002 Mart Ayı

S.S. Burgaz Su Ürünleri Kooperatifinden, Basri Gül

Baba Yalçın
09-04-2012, 01:42
Arkadaşımız anısını anlatmış
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
30.08.11, 22:34 #2

Yalçın abi bundan 20-25 sene kadar önce bir abimiz bir arkadaşını balığa götürmeye başlamış sanırım aradan 8 ay kadar bir süre geçtikten sonra bu arkadaş paçası tuzlu suyla ıslanınca bu çaresiz hastalığa yakalanmış ve ufak bir tekne almış. Balığa kendi başına çıktığı ilk gün 2-3 saat sonra bizim balıkçı kahvesine heyecan içinde gelmiş abimize hitaben ya abi o kadar balığa çıktık bana hiç söylemedin öğretmedin yav denizden oltaya akrep takıldı kocaman bir şey diyince abimiz sormuş ne kadar büyüktü bu akrep 8-9 kilo civarında diye yanıt vermiş ne yaptın peki akrebi? valla abi çekiçle param parça ettim attım denize kolu teknede diye yanıt vermiş. Tekneye gidip baktıklarında güzelim istakozu parçaladığını görmüşler. Bu olaydan sonra bu acemi abimiz tekneyi satmış. İstakozu görünce bayramlık paylaşayım dedim.

TİRYAKİ 52
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------