PDA

Tüm Versiyonu Göster : Top

Baba Yalçın
16-05-2012, 01:35

8ffSjsh01ZI&feature

Ege Demirağ
16-05-2012, 14:45
Yazık yaa neden şimdi müreni vurmuş ki yeniyormu bu müren..

Baba Yalçın
16-05-2012, 15:57
Yazık yaa neden şimdi müreni vurmuş ki yeniyormu bu müren..

Ege'cim evet eti yenir, biraz sert olmakla beraber sosa yatırıcan 2-3 gün şeker gibi eti var. İtalyanların müren etine bayıldığını duymuştum ama doğruluk derecesini bilmem. Yazık meselesine gelince, belinde balıkla dipte kovuklara bakarken o senin hakkında yazık diye düşünürmü biraz şüpheliyim. Velhasıl tehlikeli bir hayvan. Saygılar.

Ege Demirağ
17-05-2012, 12:35
Mürenin saldırdığını biliyorum saldırıya uğrayan tanıdığım ve duyduğum kişiler var ağızı kapandımı açılmıyormuşmu dişleri çok sivriymiş :( ..Ben daldığımda hiç müren görmedim ama zıpkınla daldığımda dikkat ederim.

Baba Yalçın
17-05-2012, 21:29
Mürenin saldırdığını biliyorum saldırıya uğrayan tanıdığım ve duyduğum kişiler var ağızı kapandımı açılmıyormuşmu dişleri çok sivriymiş :( ..Ben daldığımda hiç müren görmedim ama zıpkınla daldığımda dikkat ederim.

Ege'cim dişleri ağzı kapandığında açılmamasından ziyade, salgıladığı mayiden dolayı
bakterilerden enfeksiyon olasılığı tehlikeli diye biliyorum.

Aslında denizlerimiz 100-200 sene önceki gibi balık dolu olsa o balık gelipte senin balığına sarkmaz çünkü hani derler ya yediği önünde yemediği arkasında durumu.

Tıpkı yunuslar gibi hayvanın yemini bırakın planktonları yiyecek yem tabir ettiğimiz balıkları bile bitirip denizler kirli deyip topuda yunusa attılar. Denizlerin en zeki memeli gurubundan olan yunus hayatını tehlikeye atıpta ağdaki balığı çalmaya niye gelsinde ağdan balık çalsın onların durumu çatıdalardaki, çöplüklerdeki, tavukçu önlerinde tavuk derisi kemikleri bekleyen martılardan farksız diyemiyorum daha vahim birde hayvanları şu kadar balık yedi diye vuruyorlar. Tüm balıklara soykırım yapanlara ne yapmak lazım o zaman. Yani Allah yunusları yaratırken hatamı yaptı yani. Bazılarına anlatıyorsun ama adama idrak yolları enfeksiyonu var diyorsun adam idrar yolları enfeksiyonu anlıyor. Kısa keseyim konular sakız gibi. Saygılar.