PDA

Tüm Versiyonu Göster : İstanbul'da balık durumu

madlove
27-06-2012, 14:35
arkadaşlar 26-06-2012 tarihi ile akşam 18.00 da mesai bitimi işten çıkıp,kardeşimle direk soluğu bostancı sahilde aldık,18.30 da kayalıklardan oltalarımızı atmaya başlayıp çaparilerimizi denizle buluşturduk ve muhteşem avlarımızdan birine başladık,size şöyle söyliyeyim her çekişte en az 6 tane geliyordu,ve saat 21.00 da istavrit avımızı sonlandırdıgımızda sonuc 12 kg istavrit,her gün gitsek hergün tutarız ama fazlasına ne gerek var her haftada 1 tane böyle bir av yeterli oluyor,şimdiden herkese rastgele :)

soncet36
27-06-2012, 15:42
forumda yeniyim ama balıkçılıkta ustayım diyorsun. tebrikler ...
bunu söylemek bana düşmez ama imza kısmını örneklere bakarak doldurursan hitapta kusur işlememiş oluruz.

rast gelsin...

madlove
27-06-2012, 15:48
Abi bu yaşıma kadar balıkçılıktan vazgeçmedim,hem olta balıkçılıgım var,hemde zıpkınla avcılık,açıkcası bu bir denize karşı sevdanın rengidir :)

fehmi5
27-06-2012, 16:42
merhaba hoşgldiniz.bostancının neresinde avladınız bilgi verir misiniz ?
bir de takım olarak ne kullandınız ?beden ,ayaklar nedir ,kaç gr kurşun merak ettim ?
selamlar

MAVİ FENER
28-06-2012, 00:54
arkadaşlar 26-06-2012 tarihi ile akşam 18.00 da mesai bitimi işten çıkıp,kardeşimle direk soluğu bostancı sahilde aldık,18.30 da kayalıklardan oltalarımızı atmaya başlayıp çaparilerimizi denizle buluşturduk ve muhteşem avlarımızdan birine başladık,size şöyle söyliyeyim her çekişte en az 6 tane geliyordu,ve saat 21.00 da istavrit avımızı sonlandırdıgımızda sonuc 12 kg istavrit,her gün gitsek hergün tutarız ama fazlasına ne gerek var her haftada 1 tane böyle bir av yeterli oluyor,şimdiden herkese rastgele :)

Nerede dolu kovandaki balıklar, nerede çaparindeki İstavritler...Telefonundaki fotoğraftan resimleri çekseydin çok iyi olurdu...İnşallah diğer bir avda...İyi geceler,iyi avlar...

madlove
28-06-2012, 13:51
merhaba hoşgldiniz.bostancının neresinde avladınız bilgi verir misiniz ?
bir de takım olarak ne kullandınız ?beden ,ayaklar nedir ,kaç gr kurşun merak ettim ?
selamlar

gümüş takımı kullanarak aldım 20 gr kursun,oltayı atarken fazla abanma çünkü gümüş takımı incedir hemen kopar,zaten ileriye gitmesine gerek yok balık yakında ve yüzeyde oluyor,takım aldıgım yeride söliyeyim,ets turun yanındaki balık malzemesi satan yerden aldım,ama ismi aklımda deil açıkçası,buralardaysan beraberde gidebiliriz kardeşim :)

yerinide söyliyeyim,adalar iskelesinden maltepe tarafına dogru bi 300 metre yürü,dere gibi bir yer var denize akan,onun kenarından salla oltayı gitsin,özellikle 19.30 civarı istavritler denizin üzerinde dans ediyor :D

madlove
28-06-2012, 13:52
Nerede dolu kovandaki balıklar, nerede çaparindeki İstavritler...Telefonundaki fotoğraftan resimleri çekseydin çok iyi olurdu...İnşallah diğer bir avda...İyi geceler,iyi avlar...

abim telefon markam çok eski bir model oldugu için kamerası yok :) bidaki sefere fotograf makınamı goturcem ,paylasımda bulunurum,saygılar :)

madlove
28-06-2012, 20:55
tuttugum balıkların fotografını paylasıcam ama nasıl yuklenıyor bılmıyorum yardım please

MAVİ FENER
28-06-2012, 23:29
abim telefon markam çok eski bir model oldugu için kamerası yok :) bidaki sefere fotograf makınamı goturcem ,paylasımda bulunurum,saygılar :)

Teşekkürler,teşekkürler.....