PDA

Tüm Versiyonu Göster : atladım Balığa gittim gene

balıkcı
10-04-2006, 01:18
Balıkcı dostlar bu gün balığa gittim hasılat fena değildi iki sazan üç alabalık tutum gerçi sazanlar biraz ufak ama hiç yoktan iyidir buyrun resimler.

mustfer
10-04-2006, 02:27
Ağbi hasılat bence iyi, bütün avlarının en kötüsü böyle olur inşallah. Bizim gibi boş dönmekte var.

katiti
10-04-2006, 04:09
Selim Abi son resimde kendimi oltanın arkasında hissettim valla :) . Güzel av olmuş ellerine sağlık...

balıkcı
10-04-2006, 05:10
Ağbi hasılat bence iyi, bütün avlarının en kötüsü böyle olur inşallah. Bizim gibi boş dönmekte var.
Mustafa sazan ufak olunca balığı çekme bana şahsen fazla zevk vermiyor balıkla mücadele en büyük zevk balıkavında bundan sonraki günlerde sizleride buralarda görmek isteriz sevgili amasyalı dostlar(Serkan,Mustafa,Sami ve Onur) şimdiden rastgelsin.

balıkcı
10-04-2006, 05:13
Selim Abi son resimde kendimi oltanın arkasında hissettim valla :) . Güzel av olmuş ellerine sağlık...
Geçin artık oltaların başına Mertciğim sezon başlamadımı daha yoksa işlermi alıkoyuyor sizleri balığa çıkmaktan,her ne kadar işleriniz yoğunsada kendin
ize biraz zaman ayırıp kafanızdakileri dağıtmak için balığa ve doğaya çıkın derim sevgiler.

katiti
10-04-2006, 05:18
Selim Abi ben Cumartesi-Pazar geçtim oltanın arkasına da oltanın diğer tarafında olması gereken arkadaşlar yoktu ortada :'( . Denizde canlı kalmamıştı sanki, oltaya dokunan bile olmadı :( . Deniz havası almış olduk sonuça, buna da şükür...

balıkcı
10-04-2006, 05:34
Kalmaz tabi Mertciğim Taygunla Anıl kurutmuşlar sizin oraları duyduğuma göre balık bırakmamışlar Körfezde neyse balıktan önemli olan boş zamanlarında hoş vakit geçirebilmen kardeşim,tabi ufakta bir hasılatda işin güzelliği oluyor ama bu sefer olmasa bir dahaki sefere hasılatın mutlaka olacaktır resimlerini bekliyoruz.

aserkansatı
10-04-2006, 05:59
Mustafa sazan ufak olunca balığı çekme bana şahsen fazla zevk vermiyor balıkla mücadele en büyük zevk balıkavında bundan sonraki günlerde sizleride buralarda görmek isteriz sevgili amasyalı dostlar(Serkan,Mustafa,Sami ve Onur) şimdiden rastgelsin.
Kardeşim Selim,tebrik ederim.Bir tutabilsek hemen yayınlıycaz da henüz bizde tık yok...Sevgiler...

levrek
10-04-2006, 06:27
Tebrikler dostum, gerçekten de tabelada yazdığı gibi rast gitmiş avın,umarım mücadelecilere denk gelirsin yakınlarda,sevgilerimle

balıkcı
10-04-2006, 07:03
Kardeşim Selim,tebrik ederim.Bir tutabilsek hemen yayınlıycaz da henüz bizde tık yok...Sevgiler...
Serkan çok güzel resimlerini ve resimlerinizi bilhassa Sami kardeşimin şöyle 70 cm üzerinde bir turna resmi ile çekilmiş pozlarını ve pozlarınızı bekliyorum şimdiden rastgelsin bol şanslar.

balıkcı
10-04-2006, 07:07
Tebrikler dostum, gerçekten de tabelada yazdığı gibi rast gitmiş avın,umarım mücadelecilere denk gelirsin yakınlarda,sevgilerimle
Sağol Erolcuğum mücadeleci balıların tüm balıkcı dostlara denk gelmesi dileğim bana geleceklerini gelecek günlerde yakalyacağım balıkların resimlerini siteye yollayarak göstereceğim çok resim çekeceğim bu sene çok.

HALDUN YALIMLI
10-04-2006, 18:19
Selim abi tebrik ederim yine harika doğada çekmişsin balıkları bu güzel av resimlerinden bizleri mahrum bırakmaman dileklerimle abi.

balıkcı
10-04-2006, 18:32
Haldun gitmiş olduğum bu göl hakikatten güzel bir doğaya sahip bende ilk defa gittim bu göle,göl ormanın içinde saklı bu gölün yukarısında bu gölden 20 kat daha büyük olanı var iki göl bir birine ufak bir dere ile bağlı avlanmış olduğum bu küçük gölde Yayın,sudak,alabalık ve çeşitleri,sazan,yeşilsazan ve daha bir çok balık var bu gölün bir kısmının resimini çekmiştim.

HALDUN YALIMLI
10-04-2006, 18:45
Selim abi beni cezbeden şey doğa ile iç içe olmak ve ortamdaki her sesin kendine has tınısının bir ahenk ile, muhteşem bir konser şeklinde görsel güzelliklere fon oluşturarak belgesel tadında doğayı yaşamaktır abi. Bu güzel resmi bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkür ederim Selim abi. SAYGILARIMLA

MetinKerti
10-04-2006, 19:15
Selim Öner bey güzel bir av olmuş yanlız kafama takılan bişey var bildiğiniz gibi 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında Turna ve Alabalık haricinde bütün türler için yasak dönem diye biliyorum.Açıkçası sizin yakaladığınız sazanları görünce biraz sasırdım bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

balıkcı
10-04-2006, 19:42
Metin bey ben siteye almanyadan katılıyorum bu balıklarıda almanyada avladım buradaki yasaklarla Türkiyedekiler arasında fark var,zanedersen açıklamalarım yeterli.

MetinKerti
10-04-2006, 20:30
Açıklamanız için tesekkürler kusura bakmayın imzanızda İstanbul yazdığını görünce yurt dısından olabileceğiniz aklıma gelmemişti.

hrustemoglu
10-04-2006, 20:52
Çok güzel bir doğada güzel bir av olmuş. Ellerinize sağlık.

Taygun KOCABIYIK
11-04-2006, 00:40
Selim abi balıklar küçük olsada orman havası yetmiştir insana :)
(Ayrıca hiç olmamasından iyidir küçük olması)

turna
11-04-2006, 03:27
Selim abi tebrikler iyi iş şıkarmışsın.Tabiatta çok güzel sizin olta takımı ve sehbasıda güzel .Bu pazar bende turnaya gittim 3 tane şamandıralı attım akşama kadar tık yoktu.40 km git 40 km gel boş, Neyseki evde pilav üstü kuru vardı onunla idare ettik.

Mehmet Koray 1948 Ank.

mufi
11-04-2006, 17:05
selim kardeş bir şeyi merak ettim yukarıda resimlerini verdigin gölet.aynı anda sazan ile alabalık veriyor.. dikkatini çektimi bilmem balık tutgunda tahmini olarak gölün su sıcaklıgı neydi?aklıma takılan alabalıgın 10/15 derecelik aralıkta rahat yaşadıgı ama sazan ise ortalıga çıkması için daha sıcak yani 17 derecenin üstünü ister..birbirinden farklı ısılara duyarlı bu iki tür aynı anda aynı ortamda . tutmuşsun..gerçi ben bu güne kadar hiç alabalık tutmadım. sebebi yaşadıgım kentlerin civarı alabalık ile hiç baglantılı degildi. ve uzak mesafelerede alabalık için gidemedim...
selamlar

balıkcı
11-04-2006, 18:13
selim kardeş bir şeyi merak ettim yukarıda resimlerini verdigin gölet.aynı anda sazan ile alabalık veriyor.. dikkatini çektimi bilmem balık tutgunda tahmini olarak gölün su sıcaklıgı neydi?aklıma takılan alabalıgın 10/15 derecelik aralıkta rahat yaşadıgı ama sazan ise ortalıga çıkması için daha sıcak yani 17 derecenin üstünü ister..birbirinden farklı ısılara duyarlı bu iki tür aynı anda aynı ortamda . tutmuşsun..gerçi ben bu güne kadar hiç alabalık tutmadım. sebebi yaşadıgım kentlerin civarı alabalık ile hiç baglantılı degildi. ve uzak mesafelerede alabalık için gidemedim...
selamlar
Muvaffak abi suyun sıcaklığını ölçmedim ama tahminen 5-6derece olabilir hava sıcaklığı 11-12 derce yağmurlu idi abi sazanın ortalığa çıkması için suyun sıcaklığı 17 derece olması lazım diyorsun şayet öyle olsaydı biz burada hemen hemen hiç sazan tutamazdık çünki senenin çok nadir zamanları suyun sıcaklığı vermiş olduğun yani 17 derecenin üstüne çıkar,saygılar.