PDA

Tüm Versiyonu Göster : Balıkların pazar sendrumu...

kaptankarabulut
16-07-2012, 15:44
Uzun zamandır paylaşım yapamamıştım.Bunun nedeni bir aydır havaların bozuk gitmesi ve denize çıkamamam..

Geçen salı gününden itibaren havaların düzelmesiylede kendimi denize attım.Ve her gittiğim gün bir önceki günden çok daha güzel geçti.Yani livarım her daim dolu geldi.

Bu resimler sadece cumartesi yani 13/07/2012 tarihinde İstanbul'dan gelen Ömer arkadaşımız ve Gazemir serbest bölgede çalışan Hakan ve Murat dostlarımla gerçekleştirdiğimiz avımız..Ondan önceki avlarımda yani salı,çarşamba,perşembe ve cuma günkü avlarımda buna benzer geçti.

bu gün ise yani 16 temmuz 2012 pazartesi tarihindeki avımda bu avların hemen hemen aynısıydı.Balık atılgan ve oldukca iştahlıydı.Bu günkü avımın paylaşımınıda önümüzdeki günlerde yapacağım.

Gelelim pazar gününe...

Sadece altı tekne benim misafirlerim vardı.Her avlak bölgesinde tahminen on onbeş tekne vardı.BALIKmı.....Sanki denizde canlı yoktu.Her tekne de birer ikişer kolyoz veya istavrit ve sabahtan akşama kadar.Tabii herkesin suratları asık doğal olarak.

Pekiii, ne oluyorda bu balık pazar günleri yok oluyor.Ve ben bu konuyu zaman zaman yine buradan yansıttım,pazar olunca balıklar yok oluyor diye..

Benim nacizane fikrim.Tabii pazar olunca teknesi olan herkes kendini denize atıyor doğal olarak.Tabii buda avlak bölgelerimize çok fazla teknenin gelmesi çapa atıp çapa kaldırması ve yapılan şamata gürültünün balığı kaçırdığı dağıttığı kanısındayım.Bunun bence başka bir açıklaması yok sanırım..

Eski oltacı dostlarımız anlatırlar zaman zaman, balık avına gittiklerinde Tabii özellikle orta su balığı avcılığında yani kolyoz,uskumru,istavrit avlarında bırakın şamatayı gürültüyü ses yapıpda balığı kaçırmasınlar diye teknede ayakkabısız gezer, konuşmaz, el işaretleriyle birbirlerine dertlerini anlatırlarmış.

İşte ben bunları dinledikce neden pazar günleri balığın yok olduğunu bu nedene bağlıyorum..
TÜM RASTGELSİN AİLESİNİN OLTALARI DOLU GELMESİ DİLEĞİMLE...

[Only Registered Users Can See Links]

dogukan1997
16-07-2012, 16:04
Ahhh Ahhh şu pazar sendromu :( Dün Süleyman abiyle balığa çıktık ailecek 6-7 parça kolyoz vardı galiba o günün en şanslısı da bizdik :( Sevinsek mi üzülsek mi bizde baktık balık olmayacak gibi yüzmeye gittik güzel bir adanın koyuna kaptan bendim Süleyman abi yatışta anıl abilerde balıktaydı balık zamanı muhabbet şahaneydi :) hani balık bahane muhabbet şahane :) herkese rastgelsin sevgilerimle

avlar
16-07-2012, 16:09
Süleyman abicim paylaşımlarını özlemişim,tebrikler abi rastgelsin.

orhan69
16-07-2012, 18:36
tebrikler süleyman abi coşturmuşsun yine ekibi cok daha güzel av ve günlere

Murat ÇAKMAKÇI
16-07-2012, 19:02
Kaptanım paylaşım için teşekkürler:helal:
Pazar günü içinde senin fikrine katılıyorum

MAVİ FENER
17-07-2012, 00:59
Süleyman;
Maşallah,maşallah....Güzel raporun ve resimlerin için teşekkürler....
Hele o istavrit nedir öyle, Hormonlu istavrit....

Ahmet TARİH
17-07-2012, 07:06
Süleyman Abi özlettin kendini yine. Balıklarında seni özlemiş belliki. Senin çağırdığın gibi hepsi atlayıvermiş amcalarının kucağına. Bu sene inşallah bereketli olacak. Bakıyorum köpük kovaları doldurmadan gelmiyorsunuz. Bu görüntüleri gördükçe ilk fırsatta sizinle limanda mangalı yakmak için sabırsızlanıyorum.
Bol ve bereketli avlarının devamını dilerim. Afiyet şeker olsun.

ustam18
17-07-2012, 08:00
Değerli Üstadım Süleyman Kaptanım öncelikle bu güzelliği bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Her gittiğinde eli boş dönmediğin içinde Tebrikler.
Gelelim Pazar sendromuna:benimde çok dikkatimi çekmekte.Aynı göletde hafta içi aldığım balığı cumartesi pazar alamıyorum.fazla gürültü sebebiyle olabileceğini düşünüyorum.Yakılan mangalların havaya bıraktığı koku bile sudaki balığı etkilemekte.tv de seyrettiğim bir belgeselde etle beslenen balıkların:kıyıda yakılan cesedin kokusunu alarak o bölgeye toplandığı,otla beslenen balıkların ise o bölgeyi koku dağılana kadar terkettiklerini seyretmiştim.
Avlarınız bereketli olsun.Rastgele.

soncet36
17-07-2012, 08:18
kaptanım tebrikler...çok güzel balıklar... inşallah bizede nasip olur. paylaşım için teşekkürler...

kaptankarabulut
17-07-2012, 09:24
Ahhh Ahhh şu pazar sendromu :( Dün Süleyman abiyle balığa çıktık ailecek 6-7 parça kolyoz vardı galiba o günün en şanslısı da bizdik :( Sevinsek mi üzülsek mi bizde baktık balık olmayacak gibi yüzmeye gittik güzel bir adanın koyuna kaptan bendim Süleyman abi yatışta anıl abilerde balıktaydı balık zamanı muhabbet şahaneydi :) hani balık bahane muhabbet şahane :) herkese rastgelsin sevgilerimle

Evet doğuş sevinsek mi üzülsekmi?...

bu kadar verimsiz geçen bir av günümüz olmamıştı...

kaptankarabulut
17-07-2012, 09:26
Süleyman abicim paylaşımlarını özlemişim,tebrikler abi rastgelsin.

Teşekkrler Tamer Artık bıundan sonra seninde bol bol kırmızılı paylaşımların olur..Nasılsa çeymeye kapağı atmışsın..:D :D

kaptankarabulut
17-07-2012, 09:27
tebrikler süleyman abi coşturmuşsun yine ekibi cok daha güzel av ve günlere

Teşekkrler Orhan son zamanlarda balığın iştahı yerinde pazar hariç...:D :D

kaptankarabulut
17-07-2012, 09:32
Kaptanım paylaşım için teşekkürler:helal:
Pazar günü içinde senin fikrine katılıyorum

Evet Murat inan pazar günlerini hiç sevmiyorum...

kaptankarabulut
17-07-2012, 10:58
Süleyman;
Maşallah,maşallah....Güzel raporun ve resimlerin için teşekkürler....
Hele o istavrit nedir öyle, Hormonlu istavrit....

Teşekkürler kaptanım,son zamanlarda sırtıyla aldığımız tüm istavritler böyle hormonlular..:D :D

kaptankarabulut
17-07-2012, 11:03
Süleyman Abi özlettin kendini yine. Balıklarında seni özlemiş belliki. Senin çağırdığın gibi hepsi atlayıvermiş amcalarının kucağına. Bu sene inşallah bereketli olacak. Bakıyorum köpük kovaları doldurmadan gelmiyorsunuz. Bu görüntüleri gördükçe ilk fırsatta sizinle limanda mangalı yakmak için sabırsızlanıyorum.
Bol ve bereketli avlarının devamını dilerim. Afiyet şeker olsun.

Ahmet pazar hariç her günüm de buzluklar dolu geldi..Utanmasalar tekneye kendileri atlıyacaklar.bir iki metre altımızda zokayla alıyoruz.TAbii amcalarının şevkatli kollarına geliyorlar..:D :D

Umarım senelik iznini bitirmemişsindir.Ağostos sonu veya eylül ilk haftası yapalım şöyle güzel bi mangal keyfi limanda...:D :D

kaptankarabulut
17-07-2012, 11:07
Değerli Üstadım Süleyman Kaptanım öncelikle bu güzelliği bizlerle paylaştığın için teşekkürler.Her gittiğinde eli boş dönmediğin içinde Tebrikler.
Gelelim Pazar sendromuna:benimde çok dikkatimi çekmekte.Aynı göletde hafta içi aldığım balığı cumartesi pazar alamıyorum.fazla gürültü sebebiyle olabileceğini düşünüyorum.Yakılan mangalların havaya bıraktığı koku bile sudaki balığı etkilemekte.tv de seyrettiğim bir belgeselde etle beslenen balıkların:kıyıda yakılan cesedin kokusunu alarak o bölgeye toplandığı,otla beslenen balıkların ise o bölgeyi koku dağılana kadar terkettiklerini seyretmiştim.
Avlarınız bereketli olsun.Rastgele.

Hayrettin ustam ben teşekkür ederim katkılarınızdan dolayı.Bu işe gönül verdiğimden beridir takip ediyorum,pazar günü oldumu balık kayboluyor.Bunun gürültünün dışında bi izah tarzı göremiyorum.Ama her şey nasip..

Avların her daim bereketli geçmesi dileğimle...

TUĞYAN
17-07-2012, 14:23
Süleyman abi işte budur diyorum elinize bileğinize sağlık güzl av olmuş

CEMAKO
17-07-2012, 15:13
Süleyman abi yüzünü gören cennetlik misali bir türlü göremiyorduk seni
ellerine sağlık gönderin şu güzelim balık fotolarını da gözümüz gönlümüz açılsın.
Tebrik ederim abi livarınız her daim dolu olsun
rastgele

soncet36
17-07-2012, 15:45
balık avına yeni merak saran biri olarak , bana bu mevsimde balık olmaz eylülden sonra gitmen lazım dediler. tabi acemi olarak bende inandım. şimdi kaptanıma bakıyorum da , ya beni fena kandırdılar ya da kaptanım bu işi çok iyi biliyor.
kaptanım avların bereketli livarın dolu olsun.
rastgelsin...

kaptankarabulut
18-07-2012, 08:27
Süleyman abi işte budur diyorum elinize bileğinize sağlık güzl av olmuş

Çok teşekkürler Kubilay kardeşim.Sizlerinde oltalarınızın dolu gelmesi dileğimle...

kaptankarabulut
18-07-2012, 08:34
balık avına yeni merak saran biri olarak , bana bu mevsimde balık olmaz eylülden sonra gitmen lazım dediler. tabi acemi olarak bende inandım. şimdi kaptanıma bakıyorum da , ya beni fena kandırdılar ya da kaptanım bu işi çok iyi biliyor.
kaptanım avların bereketli livarın dolu olsun.
rastgelsin...

Çetin kardeşim bu işin ustası olmaz diye düşünüyorum.Tabii bir prçada olsa el becerisi bilhassa zoka avcılığında hassaslık önemli. Fakat bence tamamen nasip kısmet işi diye düşünüyorum.

Aslında doğruda demişler dip balıkları ve kıyıdan avlanmalarda eylülden sonra biraz daha verimli olur.Fakat bizler orta su balığına çıkıyoruz,yani istavrit kolyuz uskumru.Bunlarda aslında daha yeni yeni başladı eylül ekim kasım aralıkta aksiyonları dahada hızlı olur.Daha bol bereketli avlarımız olur.
Oltanın herdaim dolu gelmesi dileğimle...

kaptankarabulut
18-07-2012, 08:40
Süleyman abi yüzünü gören cennetlik misali bir türlü göremiyorduk seni
ellerine sağlık gönderin şu güzelim balık fotolarını da gözümüz gönlümüz açılsın.
Tebrik ederim abi livarınız her daim dolu olsun
rastgele

:D :D :D

Cem uzun zamandır havalar bozuktu bir haftalığına düzeldi.İşte o bir haftanın bir günlüğünü sizlerle paylaştım.Aslında pazar hariç her günüm böyleydi.Önümüzdeki günler havalar yine yüksek denize uzaktan bakarak günlerimizi geçireceğiz şimdilik.

Katkılarından dolayı teşekkür ederim..

Taygun KOCABIYIK
18-07-2012, 10:32
Süleyman kaptanımmm bu güzellik nedir böyle yahu. Pazartesi akşam suyuna çıktık dön dolaş kalabak önlerine kadar gittik 2 defa balık dokandı birini tekneye aldım birini taktıramadım oltaya, 3 tane de Necdet amca aldı akşam nafakamız çıktı çıkmasına da sabah çok güzel balık yapmış. Gerçi geçen Kasım ayından beri denize çıkmamış olmanın verdiği hamlık vardı, deniz hasreti vardı biraz hasret gidermiş oldum hepsinden öte işten güçten nefes alamamanın verdiği stresi attım. Havalar düzelsin bir günde sana misafir olayım bakalım şansımıza neler denk gelecek, bu arada çaylar tabii ki benden :)

Pazar günleri için bende sana katılıyorum. Denizde az tekne olduğu günler hatta bir kaç gün sert esen havanın arkasından çıkılan ilk gün, heleki bu ilk gün hafta içine denk gelmiş ise verim iyice artıyor. Pat küt çapa atılıp çekilmesi balığı bozuyor. Sabah ilk gittiğimizde balığı altımıza topluyoruz zaman zaman tam 3-5 balık alıyoruz biri gelip çapa atıyor hop balık anında dağılıyor. Yani balıklarda sakin, sessiz, kafasını dinleyebileceği yerleri tercih ediyor.

kaptankarabulut
18-07-2012, 10:51
Süleyman kaptanımmm bu güzellik nedir böyle yahu. Pazartesi akşam suyuna çıktık dön dolaş kalabak önlerine kadar gittik 2 defa balık dokandı birini tekneye aldım birini taktıramadım oltaya, 3 tane de Necdet amca aldı akşam nafakamız çıktı çıkmasına da sabah çok güzel balık yapmış. Gerçi geçen Kasım ayından beri denize çıkmamış olmanın verdiği hamlık vardı, deniz hasreti vardı biraz hasret gidermiş oldum hepsinden öte işten güçten nefes alamamanın verdiği stresi attım. Havalar düzelsin bir günde sana misafir olayım bakalım şansımıza neler denk gelecek, bu arada çaylar tabii ki benden :)

Pazar günleri için bende sana katılıyorum. Denizde az tekne olduğu günler hatta bir kaç gün sert esen havanın arkasından çıkılan ilk gün, heleki bu ilk gün hafta içine denk gelmiş ise verim iyice artıyor. Pat küt çapa atılıp çekilmesi balığı bozuyor. Sabah ilk gittiğimizde balığı altımıza topluyoruz zaman zaman tam 3-5 balık alıyoruz biri gelip çapa atıyor hop balık anında dağılıyor. Yani balıklarda sakin, sessiz, kafasını dinleyebileceği yerleri tercih ediyor.

Ya Taygun'cum geçen hafta pazara kadar her günüm hemen hemen böyleydi.Pazarteside aynıydı.Ama pazar günü canlı yoktu.Yapabilirsen bi hafta içi kaçamağı güzel bir av yapalım seninle.Tabii çaylar senden olmak şartıyla..:D :D

evrenoss
23-07-2012, 12:24
[QUOTE=kaptankarabulut;125322]Uzun zamandır paylaşım yapamamıştım.Bunun nedeni bir aydır havaların bozuk gitmesi ve denize çıkamamam..

Geçen salı gününden itibaren havaların düzelmesiylede kendimi denize attım.Ve her gittiğim gün bir önceki günden çok daha güzel geçti.Yani livarım her daim dolu geldi.

Bu resimler sadece cumartesi yani 13/07/2012 tarihinde İstanbul'dan gelen Ömer arkadaşımız ve Gazemir serbest bölgede çalışan Hakan ve Murat dostlarımla gerçekleştirdiğimiz avımız..Ondan önceki avlarımda yani salı,çarşamba,perşembe ve cuma günkü avlarımda buna benzer geçti.

süleyman abi ..pazar gününe rağmen yinede iyi geçmiş av resimlerden anlaşılan..

bol muhabbetli güzel avlarınız olsun inşaallah.
rastgelsin

kaptankarabulut
24-07-2012, 06:13
[QUOTE=kaptankarabulut;125322]Uzun zamandır paylaşım yapamamıştım.Bunun nedeni bir aydır havaların bozuk gitmesi ve denize çıkamamam..

süleyman abi ..pazar gününe rağmen yinede iyi geçmiş av resimlerden anlaşılan..

bol muhabbetli güzel avlarınız olsun inşaallah.
rastgelsin

Everens teşekkürler Aslında ben senin hobine hastayım fakat işte dalamıyorum.Deniz altını seyretmek çok daha güzel.. Katkıların için teşekkürler..