PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hava ve Toz Raporu

panderma
18-05-2006, 07:25
[Only Registered Users Can See Links]

Sevgili arkadaşlar yukarıda vermiş olduğum link te, e-posta adresinizi bildirirseniz belirli aralıklarla Türkiye hava ve toz raporu gelmektedir.
Özellikle toz ile olan açıklamalar çok ilginç ve mantıklıdır. Sahra çölünden gelen bu tozların etkisini,ben tabiatta ve yakın çevremdeki insanlar üzerinde etkisini devamlı izlemekteyim.

Doğa ile devamlı iç içe bulan arkadaşların bilgilerine sunarım.

levrek
18-05-2006, 15:25
Teşekkürler Nejat Abi,
gerçekten çok haklısın,farklı ülkelerden gelen bu tozlar beraberinde getirdikleri ve bizim ülkemizde bulunmayan bilimum virus,organizma vs. taşımaktadır.Bu yüzden toz rüzgarların artından kendimizce tedbirlerimizi almakta fayda vardır diye düşünüyorum,saygılarımla

Taygun KOCABIYIK
19-05-2006, 01:09
Nejat abi çok teşekkür ederim. Bende bahar alerjisi olduğundan dolayı bu toz bulutları beni fazlaca rahatsız ediyor bu toz bulutlarını takip etmek faydalı olucaktır.

HALDUN YALIMLI
19-05-2006, 15:34
Teşekkürler Nejat abi, bu tip önemsiz gibi görünen bilgiler araştırılınca ne kadar değerli biligiler taşıdığı anlaşılıyor.

aganta borina borinata
13-09-2006, 12:10
adana da her yıl baharda yağmura karışarak (çamur halinde) yağıyor...her seferinde geceleyin gerçekleşiyor bu olay...sabah kalkıyoruz; arabalar, evlerin duvarları, tabelalar kısaca bütün şehir ince bir çamur tabakasıyla kaplanmış (oto yıkamacılar müşteri kovuyorlar vallahi)...

taygun aynı sorun bende de var...rüzgarları ve polenlerin bol olduğu bahar aylarında bi doktor tavsiyesiyle antiallerjik (antihistaminik ler) bi şeyler kullanırsan daha rahat atlatabilirsin bu baharları...ya da iyi bi tetkikle tedavi edilebilir...eğer aşırı toza ya da polene maruz kalırsan allerjik tepkin tehlikeli boyutlara ulaşabilir...aslında önemli bi konudur sağlık bölümünde de ele alınabilir...

rastgelsin...