PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yeni sazan fotoları

balıkcı
26-05-2006, 01:32
Bu gün sazana gittik altı tane kuzu aldık bayağı zavkli geçti.

balıkcı
26-05-2006, 01:34
Buda kuş bakışı altı sazan.

balıkcı
26-05-2006, 01:35
Sazanların boyları bayağı büyüktü bu sefer.

balıkcı
26-05-2006, 01:36
Bu 38 lik aynalıyıda geri saldım büyüsün diye,büyüsün ben tutarım gene onu

katiti
26-05-2006, 01:47
Selim Abi tebrikler, çok güzel balıklar yakalamışsın. 38 cm'lik aynalıyı geri salman da ayrıca takdire şayan :) .

Taygun KOCABIYIK
26-05-2006, 02:37
Selim abicim balıklar şahane çok tebrik ederim almanyaya yaz gelmedi heralde biz izmirde fıttırıcaz sıcaktan :)

sazanı salman gerçekten ince bir davranış mert abi gizli kahraman geçenlerde 15-20 cm bir lohoz salmış onuda burdan bir kez daha tebrik ediyorum :)

balıkcı
26-05-2006, 02:41
Malesef tayguncuğum daha sıcakları tadamadık izne gelince acısını çıkartırız,bence bir sakıncası yok aslında böyle havalarda balık almak daha iyi ve kolay.

Taygun KOCABIYIK
26-05-2006, 02:50
bencede hava serinken daha güzel yeterki balık olsun şimdi saat 8 olunca ter basıyor şakır şakır :D
yarın sabah 6-9 arası muvaffak abiyle çapariye gidicez hava 30 derecenin üstünde balık olurda öğleye kalırsak pişicez :)
Sazanları hangi yem ile aldın selim abi?? alman sazanlar daha mı sazan oluyor acaba :D

balıkcı
26-05-2006, 02:54
Mertciğim küçükleri salacaksın yarın balık tutmak istiyorsan,senin için bu fotoyuda eklemek istiyorum gene geçersin oltaların başına.

balıkcı
26-05-2006, 03:00
Sazanları bu resimdeki kırmızı renkte ve çilek kokusu olan mısırla normal sarı konserve mısırını kokteyl yaparak aldım,almanyadaki sazanların daha bir sazanmı soruna gelince burdaki sazanlar belkide defalarca tutulup geri bırakılıyor hemen hemen her yemi tanıyorlar ve biraz daha dikkatli ısırıyorlar gerisini sen düşün buradakilermi yoksa Türkiyedekilermi daha sazan,Taygun bu yemden bulabilirsen mutlaka dene derim çok atlıyor sazan.

rüzgar2
26-05-2006, 03:37
Selim abi şov yapmışsın yine...Vallaha güzel sazanlar...Bizimde Sekoyla bir yayın projemiz var 220 km uzaklıktaki bir göle gideceğiz...Bir gece orada kalacağız..Ben botuda götüreceğim oltaları uzağa atmak için...3 kilonun altındakileri salıyorlarmış küçük diye..Bizim hizmetli arkadaş gitmiş tam 64 kiloluk bir dev yakalamış..rekoru oymuş..yani yayın gani...

balıkcı
26-05-2006, 03:54
Hadi hayırlısı Sami kardeşim şimdiden rastgelsin sizde çıkartırsınız 70kg lık bir yayın ondan sonrasını tahmin edebiliyorum sen ne şovlar çekersin kim bilir,sonucu bekliyoruz bol şanslar.

karakayalı
26-05-2006, 04:25
tebriker,eline sağlık.ne güzel yerlerde avlanıyorsunuz.bizim buralarda bir tek dal ağaç bulamazsınız.şahsım adına 'kıskandım'.saygılar...
balığa son gittiğimde boili yaptım.kendir tohumu ezdim,mısır unu,vanilya,sarı gıda boyası ile karıştırıp misket büyüklüğünde hazırladım.bir kısmını haşladım,diğer kısmını çiğ olarak kullandım.ne yazık ki sonuç yok.
ayrıca 5,6 mısırı ince bir ipe dizdim,güzelce iğneye sardım.yine sonuç yok.
ama solucan....hiç dayanamıyorlar.ne boili nede mısır.onların sayesinde iki tosun aldım...
herkese rasgele....

balıkcı
26-05-2006, 04:41
Ben baba tarafından Malatyalı olduğumu daha evvel belirtmiştim benim kayınpederde malatyalı pütürgenin karaali köyündeniz ben almanyada oluşumdan kısmet olmadı daha oralara gidip görmek ama anlattıklarına göre bizim köyde çok ağaç ve yeşillik varmış zamanı gelince yani buradan emekli olunca Allah uzun ömür verirse gelip göreceğim baba ocağını.

Anıl ÜNALAN
26-05-2006, 05:03
Selim abi çok güzel balıklar tebrik ederim seni.Afiyet olmuştur umarım :D

balıkcı
26-05-2006, 05:14
Anıl ikisini eniştem aldı diğerlerini arkadaşlara dağıttım ben genelde tatlısu balıklarından hoşlanmam en iyi tatlısu balığımı istavrit mi diye sorsalar istavriti seçerim arkadaşlar tadını söylerler.

levrek
26-05-2006, 05:23
Tebrik ederim Selim,
gerçekten derya kuzuları imiş,Oltalı çekmiş olduğun fotoğraf da Mertle anlaştık, sol tarafa ben geçiyorum,kendine iyi bak,sevgilerimle

balıkcı
26-05-2006, 05:26
Eyvallah Erolcuğum ister sağa ister sola geç senin gibi balıkcı için fark etmez öyle yada böyle alırsın levrekleri,sevgiler kendine iyi bak dostum.

mustfer
26-05-2006, 05:37
Konuşturmuşsun gene oltaları Selim Ağbi... Harika şeyler bunlar...
Kısmetse bizde 30 haziranı bekliyoruz.

balıkcı
26-05-2006, 05:42
Ne kaldı hazirana şurda,sizde çıkartırsınız güzel balıklar Mustafa şimdiden rastgelsin,bol şanslar hepinize.

VOLKAN
26-05-2006, 06:47
selim abi cok güzel balıklar tebrikler

balıkcı
26-05-2006, 06:49
Sağol Volkan kardeşim bütün balıkcı dostlar daha iyilerini yakamaları dileği ile herkese rastgelsin.

katiti
26-05-2006, 16:25
Mertciğim küçükleri salacaksın yarın balık tutmak istiyorsan,senin için bu fotoyuda eklemek istiyorum gene geçersin oltaların başına.

Selim Abi yedin işyerindeki günümü valla, şimdi benim kafa gitti başka yerlere :D . Teşekkür ederim...

Erol Abi sen de ister sağdakini al, ister soldakini, ister ikisini birden. Maksat gönüller bir olsun :) .

mendirek
26-05-2006, 18:00
tebrikler çok güzel bir av olmuş, maaşallah balıklar gerçekten kuzu gibi. :)

karakayalı
26-05-2006, 20:49
Ben baba tarafından Malatyalı olduğumu daha evvel belirtmiştim benim kayınpederde malatyalı pütürgenin karaali köyündeniz ben almanyada oluşumdan kısmet olmadı daha oralara gidip görmek ama anlattıklarına göre bizim köyde çok ağaç ve yeşillik varmış zamanı gelince yani buradan emekli olunca Allah uzun ömür verirse gelip göreceğim baba ocağını.
sn.balıkçı,pütürge gerçekten güzel bir ilçemiz.heryer meşelik.fıratın ana yatağı.görmek için bence emekli olmayı hiç beklemeyin..saygılar.

kaya42
31-05-2006, 22:39
Üstadım harika balıklar.nerede tuttun bunları?
bundan sonraki avlarında bol şanslar

HALDUN YALIMLI
02-06-2006, 06:42
Selim abi terik ederim yine güzel bir ortamda güzel bir av yapmışsın. Av yeri olarak muhteşem bir ortam, yakaladığın balıklarda bir o kadar güzel tekrar tebrikler abi.

balıkcı
03-06-2006, 07:17
sn.balıkçı,pütürge gerçekten güzel bir ilçemiz.heryer meşelik.fıratın ana yatağı.görmek için bence emekli olmayı hiç beklemeyin..saygılar.

Karakayalı hemşerim ben senede 1 ay Türkiyede bulunuyorum bun 1 ayda anne baba eş dost hemen bitiyor onun için emekliden sonraya bıraktım.

balıkcı
03-06-2006, 07:18
Üstadım harika balıklar.nerede tuttun bunları?
bundan sonraki avlarında bol şanslar
kaya42 arkadaşım bu balıkları almanyanın bayern eyaletine bağlı küçük bir köyün gölünden tuttum.

balıkcı
03-06-2006, 07:21
Selim abi terik ederim yine güzel bir ortamda güzel bir av yapmışsın. Av yeri olarak muhteşem bir ortam, yakaladığın balıklarda bir o kadar güzel tekrar tebrikler abi.
Haldun kardeşim aynı yere bu gün (03-06-2006)yine gidiyorum geçen sefer arkadaşla gittik bu sefer yanlız gidiyorum bakalım bu günde alabilecekmiyim bu güzel balıklardan.

karakayalı
03-06-2006, 17:27
Karakayalı hemşerim ben senede 1 ay Türkiyede bulunuyorum bun 1 ayda anne baba eş dost hemen bitiyor onun için emekliden sonraya bıraktım.
her şey kısmetle ilgili...inşallah birgün

mcaglar
04-06-2006, 11:12
Sayın Selim Öner, herkesin de bildiği gibi Türkiyede sazan avcılığı 1 Temmuzdan sonra başlıyor. Almanya da yasaklar hangi tarihler arasında herhangi bir bilgim yok ama Türkiyede av yasağının olduğu bir zamanda bu fotoları buraya koymanız hem moderatör olmanız hem de diğer arkadaşları yanlış yönlendirmelere mahâl vermeniz açısından yanlış buluyorum. Umarım bu yanlışınızı düzeltirsiniz.

balıkcı
04-06-2006, 16:54
Mehmet kardeşim ben almanyada yaşıyorum Türkiyedeki yasaklarla bir alakası yok bu sazanların,ayrıca Türkiyedede sazanın yasak dönemi olmadığı yazıyor [Only Registered Users Can See Links] ye gir orada sazan avının yasak zamanı yok,Almanyada sazana av yasağı bütün sene yok sadece 30 cm olmalı,ben kkgm den indirdim sirküleri buraya ekliyorum istersen bir bak yanlışsam tekrar uyar ve imza kısmındaki İstanbulu değiştirip Almanya yazdım bu yeterli zanederim.

rüzgar2
04-06-2006, 21:51
Mehmet kardeşim ben almanyada yaşıyorum Türkiyedeki yasaklarala bir alakası yok bu sazanların,ayrıca Türkiyedede sazanın yasak dönemi olmadığı yazıyor [Only Registered Users Can See Links] ye gir orada sazan avının yasak zamanı yok,Almanyada sazana av yasağı bütün sene yok sadece 30 cm olmalı,ben kkgm den indirdim sirküleri buraya ekliyorum istersen bir bak yanlışsam tekrar uyar ve imza kısmındaki İstanbulu değiştirip Almanya yazdım bu yeterli zanederim.
seni bu yüzden seviyorum be selim abi...

balıkcı
04-06-2006, 22:00
Sevgiler karşılıklıdır Sami kardeşim...........

mcaglar
05-06-2006, 10:24
Mehmet kardeşim ben almanyada yaşıyorum Türkiyedeki yasaklarla bir alakası yok bu sazanların,ayrıca Türkiyedede sazanın yasak dönemi olmadığı yazıyor [Only Registered Users Can See Links] ye gir orada sazan avının yasak zamanı yok,Almanyada sazana av yasağı bütün sene yok sadece 30 cm olmalı,ben kkgm den indirdim sirküleri buraya ekliyorum istersen bir bak yanlışsam tekrar uyar ve imza kısmındaki İstanbulu değiştirip Almanya yazdım bu yeterli zanederim.

Sevgili balıkçı abim, Türkiyede sazan avının yasak döneminin olmadığını söylüyorsun.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Evet, doğru, çizelge-4 de öyle görünüyor AMA, çizelge-4 deki sazan avının kapalı sezonda olduğunu gösteren yerdeki yıldız işaretleri (***), çizelge-5 teki illere göre av yasaklarının olduğu tabloda belirtilmiştir.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Yani, burada bakmanız gereken tablo çizelge-4 değil çizelge-5 tir. Ve çizelge-5 te de av yasaklarının tarih aralıkları illere göre verilmiştir... İşin Almanya kısmına gelince, her konuda bizden daha duyarlı olan Avrupalı insanlar mutlaka bu av yasağı konusunda da bizden bilinçli olduklarına eminim. Bence av yasağı Almanyada da vardır (bu sadece benim tahminim). Hem bilgi sahibi olmak açısından hemde diğer arkadaşlara örnek olması açısından bu konuyu biraz daha araştırırsanız çok sevinirim.

Umarım aydınlatıcı olmuştur, teşekkürler...

balıkcı
05-06-2006, 10:34
Çok güzel Mehmet kardeşim,bu hal Türkiyede bile değişken olduğuna göre Almanyada olan birine,Türkiyede yasak bu balıkları buraya koymanın sakıncalı olduğunu söylemen ne derece doğru onu anlayamadım,kaldıki Almanyada benim bulunduğum bölgede sazanın yasak sezonu yok sadece boy yasağı var 30 cm,sevgiler.

levrek
05-06-2006, 13:36
Selam arkadaşlar,
her ne kadar elimizde sirkuler,kararname ve buna benzer belgeler olsa bile,yanınıza gelen koruyucu, bekçi veya jandarmaya bunları gösterip huzur içinde balık avınızı tamamlamak çok zordur düşüncesindeyim.
Kendisi içinde çelişkilere açık olan bu evraklar,kaldı ki bu güvenlik görevlilerine ne söylendiyse geçerli olacak odur sonuçta,yani yahsah dedimi bilin ki dönüş yolculuğuna başlayın... :) sevgilerimle

balıkcı
06-06-2006, 05:52
Araştırmama gerek yok Mehmet kardeşim bu çep kılavuzunda bütün balıkların yasak zamanları yazıyor,Almanyanın bayern eyaletine ait,almancan varsa bulursun şayet yoksa latince adına bakarsan sazanın yasağı olmadığını görürsün,bu cep kılavuzunu balıkcılık ehliyeti ile her balıkcıya veriyorlar,sevgiler.

aserkansatı
06-06-2006, 08:50
Kardeşim Selim, balıklarına bakarken içim gitti valla...Ortam güzel, balık bol,yanına mı gelsek Samiyle ne yapsak... Tebrik ederim, usta balıkçısın gerçekten...
NOT:Resimlerin devamını bekleriz...

balıkcı
06-06-2006, 12:36
Sağol Serkan,balığın olduğu yerde herkes ustadır asıl usta ustalığını balığın az olduğu yerde gösterendir burada balık bol Serkancığım tut tutabildiğin kadar.

(Yola ne zaman çıkıyorsunuz) :P :P :P :P

aserkansatı
06-06-2006, 19:14
Balık bol da olsa ustası olmayan tutamaz sevgili kardeşim...1 Temmuzda ordayız.Bak bakalım Sami tutabilecek mi??? :D :deli: :D

mufi
06-06-2006, 19:29
selim kardeş.. almanya gibi avrupa ülkelerinde amatör balıkçılar için bir takım kurumlar sanırım çalışıyor..
mesela bizim izmirde tahtalı ve özdere barajları su verme amacı ile kurulde ve 1 dereceden girilmesi yasak bölgeler. ama gel gelelim buradaki sazanları muntazaman alıp diger tatlı sulara atsalar bizde de balık olacak.. tabii denetim şart...

balıkcı
07-06-2006, 05:52
Balık bol da olsa ustası olmayan tutamaz sevgili kardeşim...1 Temmuzda ordayız.Bak bakalım Sami tutabilecek mi??? :D :deli: :D
Ne yani Sami usta değilmi demek istiyorsun,Sami sazanın en büyüklerini yakalar burada,balık o kadar çok ki olta atmaya bile gerek yok kepçeyle al götür. :oha: :D :D :(

balıkcı
07-06-2006, 05:59
selim kardeş.. almanya gibi avrupa ülkelerinde amatör balıkçılar için bir takım kurumlar sanırım çalışıyor..
mesela bizim izmirde tahtalı ve özdere barajları su verme amacı ile kurulde ve 1 dereceden girilmesi yasak bölgeler. ama gel gelelim buradaki sazanları muntazaman alıp diger tatlı sulara atsalar bizde de balık olacak.. tabii denetim şart...
Muvaffak abi denetimi sadece devlet yapamaz hemde bir ücret karşılığı olmadan,balıkcılarında devletle işbirliği içinde olması gerek maddi ve manevi,gerçi işin en önemli kısmı maddiyatdan geçiyor sonuc olarak,,,ne kadar ekmek o kadar köfte,,,saygılar abi.

rüzgar2
07-06-2006, 18:46
Ne yani Sami usta değilmi demek istiyorsun,Sami sazanın en büyüklerini yakalar burada,balık o kadar çok ki olta atmaya bile gerek yok kepçeyle al götür. :oha: :D :D :(
Yakında yayın şovum var herkeşi beklerim..saygılar sevgiler...3 kilonun altındakini salacağım o kadar yani....

aserkansatı
07-06-2006, 20:41
Cumartesi günü şovun sonuçlarını yazarım arkadaşlar... :'(

murat hindi
11-06-2006, 07:29
abi mrb ben ıspartadan murat.bu söylemiş olduğun mısırları ben ıspartada aradım ama malesef bulamadım.bunların ücretleri ne kadar acaba senin orada.benim sana buradan havale yolu ile ücretini göndersem sen bana buraya kargo ile gönderebilirmisin.tamamını ben karşılarım.hiç sorun değil.beni bilgilendirirsen sevinirim.saygılar

balıkcı
11-06-2006, 20:00
Murat kardeşim ben buradan bu malzemeleri göndereyim göndermesinede sana çok pahalıya gelir,astarı yüzünden pahalı olur bu mısırın kutusu 3 euroya satılıyor burada kargo falan 20-30 euro falan tutar değmez,kendinde yapabilirsin bu mısırlardan,pastaların içine katılan çilek özü ve kırmızı gıda boyası ile hem ucuz hemde daha çok yeme sahip olursun ve bu sayede dışarıya bağımlı olmaz kendi üretimini yaparak arkadaşlarınla paylaşman daha güzel olur,bende kendim yapıyorum artık çilek kokulu kırmızı mısırları,fazlasınıda buzluğa atıyorum porsiyonlar halinde balığa giderken çıkartıyorum bir dene sende yaparsın eminim.

murat hindi
12-06-2006, 12:26
anladımm abi sağol bu kokuyu alması için mısırları çilek kokulu suyun içindemi saklıyacak acaba hani hep alıştık kuru kuru haşlamayada o yüzden şimdiden teşekkürler

balıkcı
12-06-2006, 22:06
Murat kardeşim mısırları güzel yıka birgün 24 saat suda beklet sonra kaynatmaya başla kırmızı renkli gıda boyasını ve çilek kokulu esansı ilave et mısırlar olunca ateşten al ve böylece soğumasını bekle hepsi bu kadar,muhafaza etmeside ister buzlukta dondur istersen mısırı ateşten alınca sıcak ve suyu ile kavanozlara koy böylece bir nevi vakumlamış olursun,başarılar.

murat hindi
13-06-2006, 13:01
çok teşekkür ediyorum nice başarılı avlar dileğiyle.

hunter
12-10-2006, 11:03
güzel sazanlar tebrikler fakat bizim burda mısır tek başına pek etkili olmuyor

yilmaz
13-10-2006, 08:29
tebrik ederim selim abi.sazanlar çok güzeldi.bende bu haftasonu aslantaş barajına gidip sazan avlamaya çalışacağım. burada ilkdefa avlanacağım. sazan avı konusunda çok acemiyim daha doğrusu barajda hiç ava çıkmadım.kıyıdan avlanacağım. yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla