PDA

Tüm Versiyonu Göster : Rastgele

Mehmet Usta
29-05-2006, 01:17
Selam ben Mehmet Usta Almanyadan katiliyorum Tatlisu balikcisiyim bütün balikci Arkadaslara Rastgele diyor sezonda bol sanslar diliyorum.

Mehmet Usta.

balıkcı
29-05-2006, 01:22
Hoşgeldin balıkcı dostum.

hijacker54
29-05-2006, 01:33
hoş geldin ok ...............

balıkcı
29-05-2006, 01:34
Arkadaşım cevap yaza bas, ondan sonra alt tarafta eklentileri yönet butonuna bas gerisini kolay durchsuchen,e bas resimi yükle resim gelir.

levrek
29-05-2006, 01:37
Aramıza hoşgeldin Mehmet Usta,

Mehmet Usta
29-05-2006, 01:42
Gecmis sezon da tuttugum bir turna,yem olarak benim bi karisim büyüklügünde
kirmizi kanat samandira ile tuttum.(1 metre boy 10 kg agirlik )

[Only Registered Users Can See Links]

aserkansatı
29-05-2006, 01:44
Hoşgeldin Mehmet Usta...

balıkcı
29-05-2006, 01:44
Almanyanın neresindensin mehmet güneydenmi,ben müniche yakınım.

Muhteşem bir turna kaç kilo ve ne kadar uzun onuda belirtirsen memnun oluruz.

Mehmet Usta
29-05-2006, 01:47
Buda tuttugum Sudak canli gümüs baligina iyi geliyorlar,ama ben tabiki yem baligini öldürüb takiyorum cünkü almanyada canli yem balik takmak yasak büyük cezasi var balikci arkadas bu konuda yazmisdir herhalde.
( boy 80 cm 6 kg agirlik )
USTA BALIKCI ATTIGI DÜGÜMDEN ANLASILIR.

Selamlar
Mehmet Usta

Mehmet Usta
29-05-2006, 01:50
Arkadaslar buda gecmis zamanda tuttugum bir SUDAK.
Hepinize Rastgele.(boy 75 cm agirligini tartmadim)

Mehmet Usta
29-05-2006, 01:53
Hosbulduk Arkadaslar,Rastgele.

Mehmet Usta.

reos_mow
29-05-2006, 01:55
hosgeldiniz sazan resimleri warsa gondeerinde icimiz acilsin

Mehmet Usta
29-05-2006, 01:57
Bir Turna Daha Arkadaslar hepinize Rastgele.
USTA BALIKCI ATTIGI DÜGÜMDEN ANLASILIR.

Mehmet Usta
29-05-2006, 01:59
Buyrun size sazan Arkadaslar.

Mehmet Usta
29-05-2006, 02:03
Bi sazan daha Arkadaslar.

Mehmet Usta
29-05-2006, 02:06
Buda capak resimleri.

mufi
29-05-2006, 02:06
Buda tuttugum Sudak canli gümüs baligina iyi geliyorlar,ama ben tabiki yem baligini öldürüb takiyorum cünkü almanyada canli yem balik takmak yasak büyük cezasi var balikci arkadas bu konuda yazmisdir herhalde.
IYI BALIKCI ATTIGI DÜGÜMDEN ANLASILIR.

Selamlar
Mehmet Usta
Dogrudur Mehmet kardş. orası Almanya..cezanın caydırıcı olması lazım ...bunu iyi biliyorlar.. yanlız biz bilmiyoruz. Türkiyede...
birde malum burada yasa var ama su kıyılarında denetleyici yok....
bizim millet... :deli:
allaha emanet... :(

balıkcı
29-05-2006, 02:19
Çok güzel balıklar almışsın hakikatten ustaymışsın be Mehmet Usta Rastgelsin.

Mehmet Usta
29-05-2006, 02:19
Dogrudur Mehmet kardş. orası Almanya..cezanın caydırıcı olması lazım ...bunu iyi biliyorlar.. yanlız biz bilmiyoruz. Türkiyede...
birde malum burada yasa var ama su kıyılarında denetleyici yok....
bizim millet... :deli:
allaha emanet... :(
Evet mufi cezalari caydirici ama burada biraz abartiyorlar hergün baliga gitsem
her ikinci gün konturol ediliyoruz, yok canli yem yasak ,yok selaleden 50 metre
mesafe alinacakmis,gün battiktan 1 saat sonra yem olarak ekmek takarsan o da yasak.

Selamlar.
Mehmet Usta.

Mehmet Usta
29-05-2006, 02:30
YAYIN boy 1.30 cm agirlik 18 kg
Bu yayini arkadaslar yilan baligi niyetine ava gittik 0.25 lik beden 2 numara igne ile cikardik sudan yem olarak solucan kullandik.Yilan derken Yayin geldi
Resimlerin ebati biraz büyüktü kücülttüm.

Mehmet Usta
29-05-2006, 02:40
Daha coooook resimler var arkadaslar yine görüsmek üzere hoscakalin,
Rastgele.[Only Registered Users Can See Links]

Mehmet Usta.

katiti
29-05-2006, 02:42
Aramıza hoşgeldiniz. Fırtına gibi bir giriş olmuş :D . Balıklar için tebrik ediyorum ve devamını diliyorum...

Mehmet Usta
29-05-2006, 02:50
Hosbulduk katiti bende güzel vakit gecirecegimize inaniyorum.

Mehmet Usta
29-05-2006, 03:47
Almanyanın neresindensin mehmet güneydenmi,ben müniche yakınım.

Muhteşem bir turna kaç kilo ve ne kadar uzun onuda belirtirsen memnun oluruz.
Merhaba balikci ben almanyanin Stuttgart sehrindenim Baden-Württemberg
eyaletinden.Burada Esslingen`in icinden Neckar irmagi akiyor bizde arkadaslarla buralara takiliyoruz.

aserkansatı
29-05-2006, 03:51
Ya Mehmet kardeş sen ne yapmışsın böyle?Tüm balıkçılık hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti ama böyle balıklara rastlayamadım.Maşallah ...

Anıl ÜNALAN
29-05-2006, 03:56
Mehmet usta siteye çok hızlı bir giriş oldu bu , aramıza hoşgeldin , balıklar çok tebrik ediyor devamını diliyorum .

Saygılar...

Mehmet Usta
29-05-2006, 04:10
Merhaba aserkansati,
ilk önce tesekkür etmek istiyorum,tatlisuda yakalanabilecek bütün baliklari yakaladim hatta tesadüfen Mersin baligi bile.Türkiye`de kesinlikle yasak olan baliklardan biri,ben ve arkadaslarim balikciligi spor amacli yapiyoruz ama bazen
güzel balik cikinca aliyoruz.Mesela gecmis sezonlarda 60,70 hatta 80 cm boyunda birkac tane Turnayi tekrar suya saldik.Bizim burada Turnanin en az 60 cm olmasi gerekiyor alabilmemiz icin.Belki bunlar deli diyebilirsiniz 80 cm Turnayi suya atiyorlar diye,belkide orada balik tutmasi cok kolay herhalde diyeceksiniz hic de öyle degil bulundugumuz 20 km lik irmak boyunda 1300 balikci bulunuyor,Baliklara büyüme imkani taninmasi lazim,yakalanmadan önce bir kere yumurta birakmasi lazim,bu teoriyi uygularsak ne baliklar tükenir ve balikcilar büyük balik tutma zevkini alir.

Selamlar
Mehmet Usta

aserkansatı
29-05-2006, 04:16
Çok haklısın.Türkiyede umursamadan balık katleden çok insan var.Bu yüzden 15-20 yıl sonra ne olur bilemiyorum...Tekrar tebrik ederim balıklar için...

balıkcı
29-05-2006, 05:50
Mehmet hoca ben kendi adıma bu sitenin admini olan taygundan tabiki senin müsadenle bu resimleri bir yerde derleyip sabitlemesini istiyorum çok muhteşem ,birde balıkları yakalama şekillerini bizlere anlatabilirsen bizleride bilgilendirirsin şimdiden teşekkürler,Rastgelsin.

Mehmet Usta
29-05-2006, 05:56
Tabiki memnun olurum,nasil yakaladigimi da anlatirim.
Bu resimler cektigim 5,6 pozdan birtanesi her baligin 3 den fazla pozu var.
Hepsini koysam cok yer kablar.
Selamlar.

Taygun KOCABIYIK
29-05-2006, 06:17
Mehmet Ustam hoşgeldiniz aramıza şeref verdiniz gerçekten bu resimler müthiş şu başlığı alıp fotoğraflarımız bölümüne sabitlesem bir sakıncası olur mu acaba?
Çok tebrikler avlarınızın devamını diliyorum rastgelsin...

Mehmet Usta
29-05-2006, 06:20
Hic bir sakincasi yok,istedigin bölüme koyabilirsin.

karakayalı
31-05-2006, 19:32
tebrikler,elinize sağlık..

Mehmet Usta
31-05-2006, 19:36
Tesekkürler karakayali,darisi sizlerin basina Rastgele.

Taygun KOCABIYIK
11-06-2006, 21:31
Mehmet abi gerçekten güzel balıklar
Futbolcular yeşil sahada sen yeşil su kenarlarında mücadele veriyorsun ama bence en büyük kupa şu tepside yatan 3 adet cengaver :)
Tebrik ederim

Mehmet Usta
12-06-2006, 20:52
Cok tesekkürler Taygun kardesim baliga gittikce resim cekiyorum sizlerle yasadiklarimi paylasmayi da seviyorum.hepinize rastgelsin.

katiti
12-06-2006, 20:53
Balıklar yine şahane, tebrikler. Ama artık resimler kesmemeye başladı, bir de şunların avlanma hikayeleri varsa onları alsak :) ...

Anıl ÜNALAN
12-06-2006, 21:03
Abi balıklar güzel gerçekten birde avlanma anılarını anlatsan bize çok daha güzel olacak.

Mehmet Usta
12-06-2006, 21:17
Avlanma Hikayesini anlatayim arkadaslar dün arkadaslarla levrek avina gidelim diye kararlastirtik,arkadaslar oltalarini alip balik tuttugumuz mekana geldiler ben de onlardan biraz önce gelmistim.Amacimiz Levrek tutmakti kücük yem balik oltasiyla 4-5 tane yem balik tuttuk gümüs ve kizil kanat,baliklardan yemlik fileto cikardik yaprak seklinde ve 1 Numarali igneyle uygun buldugumuz bölgelere dip oltalarini attik,bir süre bekledikten sonra benim oltam yere düstü
hemen cosup oltayi elime aldim balik üstündeydi ama istedigim Levrek degildi oltaya gelen balik neyse buna da sükür deyip cikartik sonra iki tane daha vurdu oltaya onlari da cikardik dün yani alabalik günüymüs.
Balik teknigim cok basit dip oltasi kursun 20 gr beden 80 cm 1 yada 2 Numara igne hepsi bu.

Mehmet Usta
20-06-2006, 15:05
Merhaba Arkadaslar,
Tuttugum bütün baliklarin av teknigi en basit ve en kolay seklidir ya dip oltasi yada samandira kullaniyorum yada yapay yemler,önem verdigim seylerden biriside kullandigim malzemedir kullandigim makinada (shimano)iki tane makarasi var birinde 0.30 mm lik(10 kg) monofil misina öbüründe Penn 0.18 mm lik 22 kg yuvarlak örülmüs misina var,Power firdöndüler 30 kg `lik kücük ve kuvvetli,beden monofil yayina örülmüs misina,igneler mustad yada sumo ve Kamikase cok sivri olmalari gerekiyor agir balikta acilmamasi lazim.sadece turna avinda celik beden kullaniyorum.Ilk baliga basladigimda malzemeye pek deger vermiyordum o yüzden cok balik kacirdim ama kisa zamanda bunun yanlis oldugunu anladim.
Balikta tecrübe cok önemli birazda sans tabiki ama malzemenin o baligi cekip
cekmiyecegini sansa birakmamak lazim.
Ve hepsinden`de önemli KEPCE baligi sudan cikarirken cok yardimci oluyor.

Selamlar,rastgelsin hepinize.

katiti
20-06-2006, 19:16
malzeme konusunun önemini bir kez daha paylaştığınız için teşekkürler, gerçekten de olmayacak bir yerde sorun çıkaran ucuz bir malzeme çook can sıkıcı olabiliyor.

Rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK
20-06-2006, 22:26
malzeme konusunun önemini bir kez daha paylaştığınız için teşekkürler, gerçekten de olmayacak bir yerde sorun çıkaran ucuz bir malzeme çook can sıkıcı olabiliyor.

Rastgelsin...
+10000000000000
Bu mesajı okuyunca gözümün önünden geçen balıkları bilemezsiniz :'(

Güven ÖZYELDAN
21-06-2006, 08:48
cok güzel av lar olmus tebrikler ... hos geldiniz.Mehmet usta.

Mehmet Usta
27-06-2006, 21:15
Hosbulduk Güven ÖZYELDAN,hepinize rastgele.

Selamlar.

kırımlı
08-11-2006, 12:40
hoş geldin mehmet kardeşim bende hasta bir tatlı su balıkcısıyım ..nasıl sizin oralarda balık avlama durumları sıkı demi .elin almanı zor izin veriyo balık tutmaya ...selametle .....

kırımlı
08-11-2006, 12:46
[abi maşallahın var haaa keşke bizim buralarda da böyle güzel balıklar çıkabilse(tatlısu) ama malesef bizim cahil balıkcılar ne sezon biliyo nede kanun ......
güzelim yurdumu mahfediyorlar ......keşke şu görüntüler türkiyemdede her zaman olsa .....selametle...

katiti
13-11-2006, 08:29
Tebrikler mükemmel av yapmışsınız. Sazanlar da yılan balığı da çok iyi. O yılan balığı müthiş asılmıştır oltaya gelirken, ama oltayı da mehvetmiştir...