PDA

Tüm Versiyonu Göster : Google earth da Köyler Yerleşim Haritası

levrek
30-05-2006, 21:08
Selam arkadaşlar,
bir çok kişiye yardımcı olacak düşüncesiyle sizlere, google_earth da türkiyenin köylerini gösteren haritayı yolluyorum,koordinatlar kalipre edilmiştir,sevgilerimle
Not:harita google_earth la açılır.

Taygun KOCABIYIK
30-05-2006, 23:47
erol abi hani köy haritası :D unuttun sanırım yüklemeyi

levrek
31-05-2006, 01:45
ana valla unutmuşum ,bu son zamanlarda evin yolunu bulabildiğime şaşırıyorum doğrusu,buyrun ekte köylerimiz,sevgilerimle

mufi
31-05-2006, 16:20
ana valla unutmuşum ,bu son zamanlarda evin yolunu bulabildiğime şaşırıyorum doğrusu,buyrun ekte köylerimiz,sevgilerimle

erolcum selam. senin haritayı google earth ile açtım ama sadece türkiye nin genel görüntüsü geldi ..

ne edicez???

katiti
31-05-2006, 16:35
Muvaffak Abi anladığım kadarıyla zoom yapman gerekiyor sanırım. Yani haritaya yakınlaştıkça ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

sbasaran
31-05-2006, 17:18
bu harita üzerinde zoom yaptığımızda niye net görüntü alamıyoruz. amerikanın bir şehrine girdiğimiz zaman cadde ve sokaklardaki arabalar bile gözüküyor. uydunun bize olan konumundanmı kaynaklanıyor acaba?.
yeni versiyonu olabilirmi acaba bunun. bilenler varsa lütfen link verebilirlermi?.

levrek
31-05-2006, 19:31
Süleyman abi,
Versiyona bağlı bir durum yoktur,uzaydan belli zaman periyotları içinde belli trajedi yerlerin çekilmiş fotoğraf görüntüleridir bunlar.Netekim birkaç gün önce de foruma yazdığım gibi çeşme ile gümüldürün bir kısmının yeni fotoları eklenmiş durumdadır.
Örneğin İstanbul un fotoğrafları daha zoom lu bir durumdadır,yani orası için uydudan çekilen fotoğrafların hassasiyetleri (zoomlu çekim ) arttırılmıştır.Kısacası adamlar için neresi önemliyse oranın zoomlaması fazla oluyor,kısmet işte :)

sbasaran
31-05-2006, 21:43
bizim burayı zoomlarlarsa fabrika pisliklerini görecekleri için galiba es geçiyorlar.
veya atmosferin kirliliğinden dolayı net alamıyorlar görüntüyü.

turna
03-06-2006, 09:34
Duyduğuma göre PTT ABONE olunursa her şey çok net görünüyorderler
abonelik ücreti aylık 400 ytl.

levrek
09-06-2006, 12:11
Arkadaşlar son fotolarla,İzmir ve Karşıyaka bölgeleri oldukça netleşti,bina çatılarına kadar görüntü almak mümkün,sevgilerimle

Taygun KOCABIYIK
09-06-2006, 18:36
Arkadaşlar son fotolarla,İzmir ve Karşıyaka bölgeleri oldukça netleşti,bina çatılarına kadar görüntü almak mümkün,sevgilerimle
Güzelbahçede baktığımda çatılar falan net görünüyor fakat askeriyenin ordan itibaren bulanık inşallah oralarıda eklerler haritaya

panderma
09-06-2006, 20:59
Selam arkadaşlar,
bir çok kişiye yardımcı olacak düşüncesiyle sizlere, google_earth da türkiyenin köylerini gösteren haritayı yolluyorum,koordinatlar kalipre edilmiştir,sevgilerimle
Not:harita google_earth la açılır.

Erol Bey Ellerine sağlık. Ben Bandırmayı net olarak göremiyordum, dosyayı indirdikten sonra evimi buldum. Şu görüntüler gerçek zamanlı olsa neredeyse körfeze girip çıkan balık sürülerinide göreceğiz.

Çok teşekkür ederim.

levrek
22-08-2006, 22:03
Selam arkadaşlar,
sizlere Google Earth ın kendi program formatında ,yani KMZ uzantılı Türkiyenin köylerini gösteren haritayı yolluyorum.Google Earth ı açın ve bu dosyayı ekleyin,hepsi bu kadar,katkılarından dolayı T.Tombuloğlu na teşekkürler,sevgilerimle

levrek
22-08-2006, 22:05
sıkıştırılmış dosyayı önce lütfen açın.

Güven ÖZYELDAN
23-08-2006, 09:54
erol abi köy haritaları için tesekkür ederim senden bir ricam var sahillerimizle ilgili haritalarıda yollarmısın umarım cok net görünüyordur sahillerimiz plajlarımız:):)...saygılar..

fried
07-09-2006, 12:38
Türkiyenin hangi bölgesinin köyleri var bu eklenti de?

levrek
07-09-2006, 13:18
Tüm bölgelerinkisi mevcuttur.

fried
07-09-2006, 13:43
teşekkürler, faydalı bir çalışma olmuş.

nirvana
09-09-2006, 16:52
sevgili erol katkın için teşekkürler ah birde şu bornova çamkıranı bir net gösterebilse şu meret uydu.Sanırım bu programı gittikçe geliştiriyorlar çünkü daha önceleri bornovada bir çok mahal isim olarak görülmezken şimdi isim isim çıkıyor.