PDA

Tüm Versiyonu Göster : En Sinir Balik

aserkansatı
29-09-2005, 01:33
Denizde yada tatlı suda olta atarken gelmesini istemediğiniz,sinir olduğunuz balık hangisi. :soru: Önce ben yanıtlayayım,denizde kupes(gopez) ,tatlı suda da tahta balığına sinir oluyorum.Mümkünse az görüşelim... :D :deli: :hıııı:

Taygun KOCABIYIK
29-09-2005, 02:18
abi çok güzel değinmişsin ben şimdi sıralayım sinir olduklarımı.

1) Eğe karadan olta atıyorsam ve mevsim ilk baharsa lidaki için attığım oltaya kaya balığı gelir ve ben onlara çok sinir olurum.
2) Eğer tekneden olta atıyorsam ve amaç mercan,karagöz gibi balıklarken gelen hanos veya hanoz a gıcık olurum.
3) Eğer kıyıdan ısparoza atıyorsam ve mevsim yaz ortası ise yem dibe inmeden saldıran ve yakalanması imkansız boydaki gopezlere sinir olurum.
4) hatta ve hatta gopezin her türlüsüne sinir olurum.
5) kıbrıs attığımda yeme kol gibi kefallerden önce saldıran parmak kadar gamitlere sinir olurum
6) yakalanmıycak boydaki ufak ve yeme sanki kocaman balık gibi vuran balıkların hepsine sinir olurum
:hıııı: :hıııı: :hıııı: :hıııı: bende herşeye sinir oluyorum

Bir Dost
29-09-2005, 04:07
ben kıyıdan attığımda gelen kaya balıklarına sinir oluyorum bazen istavrite attığımda gelmeyen istavritler yerine kaya balığı geliyor bu seferde onları sever gibi oluyorum balık zaten yok gelince efek oluyor canım sıkılmıyor kaya balıklarına ulan iyiki varmışsınız siz olmasanız bu oltaya bişey gelmicek diyede düşünmüyor değilim hani

aserkansatı
29-09-2005, 21:40
Ben çok sinir olursam kaya balıklarını yiyorum.Temiz bir sudan avladıysam tabi...Ozaman sinirim geçer gibi oluyor. :deli:

niXiz
30-09-2005, 02:43
Testere diğer adıyla tatlı su levreği + kızılkanat !!
Sazan a atıyorum o hariç herşey geliyo :D

Bir Dost
30-09-2005, 04:00
Ben çok sinir olursam kaya balıklarını yiyorum.Temiz bir sudan avladıysam tabi...Ozaman sinirim geçer gibi oluyor. :deli:
abi denizden baban çıksa yerim diyenlerdenmisin kaya balığı gerçekten yenirmi sağlığına zarar vermesin

aserkansatı
30-09-2005, 04:06
Sinir daha zararlı sevgili Can :D Şaka bir yana kaya balığı yenir elbette ama denize bağlı.Horozbinayı kastetmiyorum kaya balığı derken gerçek kaya balığı.Sıtkı ÜNERin BALIK AVCILIĞI VE YEMEKLERİ kitabında tarifi bile var.

Bir Dost
30-09-2005, 04:14
iste bu iyi abi ya valla midem biraz karıştıda bu sebeple iyi yanirse yeriz artık kaya balıklarınında hiç şansı kalmadı hemde salata eşliğinde

mustfer
30-09-2005, 04:44
Sizler gibi şu balığa veya bu balığa sinir oluyorum diyemeyeciğim. Benim en sinir olduğum balıklar yakalayamadıklarım ve oltadan kaçanlar... :deli:

muhabbetci
21-10-2005, 02:43
Arkadaşlar sinir olduğum mevzu sadece balıkta kalmasını sizden özellikle rica edicem çünkü daha önceki forum dan çıkmam (sinir olduklarım) konu başlığı adı altında seviyesiz tartışmalar nedenileydi.Daha önce yazdığım gibi seviyeli,gırgır,muhabbetli bir forum ortamı yaratalım. Hoşca ve dostcakalın.

Bir Dost
21-10-2005, 02:54
muhabbetci arkadaşım merak etme sen bu sitede öyle ileri boyuttaki tartışmalara yer yok gerekirse o kişi bir daha bu siteye giremez sen rahat ol arkadaş

Taygun KOCABIYIK
21-10-2005, 03:44
muhabbetci arkadaşım merak etme sen bu sitede öyle ileri boyuttaki tartışmalara yer yok gerekirse o kişi bir daha bu siteye giremez sen rahat ol arkadaş
+1000
ayrıca bence güzel bir konu
insanlar neye sinir oluyo öğreniyoruz
hatta burda ortak gıcık olunan bir hayvanı teşhir edebiliriz :D

ilhan
21-10-2005, 06:27
benim sinir olduğum balık denizde çinekopa atarken iskorpit.. iğneyi tamamen yutuyor karga burun olmadan çıkaramıyorım. iğneyi kesip atayım dicem ama yazık balığa ölecek iğne içinde..

tatlısuda ise son 2 senedir ömerlide kayabalığı çok türedi koca mısırlarıve iğneleri parmakkadar balık nasıl yutar şaşarım vallahi. Kaya balığına sinir oluyorum o cüsse ile nasıl zilleri çalıyor şaşarsınız..