PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sarozun Bereketİ

gürkan çetinkaya
14-06-2006, 13:50
Herkeze Selam ,
Saroz Denİzİnİn Yerİnİ Tutacak KoÇ Az Denİz Vardir Heralde Sakİn,temİz Ve Bereketlİ.
İspendetler İÇİn En GÜzel YÖntem Kirmizi KaŞli Rapaladan OluŞmuŞ Dİzİ Tabİ Tekne Arkasindan SÜrÜklemeyle Deneyİn Memmun Kalacaksiniz.herkeze Rasgele

katiti
14-06-2006, 13:54
Aramıza hoşgediniz, güzel avlarınız için tebrik ederim.

Kırmızı kaşlı rapala dediğinizin belli bir modeli var mı? Resmini ekleyebilirseniz sevinirim.

Rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK
14-06-2006, 14:08
İlk ve son resimler beni derinden yaraladı şöyle bir yerde şöyle bir av yapamadık :(
Umarım gelicekte yaparız :)
Sizide çok tebrik ediyorum hem balıklar hem resimler süper
Rastgelsin

Güven ÖZYELDAN
14-06-2006, 15:52
elinize kolunuza sağlık güzel av olmus tebrik ederim aramıza hoş geldiniz.yılan balığı zaman zaman bizim oltalarada denk geliyor fakat ne soyulması ne de yapımını beceremedik.özel bir yöntemi yada püf noktası varmı ? bağsettiğin rapalanında resmini koyarmısın belki bizim işimizede yarar.....rastgelsin.

Sinan
14-06-2006, 16:06
Hoş geldiniz.

Gerçekten balıklar harika görünüyor. Tebrikler...

Kullandığınız ''Kirmizi KaŞli Rapala'' resmini koyarsanız seviniriz...

mufi
14-06-2006, 16:42
evet arkadaşlar forum sayfamızın da esas amaçlarından birisi bu. bilgileri ve deneyimleri paylaşmak.
kolaygelsin

levrek
14-06-2006, 16:47
Tebrikler Gürkan bey,
o güzelim manzaraya da bu balıklar yakışırdı zaten,o bölgeye nasıl gidilir diye bizleri aydınlatırsanız sevinirim,sevgilerimle

Taygun KOCABIYIK
14-06-2006, 16:55
Tebrikler Gürkan bey,
o güzelim manzaraya da bu balıklar yakışırdı zaten,o bölgeye nasıl gidilir diye bizleri aydınlatırsanız sevinirim,sevgilerimle
Erol abi levrekleri görünce için eridi eminimki :) senden de bekliyoruz böyle güzel resimler

levrek
14-06-2006, 17:00
Aynen Tago,bende sürme gözlü rapalarımı hazırda tutuyorum zaten,keşif ekibi ile hemen gidelim :D

katiti
14-06-2006, 17:36
özel bir yöntemi yada püf noktası varmı ?

Yılan balığını kafasından sağlam bir şekilde bir yere astıktan sonra keskin bir bıçakla çevresine bir çizik atın (deriyi ete kadar açın ama çok derin olmasın). Bu çiziğe dik bir şekilde alt tarafa doğru 3-5 cm bir çizik daha atın. İkinci çizikten deriyi önce bıçakla, tutabilecek kadar açtıktan sonra da elle çekerek deriyi tulum olarak çıkarın. Burada derinin soyulmasında kumla ovma, penseyle çekme gibi yöntemler de söz konusu. Hatta abartan bir arkadaşın zımpara kağıdı kullandığını bile duymuştum :D .

Pişirme işine gelince... Yılan balığı yağlı bir balık olduğundan ızgarada tercih edilmeli, yoksa çok ağır oluyor. Ben mangalda şiş olarak tercih ediyorum açıkçası.

Hem rastgelsin, hem de afiyet olsun :D ...

Taygun KOCABIYIK
14-06-2006, 17:54
Aynen Tago,bende sürme gözlü rapalarımı hazırda tutuyorum zaten,keşif ekibi ile hemen gidelim :D
Mart ayından bu yana birlikte ava gidicez erol abi sözünü tutmuyorsun birde nispet yapar gibi gidip sinarit yakalıyorsun ayıp ayıp :)
Bari şu keşif ekibine al beni :D

gürkan çetinkaya
15-06-2006, 08:02
ÖNCELİKLE HERKEZE MERHABA
PARALA KONUSUNDA BİR YANLIŞLIK YAPTIM KIRMIZI BAŞLI OLACAKTI KUSURA BAKMAYIN.
PARAKETELERDE KULLANILAN PLASTİK İPLERE 10 ADET PARALATI 2 METRE ARAYLA DİZİYORUM,ÇELİK BEDEN TERCİMDİR DOLAŞMAYI AZALTIYOR
EN DİBE SAĞLAM BİR AĞIRLIK 3Kg OLABİLİR MOTORLUKAYIK ARKASINDA GEZDİRİYORUM GERİSİ ŞANS 1 SÜRÜYE DENK GELSE YETER HEPSİ DOLUYOR

AMA EN GÜZELİ KIYIDAN GÜNEŞ DOĞMAK ÜZEREYKEN YAPILAN AY BENCE
HERKEZEN RASTGELE

katiti
15-06-2006, 08:58
o zaman sanırım bu rapala kırmızı başlı gerisi beyaz olan rapala (Erol Abi'nin son gönderdiği sinarit resminde olan).

3 kg ağırlıkla ne derinlikte çekiyorsunuz sırtıyı? Genelde levrek için yüzeye yakın ya da orta suda çekilir diye biliyorum ben. Ama daha derin ise sinarit için iyi olabilir.

gürkan çetinkaya
15-06-2006, 09:22
Derİnlİk 10 _15 M De BaŞliyor Teknenİn Hizina GÖre Kiyiya YaklaŞiyorsun

aserkansatı
15-06-2006, 10:27
Aramıza hoşgeldiniz Gürkan Bey...Tebrikler...