PDA

Tüm Versiyonu Göster : Spinerler

balıkcı
25-06-2006, 19:43
Balıkavında kulanabileceğimiz çeşitli spinnerleri vaktim oldukca burada anlatmaya çalışacağım,ilk olarak spiner çantası ve çeşitli spinnerler.

balıkcı
25-06-2006, 19:45
Bu spiner ABUnun kurşunkafalı spinneri turna avında çok verimli bir spiner.

balıkcı
25-06-2006, 19:48
Bu spinnerin ismi bulger bir duo spinner suyun içinde çok güzel basınç yapıyor bu nedenle balıkların dikkatini çekiyor.

balıkcı
25-06-2006, 20:02
Silikon balıkla kombine olan spinner.

Taygun KOCABIYIK
26-06-2006, 10:02
Selim abi her zaman olduğu gibi yine süper bir konu süper anlatım süper resimler...
Tatlı su avcıları için gerçekten çok değerli bilgiler.
Teşekkürler

katiti
26-06-2006, 10:17
Selim Abi ellerine sağlık. Benim kafama takılan konu şu: Bu spinerlar bildiğim kadarıyla sadece tatlı suda kullanılıyor. Peki denizde de ses ve titreşim yapma özellikleriyle iş yapmaz mı? Özellikle levrekte işe yarayabilir gibi geliyor bana. Yoksa başka bir neden mi var?

balıkcı
26-06-2006, 10:35
Selim Abi ellerine sağlık. Benim kafama takılan konu şu: Bu spinerlar bildiğim kadarıyla sadece tatlı suda kullanılıyor. Peki denizde de ses ve titreşim yapma özellikleriyle iş yapmaz mı? Özellikle levrekte işe yarayabilir gibi geliyor bana. Yoksa başka bir neden mi var?
Mert konu levrek olunca bu balığın uzmanı sevgili Erolun tavsiyelerini dinlemeliyiz.

balıkcı
26-06-2006, 11:12
Balzerin Colonel Z Minnow isimli balıkla kombine spinner.

balıkcı
26-06-2006, 11:13
Rozemeijer in değişik bazı spinnerleri

balıkcı
26-06-2006, 11:15
Dört değişik renkte spinner.

eozsoyeri
26-06-2006, 12:34
Teşekkürler Selim abi bu bilgiler için ben kendim yapmaya kalkıcam bu ay ki av-doğa dergisinde görmüş olduğum tarifle..Bunların neden denizde kullanılmadığını anlamadım doğrusu tuzlu suda dönmüyomu bu meret :)

Güven ÖZYELDAN
26-06-2006, 14:59
Balzerin Colonel Z Minnow ve Rozemeijer denizdede iş yaparmış gibi geliyor bana ilginç bir tasarım dikkat çekecek bir tasarım cok fazla balığın ilgisini cekebilir.Denemekte yarar var diyorum tesekkür ederiz Selim abi önerilerin ve bilgilerin için...

ykmk
17-07-2006, 18:13
Ah o spinerler bende olacaktı bizim barajda giderek yükselen ve diğer balıkların çoğalmasını engelleyen levrek popilasyonunu öyle bir azaltırdım ki...Spiner bulmakta zorlanıyorum burada.Bu arada bizim burada kaşık deniyor...Az kaşık taktırmadım çalılara...

serdarerguven
20-09-2006, 14:34
Selam Arkadaşlar
Ben de aranıza yeni katıldım.Benim sorunum bu spinner ler de ve kaşoklarda gam sorunu.Çok kaliteli misina da kullansam yine de bazen gam yapıyor.
Belki aranızda bunu çözen vardır.Şimdiden fikirlerinize çok teşekkürler.
iyi avlar..

ykmk
20-09-2006, 17:23
Selam Arkadaşlar
Ben de aranıza yeni katıldım.Benim sorunum bu spinner ler de ve kaşoklarda gam sorunu.Çok kaliteli misina da kullansam yine de bazen gam yapıyor.
Belki aranızda bunu çözen vardır.Şimdiden fikirlerinize çok teşekkürler.
iyi avlar..
Gam nedir acaba?Daha açık söyler misiniz?:(

genç balıkçı
26-02-2011, 00:49
gam denilen şey misinanın kıvır kıvır olmasıdır.bu durum misinanın sık sık düğüm olmasına yol açar.bunun çözümü klipsli fırdöndüdür...(misinayı direkt olarak kaşığa bağlamanızı tavsiye etmem)