PDA

Tüm Versiyonu Göster : Gümüldürde kefal

mufi
26-06-2006, 19:20
İzmirliler.. Gümüldür denizatı motel yanı azmak iç kısımda kefal boyları ortalama20/25 cm. daha irileri de var.. fındık şamandra /yem bulamaç un.hamuru..
harika balık veriyor.. 20/30/40/50 tane alan var.. millet komşularına kefal yediriyor..

katiti
26-06-2006, 19:39
Muvaffak Abi seferlere başladın herhalde, rastgelsin. Fotoğraf bekliyoruz artık senden :) .

Taygun KOCABIYIK
26-06-2006, 19:47
evet muvaffak abicim resimleri bekliyoruz acilen :)

Anıl ÜNALAN
26-06-2006, 20:10
Hadi abi millet komşusuna balık yediriyomuş biz daha fotoğrafları bile göremedik.

mufi
27-06-2006, 19:02
kardeşlerim /gençler..benim o kadar çok tutma inadım yoktur.. alırım tabiri caiz ise 3/5 balık yeter bana ben de 1/2kg arası bir şey tuttum ortalama boyları bahsettiğim gibi.....
hatta balık 12:00 gibi vurmaya başladı .. ben im orayı terketme saatim 16:00 gibiydi
yani keyif muhabbeti.. ..... oraya gittim.. ve balıgımı ustaca tuttum.. ama 30 tane degil de 5/10 tane yeter....aslında kalabilirdim saat 18/19 lara .. daha da iyi vuruş yapardı..
ama canım sıkıldı ..yeter dedim.. döndüm...
birde yanlızdım... gurup olsaydı.. belki muhabbet felan daha uzun kalınırdı.....
ama orası tam bana göre ve benim gibi düşünenlere göre bir yer.....
iskemlesine oturup 6,m.lik gol kamışını önüne atıp.. şamandranın o çok hassas ve çaktırmayan vuruşlarını seyretmek ve milimetrik oynamalardaki o kefalin kurnazlıgını altetmek..hoş bir şey...

antep fıstıgı büyüklüğündeki mantarı.. suya 1mm.gibi batırarark titreşimler yapıyor. ve mantarın etrafında ses dalgaları gibi 10/15 halka bir anda oluşuyor bazen de 2/3 halka
bazen tekvuruş.. ama işte o anda.. kefalin 1,5 metre aşagıda ne yaptıgını mantara bakarak anlıyacaksın...tahmin edeceksin. ve sopaya öyle bir asılacaksınki 1sn. den kısa sürede kamış yukarıya doğru 1 metre kadar kalksın. aksi takdirde yavaş davrandınmı kefal hemen kusuyor....

kısacasıııı.... at oltayı/ koy kenara /bekle takılsın/zili çalsın//... dan çok daha zevkli..

Anıl ÜNALAN
27-06-2006, 19:23
Abi hani fotolar yaaa olmuyo böle fotoğraf bekliyoz senin gibi bi üstadtan.

mufi
28-06-2006, 10:08
Anılcım.. ve diger balıkçı dostlar.. aklıma geldide.. hani yorgundum eve gelir gelmez koltuga yıgıldım....eşim balıkları yıkadı ben uzanmışım.uyumuşum.. oda iş bitince... derin dondurucuya koymuş..şimdi donuk balıkları resimlersek.. olmaz zaten. ama bir dahaki sefere...söz.. belki imrenirsinizde.. aranızda toplanıp gelirsiniz...