PDA

Tüm Versiyonu Göster : poyraz va aliağa 10-07-06

sbasaran
10-07-2006, 11:37
bu sene ilk kez bu kadar verimli idi deniz ve ben kendi (levrek) rekorum olan 3,950 kg'ı yenilemiş oldum bu gün 4,660 gr.
HERKEZE BOL ŞANS.

HALDUN YALIMLI
10-07-2006, 11:41
Hey maşallah be abi, derya kuzusu diye buna diyorlar sanırım sende yakalamışsın kuzuyu abi bereketli olsun abi. Bol şans rastgelsin.

Güven ÖZYELDAN
10-07-2006, 11:42
abi ne yapmışın sen yaaaaaaaaaa......bunlar ne .......bizi nerelere götürüyon sen neler tutuyon oldumu bu şimdi aaaaaaaaaa:) sen bu gidişle aliağada levrek nesline son vereceksin galiba ........tebrikler abicim fevkalade harika ..bol şans rastgelsin abicim....

Taygun KOCABIYIK
10-07-2006, 11:57
Hay maşşallaaaaaaaah süleyman abi naptın öyle yaw bacak gibi bacaaaaaaaak :D

Anıl ÜNALAN
10-07-2006, 12:35
Süper balıklar süleyman abi tebrik ederim çok iyi bir av olmuş tebrikler.
Bide abi ne cins malzeme kullandın ne şekil avlandın bi belirtirsen çok sevinirim zira belki bende denerim :D

ADNAN
10-07-2006, 14:29
SÜleyman Abİİİ Ben Kocaman LevreĞİ Sanirim Teknede GÖrsem Canavar Saniri :)))) Abİ Tebrİkler Bol Şanslar Dİlerİm

mufi
10-07-2006, 19:51
Süleyman kardeş afiyet olsun.. tebrikler.. ya bana hiç nasip olmadı böyle iri levrek..
gerçi palaz felan yakaladımda.. iri kıyım rastlamadı... nereleden bulursunuz bu levrekleri
kardeş??... bilerekmi yoksa tesadüf mü bu irilikteki balık.geldi oltana....hani bazı bölgelerde bahsederler.'''burada iri balık çıkar''' gibi...??? o tip kerterizlerin mi var...

nirvana
11-07-2006, 06:57
Adaşşşşş,hani yeni moda terimlerle resmen "çüş oldum " vallahi.Tebrikler,ellerine sağlık

sbasaran
11-07-2006, 07:08
hepinize teşekkür ederim. nasip oldu da tuttum bunları.
avlanma sistemim ise "bırakma" diye tabir ettiğimiz sistem. küçük canlı balık. akşam güneş batıkktan sonra denize bırakıp sabah güneş doğunca topluyoruz. ben olması gerekenleri yapıyorum. gerisi NASİP.

ykmk
11-07-2006, 13:09
Süleyman abi bunlar levreklikten çıkmış canavar olmuş.Bu ne bu kadar büyük.Afiyet bal şeker olsun tebrikler abi...

mufi
11-07-2006, 17:58
hepinize teşekkür ederim. nasip oldu da tuttum bunları.
avlanma sistemim ise "bırakma" diye tabir ettiğimiz sistem. küçük canlı balık. akşam güneş batıkktan sonra denize bırakıp sabah güneş doğunca topluyoruz. ben olması gerekenleri yapıyorum. gerisi NASİP.

Süleyman kardeş.. biraz konuyu açarsan sevinirim.. mesela kaç adet olta attın.(şans % sini merak ettim).yem ne kullandın???... denizin durumu neydi.. rüzgar hızı/yönü.. dalga boyu./ takımın şekli.. vs.. aramızda denemek isteyenler olur..??
bunlar hepimiz için faydalı olan bilgiler..
teşekkürler

katiti
17-07-2006, 12:03
Abi sen bu zamanda rekor kırıyorsan levreğin akın zamanında ne yapacağını düşünemiyorum valla :D. Maşallahı var balıkların, tebrikler...

sbasaran
18-07-2006, 11:18
arkadaşlar ben bu senenin rekorunu kırmıştım ama resmini koyduğum abi beni 300 gramla geçti. tebrik ediyorum kendisini

katiti
18-07-2006, 12:27
Vay maşallah, abi bu da bırakma mahsulü mü?

Taygun KOCABIYIK
18-07-2006, 12:42
Aliağa ağlamış beee :D

Anıl ÜNALAN
18-07-2006, 13:43
Hay maşallah nerede büyüyo bu balıklar böle yaaa.

ADNAN
18-07-2006, 18:12
aliağa canavarların dan görüntüler devam ediyor allah daha beter etsim inşallah......

Uzm.Dr.Rastgele
22-08-2006, 18:51
Süleyman kardeş,resimlerini siteyi gezerken yeni farkettim.Maşallah hepsi tosun.Yazında Aliağa-gece-bırakma-canlı balık ve poyraz gibi ipuçları vermişssin.Affına sığınarak biraz daha tüyo istiyorum.Canlı balık dediğin küçük isparoz veya küçük kaya balığımı ?Kullandığın takım nasıl ?Yaptığın bırakma işinde poyrazda dalgalar takımı kıyıya getirmiyormu ? Velhasıl biraz daha ayrıntı.....

levrek
22-08-2006, 22:23
İshak arkadaşım,Süleyman abi şu an yıllık iznine bir 15 gün daha katıp,Aliağa güneşinin ve de denizinin tadını çıkartmakla meşgül,dönünce muhakkak kendisi de yanıtlayacaktır,cevaplanmadı gibi algılanmasın diye yazıyorum,bildiğim kadarıyla bu avı,yem olarak canlı isparozu ağırlıklı şamandıra takımıyla yapmaktadır,sevgilerimle

Uzm.Dr.Rastgele
23-08-2006, 15:48
Sevgili üstadım,verdiğin bilgiler için teşekkürler.Tesbitin doğru bende böyle olduğunu tahmin etmişdim.Çünkü bundan 6-7 sene önce bir vatandaşın bu şekilde takıp hazırlayıp körfeze akan lağım ağızlarından bu metod ile 4-5 (abartmıyorum) kiloluk levrek aldğını gördüm.Üstte zargana topu altında bir fıdöndü,unun altında yaklaşık 60 cm misina ve ucunda canlı isparoz vardı.O zamanlarda her yerde olduğu gibi mithatpaşa da lağımlar dere gibi denize akıyordu.Vatandaş bu akıntıya takımı buraktı.Doğal olarak akıntı takımı kıyıdan 10-12 metre uzaklaştırdı.Bizde bakıyoruz.İsparoz aşağıda çırpındığı için su üstündeki zargana topu hafif hafif oynarken.birden suya gömüldü.Adam zorla levreği çekti ve kakıç ile karaya çıkardılar.Bu bu takım hakkikaten iyi iş yapıyor.Yeterki küçük bir gümüş veya isparoz olsun yeter.Abi lafı çok uzattım kusura bakma.Herkeze rastgelmesi dileğiyle....

coskunbatir
08-09-2006, 18:03
harika levrekler tebrikler

nevzat
29-04-2007, 01:33
Süleyman abi mükemmel av ,tebrikler,inşallah bu sene daha büyüklerini yakalarsın.Rastgele...

sbasaran
30-04-2007, 07:46
sevgili nevzat. bizim buralar için henüz balık başlamış değil. ara sıra bu resimlere bakarak kendimi avutuyorum. dediğin gibi inşallah bu sene de böyle verimli geçer. benim aklımda ? işaretleri var. kış sezonu doğru dürüst balık alamadık, yapmadı. yaz sezonu ne olur bilemiyorum.
genel hava durumuna baktığımda türkiyenin her tarafında yağışlar varken buralar kuraklıktan yanıyor. öyle tahmin ediyorum ki bunun etkisini denizde de göreceğiz... inşallah yanılmış olurum.

tüm rastgelsin üyelerine bol balıklı sezonlar diliyorum. RASTGELSİN.

ismail çakır
30-04-2007, 07:59
süleyman bey. çok güzel av olmuş.. tebrikler devamını diliyorum.. rastgelsin...:helal: :helal: :helal:

sbasaran
30-04-2007, 08:03
ismail abi bunlar geçen seneydi. kendimizi avutuyoruz bunlarla.
yeni haberleri senden bekliyoruz.

nevzat
30-04-2007, 15:47
Süleyman abi kuraklık konusuna kesinlikle katılıyorum, geçtiğimiz ay başlarında balık harici bi amaçla Aliağa'ya gittim,akşamüstü dönüşte plajlar sonu çay ağzını ,gelmişken en azından ortamı görüp o havayı teneffüs etmek amaçlı dolaşayım dedim.Plajların arka kısmı ,kuş cenneti olan yerin hemen hemen kurumuş olduğunu gördüm,zira bilirsin(kıştan çıktık)kışın yol kenarına kadar su olur ve oralarda ördekleri görürdük.Zamanında kırmızı kurt,yengeç...gibi balık yemi yatağı ve balık üreme bölgesi olan güzelim yerleri o halde görünce içim sızladı.Bence bu gibi özel yerleri ,doğal olarak bırakmalı ve korumalıyız.Bu kuraklığın balık avını etkilememesi dileklerimle...

Taygun KOCABIYIK
11-01-2008, 10:33
Yüksel hocam selamlar. Kendi bilgisayarındaki resmin yolunu yazmışsın bu şekilde bizim resimi görme imkanımız yok.
[Only Registered Users Can See Links]
Şu başlıktan nasıl eklendiğine bakıp o şekilde denersen sanırım problem olmaz.

yüksel
11-01-2008, 10:52
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

buda benden olsun arkadaşlar

Taygun KOCABIYIK
11-01-2008, 10:55
Hocam maşallah harika levrekler bereketli olsun. Teknik konusunda bizi aydınlatırsan sevinirim.

yüksel
11-01-2008, 11:00
aliağa körfez kuzuları bunlar

yüksel
11-01-2008, 11:02
imbat aliağadan mısın sen

yüksel
11-01-2008, 11:05
bunlarda bir günün bereketi

araştırıcı
11-01-2008, 11:16
Naaaaptınız Yüksel Bey...
Onlar ne öyle.... Bir tepsi balık..... Biraz maşaallah diyecem ama kıskanarak aklıma sirküler gelecek....
Nasıl yakaladınız bu canavarları? Anlatırsanız sevinirim..
Selamlar...

levrek
11-01-2008, 11:43
Maşallah Yüksel Bey,daha iri kuzulara inşallah...

Taygun KOCABIYIK
11-01-2008, 14:16
imbat aliağadan mısın sen
Yok hayır abi aliağadan değilim

yüksel
11-01-2008, 20:37
buda benim oğlan

yüksel
11-01-2008, 20:41

yüksel
11-01-2008, 20:43
kuzulara devam

mayk
12-01-2008, 13:19
abi iyi ov olmuş tebrikler.