PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sahte Sİnek-bÖcekler İŞe Yariyor Mu?

Sinan
16-07-2006, 15:54
[Only Registered Users Can See Links]

Arkadaşlar merhaba,

Sorum hem tatlı su hem de deniz avcılığı için geçerlidir? Yukarıdaki gibi olan yemler işe yarıyor mu?

balıkcı
16-07-2006, 18:44
Tatlısuda genelde alabalık avlıyorlar bu gibi sineklerle,denizde iş yaparmı bu kadar ufakları bilmiyorum.

Taygun KOCABIYIK
16-07-2006, 18:47
Murat abi (MOZ) bunlarla istavrit avladığını söylüyordu ama kendi yaptığı sineklerdi onlar sanırım. Başka balığında geliceğini sanmam

Güven ÖZYELDAN
17-07-2006, 12:06
merhaba sinan bahsettiğin sineklerle kefalde avlanıldığını ve tutulduğunu duydum.bilgin olsun..rastgelsin

balıkcı
17-07-2006, 14:15
Böyle bir çaparide belki iş görür,sinekler değişik olursa daha çok verim alınabilir önemli olan tutmak istediğimiz balıkların beslenme biçimlerini bilmek yani ne yerler ve ona göre imitat sinekleri,larvaları hazırlamak,bu şemada çapari takımını gösteriyor sineklerin takılmış olduğu köstekleri yukarı doğru bağlarsak daha verimli olur tekneden yapılan çaparilerde yukarı aşağıya oynamalarda sinek daha canlı görünür.

Sinan
17-07-2006, 16:18
İmbat ve Güven kardeş'e ve Selim ağbi'ye çok teşekkürler...

katiti
17-07-2006, 17:58
Yapay sinekle (deniz için olanları varmış) levrek ve benzeri avcı balıkların avlandığını duydum, ama görmedim hiç. Kefali de ilk kez Güven'den duyuyorum, ilginç geldi.

Sinan
17-07-2006, 18:43
Yapay sinekle (deniz için olanları varmış) levrek ve benzeri avcı balıkların avlandığını duydum, ama görmedim hiç. Kefali de ilk kez Güven'den duyuyorum, ilginç geldi.

Katiti merhaba. Küçük bir araştırma yaptım ve sonuç aşağıda. SALTWATER FLY (DENİZ)

balıkcı
17-07-2006, 19:00
Katiti merhaba. Küçük bir araştırma yaptım ve sonuç aşağıda. SALTWATER FLY (DENİZ)

Sinan senin yukarıda vermiş olduğun sineklerden değil cabelasdaki yapay yapılmış olanlar onlar dikkat edersen poper veya balık imitatları yada başka yapay imitatlar,tabiki bunlarla fly kamışı,misinası ve makinasınla denizde av yapabilirsin ama genelde tekneden yapılıyor bu gibi avlar belli balıklar için.

katiti
17-07-2006, 19:11
[QUOTE=Sinan]Katiti merhaba. Küçük bir araştırma yaptım ve sonuç aşağıda. SALTWATER FLY (DENİZ)QUOTE]

Evet Sinan kast ettiklerim bunlardı. Selim Abi'nin de dediği gibi bildiğimiz sineklerden biraz daha farklı.