PDA

Tüm Versiyonu Göster : ellerini kullanıyorlar...

aganta borina borinata
31-07-2006, 15:39
arkadaşlar geçen hafta sonu pozantı'nın yayla köylerinden birindeydim...bu aylarda debisi yüksek olmayan bi çaya götürdüler beni pek fazla balık yoktu hele oltaya gelecek gibi değildi...önce ağ attılar ancak ağdada balık bulamadılar daha sonra elleriyle balık tutmaya karar verdiler ve başladılar aramaya... bu konuda gayet başarılılardı...ellerine corap takarak kayaların altındaki balık yataklarını aradılar...irili ufaklı 11 tane balık yakaladılar...onlar bu balıklara sazan diyorlar ama değiller bi çeşit tatlısu balığıydı ( biz bunlara pullu diyoruz yada ince uzun)...bu yöntemi kullananları daha öncede görmüştüm işi bilenler gayet başarılı oluyorlar...bu da bana bu güne kadar gördüğüm en doğal ve ilkel yöntem olduğunu farkettirdi...dağların arasındaki manzara da bi harikaydı...bu yöntemi sizlerle paylaşmak istedim...

buna benzer yöntemler bilen arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim...

rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK
31-07-2006, 17:31
birde gözlük verseydik tam olurdu :D zıpkın yasak ama elle avlamak serbesttir herhalde :D

ykmk
10-08-2006, 09:43
İlkel yöntemler daha hoş oluyor aslında.İnsan zekası...

palukcu
10-08-2006, 09:50
Kışın buz gibi suda tulum giyip elle hiç sazan yakaladınız mı?
Bence bi deneyin.
Ellerinizin hisstmediğini bi görün
ama kiloluk balık yakaladığınızı.
Veya suyu kesilen ve göbek seviyesinde olan suda kökün altından elle 5 kiloluk yayın yakalamanın ne demek olduğunu.
Veya çorap kullanmadan sadece elle 2 saat te 15 kefal 3 mirana 10 tane çöpçü yakalamayı.