PDA

Tüm Versiyonu Göster : Zıpkının Kurulması

Güven ÖZYELDAN
03-08-2006, 08:52
***DİKKAT***: ZIPKININIZI KESİNLİKLE KARADA KURMAYIN. UNUTMAYIN Kİ EN GÜVENLİ ZIPKIN KURULMAMIŞ OLANDIR

1. Öncelikle bir elinizi tüfeğinizin lastiğini palamudundan kavrayınız ve diğer elinizle tüfeğin gövdesinden tüfeğin kabzasının yaklaşık 20 cm önünden tutunuz

2. Palamuttan tuttuğunuz lastiği kendinize doğru biraz çekerek tüfeğin kabzasını göğüs pedine yerleştirin

3.Daha sonra palamut tuttuğunuz elinizi bırakmadan diğer eliniz ile palamutun öbür ucundan tutunuz

4. Bir seferde lastiği çekerek palamudu şiş çentiğine yerleştiriniz

90’lık ve daha alttaki boylarda kurulum zorluğu pek yaşanmazken daha uzun tüfeklerde bu, bir sorun haline gelebiliyor. Yukarıdaki anlatımı uygulayamayan arkadaşlar aşağıdaki linkten kurulumu görebilirler.

[Only Registered Users Can See Links]

katiti
03-08-2006, 10:11
Güven bakıyorum zıpkın olayına da el attın. Bari birgün beraber dalmaya da gidelim tam olsun :D.

Teşekkür ederiz...

Güven ÖZYELDAN
03-08-2006, 10:52
benim zıpkında yamukluk var bu aralar pek av yapamıyor :) inşallah kardeşim....saygılar

Taygun KOCABIYIK
03-08-2006, 14:31
benim zıpkında yamukluk var bu aralar pek av yapamıyor :) inşallah kardeşim....saygılar
Güven abicim taş mı var burda bana :D
yakında iyi bir zıpkın edinicem mert abi birlite dalmak isterim
ki haldun abi bize sinarit vurdurucak sözünü unutturmayalım :)

bertugdogan
16-09-2006, 01:34
arkadaslar forumların hepsini gezemedım ama zıpkınla dalısa müsait bol balıklı yerleride paylassak.bazen yolda arabayı kenara cekıyorum burda kesın vardır dıye suda hareket eden tek canlı kendımı buluyorum:) ama sıze bozcaada yı tavsiye edebilirim.devasa mırmırlar var. cok da ürkek degiller.iki kişiyle rahat cevrilebilir.cocuklugumda izmir karaburun vardı gördügümüz balıklardan korkardık.en son 2004 yazında gıttın bırsey göremedim(mürenden başka) :)

mertdogan
16-09-2006, 01:38
bi daha gitme mürenler çeker aşşa wala zıpkınada gerek yok hep beraber yaşarsınız :D

bertugdogan
16-09-2006, 01:40
tabı zaten en buyuk hayalım omrumun gerı kalan sanıyelrını bır murenle kardes kardes yasamak

mertdogan
16-09-2006, 01:41
en iyisi walla huzur we mutluluk su altı zaten :D :D :deli: