PDA

Tüm Versiyonu Göster : arkadaşlar nerde hangi balık iyi çıkıyor yaşadığınız illerde mesela

serkan arslan
14-08-2006, 20:07
arkadaşlar ben sakaryalıyım sakarya nehrini duymuşunuzdur güzel yayın yatağı tavsiye ederimadapazarı mollaköy turna balığı cenneti 15-20 arası aturnalar var.Şimdilik bukadar devamını sizlerden bekliyorum herkeze tavsiye ederim hadi rasgele

Baracuda76
20-09-2006, 13:29
15-20 arası turna derken Boylarından mı bahsediyorsun?

serkan arslan
20-09-2006, 14:06
15 20kg arkadaşım cm olamaz herade

Baracuda76
21-09-2006, 14:11
Mollaköy, merkezdeki mollaköy mü? Zannetmiyorum o kadar büyük balık kalsın. Sakaryalı balıkçılar bayağı iyi balıkçılar o kadar büyük balığı o kadar yakında bırakmazlar.

serkan arslan
21-09-2006, 16:16
doğru söyledin ama olta nisina dayanmıyo o turnalara 3 5 sefer benim başıma geldi bir hafta kamp kurdum maximun 9 kilo daha büyükleri zor çok sağlam olta lazım aldığı gibi götürüyo yalanım varsa taş olayım

Baracuda76
27-09-2006, 10:53
Serkan bu Turnalar Sakarya nehrinde değil mi? oralarda Sakarya nehri kirlenmiyor mu? Turna kirli su da nasıl bu kadar büyüyebiliyor.

serkan arslan
28-09-2006, 18:40
sakarya nehrinin yanında 10 larca gölet var mollköy dedegim yar orası orayı kastettim sakarya nehrine kanal balantısı var turna nehirden kaçıp gölete giriyor suyuda temiz olduğu için göletten çıkmıyor ve ürüyor beklerim yolun düşerse beraber avlanınız zezonu gelsin hele

aserkansatı
17-04-2007, 09:34
Serkan bu Turnalar Sakarya nehrinde değil mi? oralarda Sakarya nehri kirlenmiyor mu? Turna kirli su da nasıl bu kadar büyüyebiliyor.

Turnayı kirlilik falan etkilemiyor ne yazık ki Murat.Kazara girdiği bir sudan asla temizlenemeyecek kadar dirençli bir balıktır turna...

cevat2
17-04-2007, 09:50
serkan,mollaköyün methini duyuyorum adanın neresinden gidiliyor bir tarif edermisin.iznikte sezon kapandı burada akbalık ve sazan çıkıyor.uluabatta da turna iyi açılışı orada yaptım.

iesencan
17-04-2007, 14:38
Ben şu anda Mardin İlinde Polis Memuru olarak görev yapıyorum.2006 yılı Temmuz ayında bu ile tayin oldum.Geçen sene yani 2006 Temmuz ayından önce Afyon İlinde görev yaparken, Afyona yaklaşık olarak 80 Km uzaklıkta bulunan Karamık Bataklığı denilen yerde Turna Avına gidiyordum.Arkadaşlarımdan aldığım bilgi kadarıyla şu anda hala burada avlanıyorlar.Ancak burada kıyıdan avlanmak imkansız gibi birşey, çünkü hertarafı sazlık olduğundan dolayı Göl kenarında bulunan Kayıkçılar yardımı ile göle girip avlanılıyor.Yakın bölgede olan arkadaşlara duyurulur, ben her gitmemde oradan iyi turna yakaladım.Boş dönmek imkansız gibi birşey.Gidecek arkadaşlara oradan kayıkçı ismi ve telefonunu veririm ve yardımcı olunur.Gidecek arkadaşlara duyurulur.Saygılar Rastgele:)

iesencan
17-04-2007, 14:40
Mardin ilinde de Kızıltepe ilçesinden suriye sınırına gidildiğinde sınıra 1 km kala Geniş bir akarsu bulunmakta.Burada da Yayın (Mezopotamya) yayını ve turna balığı bulunmakta.Ava gidecek arkadaşlara önemle duyurulur, Mayınlı bölgelerden uzak durun ve çok dikkat edin.:)

gıracemi
17-04-2007, 22:56
aman abicim balığa gideyim derken canınızdan olmayın.. önce tedbir sonra tevekkül.. yeterince üzücü haber aldık son zamanlarda..

varior
17-04-2007, 23:03
Mardin ilinde de Kızıltepe ilçesinden suriye sınırına gidildiğinde sınıra 1 km kala Geniş bir akarsu bulunmakta.Burada da Yayın (Mezopotamya) yayını ve turna balığı bulunmakta.Ava gidecek arkadaşlara önemle duyurulur, Mayınlı bölgelerden uzak durun ve çok dikkat edin.:)

İsmail abi balık tutkusu sınır tanımıyor sanırım.. :D gerçekten doğu illerimizden kimse yazmıyor çizmiyor nerde ne var ne yok, ne tutulur nasıl tutulur.. Oysaki Fırat havzası, Gap bölgesi, Van gölü ve cıvarları birçok tatlısu merası var.. Yada teknolojik imkansızlıklardan bilemiyorum..

bdağdeviren
18-04-2007, 12:58
Arkadaşlar Adana Yumurtalıkta Mercan Çıkmaya başladı kışın bitmesi ve güneşin ve fırtınaların azalmasıyla mercan avı başlamıştır.:artist: