PDA

Tüm Versiyonu Göster : Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ

levrek
18-08-2006, 11:18
Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ

hastem07
29-01-2007, 00:31
Eğer akdenizdeki balık avı takvimi egede izmir karşıyakalı bir arkadaşa emanet ise bu ülkede bir antalyalı olarak vay halimize derim ben ancak.

hastem07
29-01-2007, 00:34
Ne kadar ilgisiz ve bu konuda görgüsüz olduğumuz sizin ilginizle ortaya çıkmasın.Lütfen emek vermeyin bu konuda vermeyinki biz akdenizliler olarak utanmayalım.Saygılarımla.

hastem07
29-01-2007, 00:39
Akdenizde turna diye bir balık vardırki herkes tutar mevsiminde ve o balığı bu takvime koymamakla büyük bir hata yapmışsınız akdenizli bir kıyı balıkçısı olarak sizden ricam onuda bu takvime almanız.Saygılarımla.

aganta borina borinata
29-01-2007, 09:58
hastem07...yazdıklarınız için aslında söylenecek çok şey var...konuya cevap yazarken gösterdiğiniz heyecanın dozunu kontrol ederseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız...

aramıza hoşgeldiniz...kontrol panelinizdeki imza kısmını lütfen doldurunuz...

rastgelsin...

varior
29-01-2007, 14:53
Erol abi paylaşım için teşekkür ederim.. Ben Akdenizli olarak hiç utanmadım, bilgi paylaşıldıkça güzeldir.. Elinize sağlık.. :)

levrek
29-01-2007, 22:04
Sevgili arkadaşlar,öğrenmenin yaşı yoktur,Savaş ında dediği gibi bilgi paylaşıldıkça güzeldir.Liste de olmayan balık türleri veya zamanlara ilave edilecek birşeyler var ise bunları öğrenmekten mutluluk duyarız,sevgilerimle

gerence
07-02-2007, 23:52
Bizim buralarda da olan TURNA balığının av şeklini bana da tarif ederseniz memnun olurum. Yöntemleriniz, tekne, yem çeşiti, olta takımı, zaman vs gibi konularda tüyo veriniz,merak etmeyin gelip sizin oralardaki balıkları tutmam..))

turna
08-02-2007, 19:39
gerence armıza hoş gelmişsin,imza ayarlarında kendini tanıtırsan çok iyi edersin.

gerence
08-02-2007, 23:35
Evet ; ben de yıllarca Maden, Karareis,Büyük ve Küçük Mercan boğazları, Gerence,Ildırı, Koni(eşek) Adası, Toprak ada, gemi suyu, Alaçatı açık deniz, Tursite gibi bölgelerde avlandım...50 yıldır Çeşme yarımadasında yaz geçiririm, şimdilerde 5-6 ay gibi bir süre yaz tatili yapıyorum:D Teknemi satıp uzun seneler karadan hasretle denize baktım ! 12 yıl sonra tekrar süratli bir balıkçı teknesiyle denize dönmek için start verdim...Ancak görüyorum ki sistemler, takımlar ve yöntemler de çok değişmiş...:( Yenilemeye çalışıyorum kendimi... Veee ;umarım bıraktığım yerlerde duruyordur o balıklar:D :)
Kateti ve dip sürütmesi yaparım genelde... Turna, yani baracuda avına bayılırım...
Kendime has avlanırım...Ancak herkesi dinler ,işime yarayanları da mutlaka denerim... Büyük ve uğraştırıcı balık yakalarsam ,adrenalini ile bir sezonu idare edebilirim;) ...:D
Çok iddialı değilim, ama boş dönmeyi de sevmem...;)
Böyle bir sitede sizleri okumak ta bir başka keyif... Bir süre ara vermeyi düşündüğüm zamanlar da böyle bir site olsa , ki internet olmadığından olası değildi böyle bir şey ; denize ve balıkçılığa kesin olarak ara vermezdim...
Sizlerle mutluyum dostlar... ŞANSINIZ BOL, BALIĞINIZ ÇOK,YOLUNUZ AÇIK OLSUN :)

aganta borina borinata
09-02-2007, 07:20
Evet ; ben de yıllarca Maden, Karareis,Büyük ve Küçük Mercan boğazları, Gerence,Ildırı, Koni(eşek) Adası, Toprak ada, gemi suyu, Alaçatı açık deniz, Tursite gibi bölgelerde avlandım...50 yıldır Çeşme yarımadasında yaz geçiririm, şimdilerde 5-6 ay gibi bir süre yaz tatili yapıyorum:D Teknemi satıp uzun seneler karadan hasretle denize baktım ! 12 yıl sonra tekrar süratli bir balıkçı teknesiyle denize dönmek için start verdim...Ancak görüyorum ki sistemler, takımlar ve yöntemler de çok değişmiş...:( Yenilemeye çalışıyorum kendimi... Veee ;umarım bıraktığım yerlerde duruyordur o balıklar:D :)
Kateti ve dip sürütmesi yaparım genelde... Turna, yani baracuda avına bayılırım...
Kendime has avlanırım...Ancak herkesi dinler ,işime yarayanları da mutlaka denerim... Büyük ve uğraştırıcı balık yakalarsam ,adrenalini ile bir sezonu idare edebilirim;) ...:D
Böyle bir sitede sizleri okumak ta bir başka keyif... Bir süre ara vermeyi düşündüğüm zamanlar da böyle bir site olsa , ki internet olmadığından olası değildi böyle bir şey ; denize ve balıkçılığa kesin olarak ara vermezdim...

aramıza hoşgeldiniz...
mücadeleci iri bi balık hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum...hakikaten iyi bi av zaman zaman tatminkar olabiliyor...umarım sitemizde aradığınız soruların yanıtlarını ve sıcaklığı bulabilirsiniz...

turna hakkındaki sorunuzu balık ve avı hakkında bilgisi olan arkadaşların ilgi göstereceğinden eminim...

kontrol paneli üzerinden imza ayarlarınızı düzenleyiniz lütfen...aşağıda verdiğim linke tıklayarak imza ayarlarının düzenlenmesi konusunda yeterli bilgi alabilirsiniz...

rastgelsin...

katiti
09-02-2007, 09:15

Aramıza hoşgeldiniz. Balık eskisi gibi olmasa da arayınca zorla da olsa bulunabiliyor :). Umarım o adrenalini sık yaşayacağınız balıklar denk gelir...

fishermani
23-02-2007, 20:46
arkadaşlar bakıyorumda habire gizliden gizliye irbirimizle didişiyoruz bense bir tekne alıp ekmeğimi buradan çıkartabilirmiyim çocuklarıma acaba bir gelecek kurabilirmiyim diye düşünüyorum bu konuda bana desfek ve bilgi verecek arkadaşlar vermı acaba merakla bekliyorum?

varior
24-02-2007, 23:07
bir tekne alıp ekmeğimi buradan çıkartabilirmiyim çocuklarıma acaba bir gelecek kurabilirmiyim diye düşünüyorum bu konuda bana desfek ve bilgi verecek arkadaşlar vermı acaba merakla bekliyorum?

Murat bey düşüncenizi saygıyla karşılıyorum, balık tutup satmak ekonomik olarak size ve ailenize bir gelir sağlayabilir ama bu iş birazda profesyonel balıkçılığa giriyor.. Burda site olarak arkadaşların genelde hobi olarak olaylara baktığını, konuşmaların bu doğrultuda geçtiğini görebilirsiniz.. Ama şu da var ki bir balığı tutmak için gereken tüm öneriler, yardımcı tavsiyeler aklınıza gelebilecek bir çok sorunun cevabıda site içerisinde var, destek ve bilgi konusunda daha somut sorular sorarsanız cevaplar mutlaka verilecektir..

katiti
25-02-2007, 09:45
arkadaşlar bakıyorumda habire gizliden gizliye irbirimizle didişiyoruz bense bir tekne alıp ekmeğimi buradan çıkartabilirmiyim çocuklarıma acaba bir gelecek kurabilirmiyim diye düşünüyorum bu konuda bana desfek ve bilgi verecek arkadaşlar vermı acaba merakla bekliyorum?

Murat Bey eğer küçük bir tekne alıp bu işten ekmek yiyeyim düşüncesindeyseniz benim fikrime göre çok zor bir işe kalkışacaksınız demektir. Neden derseniz; öncelikle büyük balıkçılık teknelerinden küçüklere av alanı kalmamakta. Bunun dışında özellikle Avrupa Birliği uyum sürecinde yapılan düzenlemeler nedeniyle küçük balıkçı teknelerinin denize çıkması bile zor hale gelmekte. Bunlara bir de denizlerdeki eski bereketin kalmadığını eklerseniz neden zorluktan söz ettiğimi anlarsınız.

Bunlara rağmen bu işi yapmak isterseniz sizin kararınıza saygı duymak düşer. Ama zor bir işe kalkışacağınızı söyleyebilirim.

Rastgelsin...

aganta borina borinata
26-02-2007, 06:51
Murat Bey eğer küçük bir tekne alıp bu işten ekmek yiyeyim düşüncesindeyseniz benim fikrime göre çok zor bir işe kalkışacaksınız demektir. Neden derseniz; öncelikle büyük balıkçılık teknelerinden küçüklere av alanı kalmamakta. Bunun dışında özellikle Avrupa Birliği uyum sürecinde yapılan düzenlemeler nedeniyle küçük balıkçı teknelerinin denize çıkması bile zor hale gelmekte. Bunlara bir de denizlerdeki eski bereketin kalmadığını eklerseniz neden zorluktan söz ettiğimi anlarsınız.

Bunlara rağmen bu işi yapmak isterseniz sizin kararınıza saygı duymak düşer. Ama zor bir işe kalkışacağınızı söyleyebilirim.

Rastgelsin...

mert hele iç sularda daha zor... zaten doğru dürüs balık kalmadı... ki ben iç sularda profesyonel avcılığın tamamen yasaklanması taraftarıyım...

rastgelsin...

fishermani
26-02-2007, 19:02
arkadaşlar sanırım biraz yanlış anlaşıldım sizin bahsettiğiniz olaya zaten ne benim sabrım ne gücüm yeter,böyle bir maceraya atılacak kadarda cesaret sahibi yaştada değilim zaten.Benim söylediğim birz daha turistik mahiyette,düşünsenize murat kardeşinizin yanına geleceksiniz bakirbir koya,konaklamak için yeriniz,canınız istediği zaman açılabileceğiniz bir tekne ve kaptanınız,tuttuklarınızı istediğiniz şekilde hazırlayabileceğiniz bir ahçınız olacak, takibiki küçük bir ücret karşılığında, ben böyle bir profesyonellikden bahsediyordum,ufak tefek hazırlıklara başladım sizlerden gelebilecek önerilere imkanlarım doğrultusunda değerlendirmek istiyorum.Öneri ve eleştirilerinize şimdiden teşekkürler arkadaşlar.Rastgele...

Taygun KOCABIYIK
26-02-2007, 19:26
Murat abi izmir için konuşayım buna benzer uygulamalar var ve gayet güzel oluyor. Benim teknem yok, tekne alıcak param yok, ona bakıcak zamanım ve imkanım yok peki ne yapıyorum birilerini bulup tekneyi dolduracak sayıya ulaşıyoruz ki bu genelde 4 kişi oluyor tekne için belirli bir ücret verip sabahtan akşama kadar denizde kalıyoruz balık durumuna göre yer değiştiriyoruz vs. vs. balığımızı tutuyoruz muhabbetimizi yapıyoruz stresi atıyoruz bünyeyi resetleyip evimize dönüyoruz

aganta borina borinata
27-02-2007, 06:39
arkadaşlar sanırım biraz yanlış anlaşıldım sizin bahsettiğiniz olaya zaten ne benim sabrım ne gücüm yeter,böyle bir maceraya atılacak kadarda cesaret sahibi yaştada değilim zaten.Benim söylediğim birz daha turistik mahiyette,düşünsenize murat kardeşinizin yanına geleceksiniz bakirbir koya,konaklamak için yeriniz,canınız istediği zaman açılabileceğiniz bir tekne ve kaptanınız,tuttuklarınızı istediğiniz şekilde hazırlayabileceğiniz bir ahçınız olacak, takibiki küçük bir ücret karşılığında, ben böyle bir profesyonellikden bahsediyordum,ufak tefek hazırlıklara başladım sizlerden gelebilecek önerilere imkanlarım doğrultusunda değerlendirmek istiyorum.Öneri ve eleştirilerinize şimdiden teşekkürler arkadaşlar.Rastgele...

işte bunu her zaman desteklerim... gerekli ekipmanlarıda sağladıktan sonra çok zevkli ve güzel avlar düzenlersiniz imşallah...

rastgelsin...

katiti
27-02-2007, 08:53

Kesinlikle güzel bir düşünce, umarım gönlünüze göre bir yer bulabilirsiniz:) . Benim bir tek tavsiyem olur, o da konaklama vb. tesisleri mümkün olduğunca doğaya uygun şekilde inşa etmenizdir. Böylece hem en az zararı vermiş oluruz, hem de mekanınız gelecek kişiler açısından daha ilgi çekici olacaktır.

fishermani
27-02-2007, 20:38
Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ
sevgili arkadaşım verdiğin bilgiler gerçekten tam olarak yenigelişen mevsim şartlarınınde etkisiyle tam olarak oturmasada bile benimde kendi tuttuğum cetvelle birebir örtüşüyor diyebilirim emegine sağlık, rastgele...

falconn394
06-09-2007, 16:15
Arkadaşlar Ben Araniza Yeni Geldim Ve Inanilmaz Tavsiyeler Ve Bilgiler Aldim , Balik Tutmak Simdi Daha Zevkli Bi , Hepinize Teşekkürler .bereketli Avlar Diliyorum ..

Anıl ÜNALAN
06-09-2007, 16:17
Arkadaşlar Ben Araniza Yeni Geldim Ve Inanilmaz Tavsiyeler Ve Bilgiler Aldim , Balik Tutmak Simdi Daha Zevkli Bi , Hepinize Teşekkürler .bereketli Avlar Diliyorum ..

Aramızda kalıcı olmanızı diliyoruz.Aldığınızdan fazlasınıda emin olun bizimle birlikte olarak alabilirseniz..

İmzanızı bizimkiler gibi kimlik bilgileriyle doldurursanız seviniriz.Hem forum kuralı hemde hitap şekli açısından.

Saygılarımla..

batu
07-09-2007, 11:44
ARKADAŞLAR SELAM yeni üye oldum herkeze selam yollayıp ortama katılmak istedim fakat toplu msj nasıl yada nereye yazılır bulamadım

ronin
25-09-2007, 15:11
tablonuza belki faydası olur bu mevsimdede çok güzel akya var ve gayet bereketli ayrıca her yıl özellikle eylülün 15 den sonra karadanda denizlerin tutumu en keyifli balıklarından biri lambukanında mevsimi başlar.

fhaturgut
14-10-2008, 17:07
merhaba ben yeni katıldım aranıza.Frsat bulduğum her zaman kıyıdan olta atırum.Acamiymim.Ustalar yo serirse mulu olurum.Pazar günü yakalanan bir balığı çekemedim,kaçırdım.Yakalanan büyük balık nasıl çekilirki

fhaturgut
14-10-2008, 17:11
Yazıdaki hatalar için kusura bakmayın.Tuşlarda sorun var sanırım

Taygun KOCABIYIK
14-10-2008, 17:16
Merhabalar
Aramıza hoşgeldiniz imzanızı doldurursanız seviniriz.
Büyük balık çekerken kalama ayarını iyi yapmak lazım. Yani balık kuvvetle asıldığında onu yormak için ve misinayı koparmasını engellemek için misinayı yavaş yavaş gevşeterek balığın gitmesine izin vermek gerek. Temel mantık bu :)

recush
12-09-2009, 22:36
Akdenizde turna diye bir balık vardırki herkes tutar mevsiminde ve o balığı bu takvime koymamakla büyük bir hata yapmışsınız akdenizli bir kıyı balıkçısı olarak sizden ricam onuda bu takvime almanız.Saygılarımla.

Akdeniz öneemli balıklarından mırmır,karagöz,kuppes daha niceleri onlarıda yazarsanız seviniriz bilmeyen arkadaşlara yol gösterir.saygılar

1940g
14-09-2009, 08:40
Akya ve zargana şu an(eylül) var. Ama lezzet anlamından mı yapıldı takvim acaba?

Necati ARAT
15-09-2009, 08:30
Paylaşım için teşekkürler..

_V0IK4N_
15-10-2009, 07:50
Ellerine sağlık,Güzel paylaşım =) Bu konuda hiç bir bilgim yokken bilgi sahibi oldum,daha ne isterim ki :)

erols
02-11-2009, 11:49
Paylaşım için teşekkürler! Ellerinize sağlık!

carpex25
21-10-2010, 14:44
akdenizde palamut avı yanlış yazılmış ayrıca turna gibi bir balık hiç yazılmamış palamut antalyada ağustos ayının 15 inden itibaren eylül ortalarına kadar yoğun yapar silikon takımla sırtı çekerek verimli bir av olur palamutla birlikte lambuka balığıda gelir saygılarımla