PDA

Tüm Versiyonu Göster : Denizlerde avlanması yasak türler hangileridir?

levrek
22-08-2006, 23:41
36/2 numaralı sirkülerin 10 ncu maddesinde denizlerde ve içsularda avlanması yasak olan türlere ilişkin düzenleme mevcuttur. Buna göre;

Türler Latince adı Biyolojik mücadelede türleri:Ot sazanı Ctenopharyngodon idella
Gümüş sazanı Hypophthalmichtys molitriks
Banyo süngeri Spongia officinalis
Beni balığı Cyprinion macrostamus
Deniz Alası Salmo trutta labrax
Deniz atı Hippocampus hippocampus
Deniz Kaplumbağaları Caretta caretta, Tona galea, Chelonia mydas, Dolium galea
Deniz Kulağı Haliotis lamellosa
Eşkina Sciaena umbra
Fil Kulağı Spongia agaricina
Fok Monachus monachus
Kancalı ahtapot Elodone cirrhosa
Güneşlenen Köpek Balığı Cetorhimus maximus
Kırmızı yıldız Asterina pancerii
Maya Maia squinado
Mercan Corallium rubrum
Mersin balıkları Acipencer sp.
Minare -
Misk Ahtapotu Elodone moschata
Mühreler Lamellaridae
Pervane balığı Mola mola
Pina Pinna nobilis
Karavida Scyllarides sp. (elephas, arctus)
Şeytan minaresi Gourmyavulgata
Siyah Mercan Gerardia savaglia
Triton Charonia lampas
Yağlı balık Garra rufa
Yunus Delphinus delphis

Güven ÖZYELDAN
23-08-2006, 10:49
umarım kimsenin eline,oltasına bulaşmazlar çünkü bunu dinlemiyecek milyarlarca insan var gözünü kırpmadan yok edecek umarım onlara bulasmazlar...

Taygun KOCABIYIK
23-08-2006, 13:14
37/2 1-2 haftaya kadar çıkıyor erol abi :) ama olsun yinede bilgilendirmene teşekkürler

aserkansatı
23-08-2006, 23:27
Bir yere daha yazmıştım ama Erolcum yine yazayım.Senin hemşoların mavreşkil dedkleri eşkinayı tutmakla kalmayıp,balık halinde bile satıyorlar Samsun'da...

aganta borina borinata
02-09-2006, 12:28
ellerine sağlık erol abi...ancak gördüğüm kadarıyla genelde dalgıçların dekoratf amaçlı ya da hediyelik eşya ticareti yapanlar için topladıkları türler oluşturuyor listeyi...bunların bi kısmını canlı olarak seyretme imkanı buldum ve denizde duvarda durduklarından milyonlarca kez daha güzel görünüyorlar...

ancak aynı duyarlılığı göstermeyen cahil bi çok dalgıç var...ve bunları dalış masraflarını çıkarmak için topluyorlar...kınıyorum:hıııı: :hıııı: :hıııı: :hıııı:

rastgelsin...

varior
12-01-2007, 15:35
aşağıda lınk verdiğim site bu konu ile ilgili umarım hoşunuza gider, çok güzel resimler var..

[Only Registered Users Can See Links]

igmsva
13-01-2007, 00:55
savaş gerçekten güzelmiş. teşekkürler.

katiti
13-01-2007, 11:17
Savaş çok teşekkürler, güzel gerçekten...

Uzm.Dr.Rastgele
13-01-2007, 11:22
Savaş kardeşim bigisayar'ıma yeni duvar kağıtları kazandırdığın için sağol.Eline ve emeğine sağlık...

Rauf
14-01-2007, 11:05
aşağıda lınk verdiğim site bu konu ile ilgili umarım hoşunuza gider, çok güzel resimler var..

[Only Registered Users Can See Links]

savaş arkadaşım verdiğin linki sık kullanılanlarıma kayt ettim teşekkürler.

turna
14-01-2007, 14:15
Savaş ellerine sağlık,devamı varsa gönder gelsin.

Rauf
14-01-2007, 18:06
Erol beyin bildirdiği ve ağustos ayında yazdığı sirküler değişti şöyle kaba taslak baktığım zaman yeni sirkülerde eşkina balığının tekrar serbest olduğu buna karşılık bağzı balıklarında yasak kapsamına alındığı.erol bey arkadaşımdan ricam yeni sirküleri de bir zahmet yayınlasın belkide bir mesajın da beklirtmiştir cünki bu konu erol arkadaşımın belirtmesi daha doğru olur kanaatindeyim.

levrek
16-01-2007, 00:31
Rauf abi,nazik düşüncen ve uyarın için teşekkür ederim,lakin İşlerin yoğunluğundan dolayı modunuz uyumuş:D Bulabildiğim son sirküler daha önce vermiş olduğumun aynısıdır,sevgilerimle [Only Registered Users Can See Links]

Rauf
16-01-2007, 07:02
Erol ustam zannedersem eski sirkülerde lambuka serbes ti yenisinde yasaklanmış
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Erolcum senin uyuman ne demek sitede ne kadar faal biri olduğunu ilk günden anlamıştım .bide bakan körler var benim gibi senin yazdığına hala ben eski sirküler diye bakıyorum.ne göz beyaaa.selamlar erol arkadaşım.

günay07
29-08-2007, 19:50
Abi saol ama AKDENİZDE yasak olan avlanması balıklardan birde LAMBUKA ymış doğrumu?

Anıl ÜNALAN
29-08-2007, 22:41
Abi saol ama AKDENİZDE yasak olan avlanması balıklardan birde LAMBUKA ymış doğrumu?
Sadece antalyada değil tüm türkiyede yasaktır ;)

Rauf
30-08-2007, 06:39
neden yasaklandığını bilende yok zira bu balık gerekli büyüklüğe eriştikten sonra eğer diğer ülkeler tarafından yakalanamamıssa cebeli tarık boğazından akdenizi terk ediyor okyanusa acılıyor sonra amerikalı amatörler bir cok filmini izlediğimiz gibi yakalıyorlar (yaBAN tv) işküzarlık başka bişi değil.

Anıl ÜNALAN
30-08-2007, 15:02
neden yasaklandığını bilende yok zira bu balık gerekli büyüklüğe eriştikten sonra eğer diğer ülkeler tarafından yakalanamamıssa cebeli tarık boğazından akdenizi terk ediyor okyanusa acılıyor sonra amerikalı amatörler bir cok filmini izlediğimiz gibi yakalıyorlar (yaBAN tv) işküzarlık başka bişi değil.

İşte ben buna sonuna kadar katılıyorum abi.Hem türü tehlikede değil hem başka bi sorunu yok niye yasak :confused:

dogukaan1981
11-04-2010, 16:28
keşke birde fotolarını ekleseydiniz görüntüyle hatırlamak daha kolay olurdu.

baraküda
23-11-2012, 15:17
keşke birde fotolarını ekleseydiniz görüntüyle hatırlamak daha kolay olurdu.

aynen erol hocam keşke fot da olsa .çünkü bi çok balığın bölgesel adları farklı oluyor.bi çok türü tanıyor olmamıza rağmen fotğraf daha pratik olur ve hafızamızda kalır iyi çalışmalar:9