PDA

Tüm Versiyonu Göster : tekneden mırmır avı

baraküda07
23-08-2006, 02:30
mırmır avı kıyıdan ve tekneden avlanır tekneden avlarken kullanacağımız takım 4veya 5 iğneli iğneler 8 numara özellikle çarpraz olmalı kurşun ise akıntının durumuna göre 75 veya 100 lük olabilir yem ise kesinlikle teke orta boyları bütün büyüklerinin kafasını kopararak takılmalı tekneyle fazla uzağa açılmaya gerek yoktur derinlik 10 ila 15 m yeterlidir eğer çok irisini yakalamak istiyorsanız eylül 25den sonra gece ay olduğu zaman çapa atmadan taramaya bırakarak sessiz bir şekilde avlayabilirsiniz gündüz tekne ile kumluk bir yerde deniz suyunun bulanık olduğu zaman yine çapa atmadan avlayabilirsiniz .unutmadan kullanacağınız misina en ideali 30 luk takımı hemen teknenin yanından bırakıyorsunuz kurşunu dibe yatırıyorsunuz çok az boşluk bırakıyorsunuz hiç nazlanmadan yemi ve oltayı yutar kontrol için misinayı kaldırdığınızda ağırlığı hissedince heyacanlanırsınız herkese bol bol heyacanlar

HALDUN YALIMLI
23-08-2006, 12:02
Baraküda dostum imza kısmına adın soy adınıda yazarsan ismen hitap etme şansına nail olacağız ayrıca bu bir forum kuralıdır.

Biz İzmir'de kıyıdanda teknedende avlanırken takımı dibe yatırıyoruz. Yem olarak mamun, borukurdu, kum kurdu, favorim, sülünez, çimçim diğer tercih ettiğim yemlerim. RASTGELSİN

Uzm.Dr.Rastgele
23-08-2006, 19:02
sevgili baraküda,imza kısmında adın yazılı oladığı için böyle sesleniyorum.Mırmır için yazdıkların gerçekten doğru.Bu balık senin de dediğin gibi cabbar bir balık ve insanı fazla üzmüyor.(Çupra gibi dudağının ucunun ucundan yemiyor.)Özellikle gece avlanan bir balık desem pek yanlış olmaz gibi geliyor.Gerçi gündüzde tuttuğum oldu ama,gece daha fazla av veriyor kanatindeyim.Eskiden sonbaharın ilk aylarında gece sakin havada ileriden kamış ile çok tutmuşdum....