PDA

Tüm Versiyonu Göster : 20/08/2006 Sinop

mozdil
23-08-2006, 07:20
Eşim ve çocuklarımın tatil için bulundukları Sinop'a hafta sonu onları almak üzere ufak bir kaçamak yaptım. Gitmeden önce Sayın Yakup Erdem ile yazışarak balık durumunu öğrendim ve hazırlığımı ona göre yaptım. Zamanın kısıtlı olması nedeni ile ancak pazar sabahı k.babamın kuzeni ile denize açıldık. Bir kaç gündür çok güzel palamut alınmasına rağmen o gün 05:00 - 08:00 arasında hiç palamut vurmadı. Diğer tekenelerinde geri limana dönmesini de takip edince, daha önce istavrit alınan bir yerde bir saat kadar çapari ile 1.5 kilo kadar istavrit aldım. Pazartesi günü çok güzel bir hava ve deniz kombinasyonunda onlarca tekne deniz de idi. Gidip gitmemeye karar veremedim ve uyumaya devam ettim. Hata ettiğimi biliyordum ve yanılmadığımı öğlen gelen palamutlar ile teyit etmiş oldum. Güzel palamut almışlardı. Ancak akşam İstanbul'a dönecek olmam nedeniyle zaman ayıramıştım. İstanbul'da hafta sonu çeşitli mekanlarda arkadaşlarım, zargana, lüfer, palamut ve izmarit almışlar. Arkadaşlarımdan birini gönderdiği fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum. [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

levrek
23-08-2006, 09:38
Murat arkadaşım,rapor için teşekkürler,her şeye rağmen hem tatilinizi hemde avınızı yapabilmişsiniz,ne mutlu size,sevgilerimle

HALDUN YALIMLI
23-08-2006, 12:04
Murat abi tebrikler keyifli bir av yaşatmıştır bu balıklar sana sanırım. Oh tatilinide yapmışsın aslanlar gibi allah içine sindirsin abi.

Taygun KOCABIYIK
23-08-2006, 12:06
En büyük av tatlı bir sabah uykusudur murat abi :)
diğer istavritler için tebrik ederim istavritin yeri başkadır bende :)

katiti
25-08-2006, 23:36
Av başka, uyku başka;) :D. tatil deyince insan uykuyu da arıyor gerçekten. siz hem uyumuş, hem de zevkinizi yapmışsınız daha ne olsun...

ykmk
26-08-2006, 20:19
Ah bir çapariyle av yapabilsem kütküt dizilşe söle 5-6 tane off of.