PDA

Tüm Versiyonu Göster : özüme döndüm :) 23.08.2006 (Hikaye Eklendi)

Taygun KOCABIYIK
23-08-2006, 12:30
Özüme dönüp ispari avına gittim 20-25 tane kadar ispari yakaladım hikayeyi sonra yazıcam :)

Güven ÖZYELDAN
23-08-2006, 12:32
tago birazdaha kırmızılık katarsan mercan süsü bile verirsin canavarlara :):deli: ...

erhan
23-08-2006, 12:59
Taygun,
Balıklar çok güzel afiyet olsun. Hikayeyi geciktirmezsin umarım.

Saygılar

levrek
23-08-2006, 20:35
Bravo taygun,demek ki katliam başladı gene:D

Uzm.Dr.Rastgele
23-08-2006, 20:55
Taygun maşallah döktürmüşsün yine.Eline sağlık....

Taygun KOCABIYIK
24-08-2006, 09:19
Artık yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeer! dedim kendi kendime ne olursa olsun körfeze inip çupra tutmalıyım dedim kendi kendime. 22 Ağustos günü öğlen sıcağında ipini koparmış kurbanlık dana gibi kemeraltına koştum. Yanımda kardeşimide götürdüm niyetim onada aşıyı erkenden vermek zehirlemek. Yemciye gidip yengeçlerimi özenle seçtim tek tek kardeşimede işin inceliklerini anlatıyorum bu arada yengeçleri seçtim şimdi kardeşimin yemine gelmişti sıra bolca irisinden sülünez aldım. Malzeme eksiklerimizi tamamlamak için 1-2 yere götürdüm kardeşimi oralardaki malzemeleri görünce iyice nevri döndü zehirlendi hatta yo-zuri marka sahte balık bile alıcaktı nerdeyse (fiyatını duyduğundaki tepkisini görmeliydiniz). Sorduğu belki 100den fazla soruyu sıkılmadan büyük keyifle yanıtladım. Ne istediyse aldık abilik görevi olarak :D Eve gittik yengeçleri nasıl öldürmeden koruycağımızı anlattım kardeşime daha sonra sülünezleri tek tek açıp gazeteye tuzlayıp sardık dolaba attık 3 paket halinde artık herşey hazırdı. Sadece sabah uyanıp maviliklere doğru son sürat gitmek kalmıştı. Fakat babam kardeşimin güneşten etkilenebileceğini havanın çok sıcak olduğunu mazeret göstererek ona izin vermedi fakat kardeşimin bundan haberi yok yatağında uyuyordu. Sabah saati 6 ya kurmuştum inanın benden önce kalkıp 5:35 sularında beni uyandırdı. Ona kötü haberi verdim ağlamaya başladı ne kadar avutsamda çok heveslenmişti acaba bende onu üzmemek için gitmesem mi diye aklımdan geçirdim ama deniz beni çağırıyordu kardeşim ağlasada gitmeliydim ona kavuşmalıydık hasret gidermeliydik. Saat 5:50 sularında evden çıktım nerdeyse koşar adımlarla sahile indim oltamı suya salladığımda saat 6:30 du ve hava henüz yeni aydınlanıyordu. Sahilde benim gibi 2-3 kişi vardı. Çaycıyı bekledim yoldan aldığım gevreğimle denize karşı kahvaltımı yaptım tam kağıt ve pet bardağı çöpe atmaya giderken zil çaldı koştum asıldım ama nedense balık yakalanmadı. Tekrar yengeci tazeledim bırakmayı yaptım yan tarafta ısparoz avlamaya koyuldum 1-2 1-2 balıkları toparlamaya başladım. Bu arada yine zil çaldı tekrar asıldım yine boştu ama o zilin çalması çupranın oltamın ucuna vurmuş olmasını bilmek bile adrenalini tavana vurduruyordu. Tekrar yengeçi tazeleyip attım aynı yere gitmişti hemen hemen olta aradan 3-4 dakika geçmeden tekrar vurdu yine asıldım yine boş hemen hemen attığım 15 yengeçin 6-7 tanesinde vuruş aldım fakat balığı alamadım. Yanıma acemi birisi geldi yem nerden alıcağını sordu bende tarif ettim ama gitmene gerek yok dedim yemimi paylaştım oda biraz ısparoz tuttu ve birde şansına sarıkanat istavrit yakaladı bendeki tel livarı görünce nerden aldın kaça aldın gibi sorular sordu bende bir yandan balık avlayıp bir yandan sorularını yanıtladım daha sonra sen bana ver bunu ben sana parasını vereyim dedi :D bende kıramadım halbuki daha 1 gün önce almıştım içindeki ısparozlarıda körfezden avladığım için zaten birilerine vericektim ona sordum oda ver ver deyince olduğu gibi tel livarı verdim hehe :)
Eve dönünce kardeşimin ne kadar üzgün olduğunu gördüm bende onu daha serin bir günde balığa götürüceğime söz verdim :)
Anlıycağınız kardeşim balığa gitmeden aşıyı aldı bir güzel :)

h.barutcu
24-08-2006, 20:52
Oooo tebrik ederim gercekten güzel görünüyor. Başarılarının devamı dileğiyle.:D

katiti
25-08-2006, 23:40
Tago balıklar güzel ama en çok sevindiğim kısmı körfezden tuttuğun balıkları yememen oldu bilesin:)...

mustafakasim
26-08-2006, 08:56
taygun nedir bu isparilerin senden çektiği kardeş:D :D tebrikler afiyet olsun

mustafakasim
26-08-2006, 08:59
verdiğin arkadaşa:D zehirlenmediyse tabiki:deli: :D

aganta borina borinata
12-09-2006, 12:08
güzel hikaye güzel resim...

çocuklar bana sürekli soruyor..."abi balıklar ne zaman vurur" bende cevap veriyorum ; oltanın başından ayrıldığında, bi şeyler yiyip icerken, sigara yakarken, çişini yaparken, gereksiz işlerle uğraşırken ne biliim kısaca oltaya olan konsantrasyonun her bozulduğunda...

oltanı elinde tut balıkları al...

rastgelsin...