PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kvok ile yayın çağırma

serkan arslan
24-08-2006, 21:06
kvok dedimiz yayın çağarma aparatı yut dışında baya yaygın bunun videosuda vardı bir zamanlar bulmadım bulduğum zaman eklerim şimdilik sadece rasmi var ama yapabilirsiniz.
yakında videosunu ekliyecem yayının kvuk un cıkartığı sese nasıl geldiğini gözlerinizle göreceksiniz

h.barutcu
25-08-2006, 22:02
Serkan kardeş yazın baya bi karışmış.Resimi de bulamadım en yakında video yu bekliyoruz.Saygılar

serkan arslan
27-08-2006, 19:32
hacam sitede ufak bi sorun varmış kısa zanamda düzelir diyorlar özür dilerim saygılar

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

balıkcı
27-08-2006, 22:15
Kvokla yayın avı evet yayını bu aletle yani kvokla yakalıyorlar bunun için illaki tekne olması gerek,yemi taktıktan sonra dibe bırakıp yada şamandıra ile bırakıp bu aletle suya vurarak balığı çağırmak tabi biraz ustalık isteyen bir olay,yayının bu sese gelmesini avrupalı yayın ustaları şöyle yorumluyor,yayın balığı tatlısuların en büyük balıklarından olması nedeni ile bulundukları sularda sanki o bölgenin kıralı gibi,benim bulunduğum yerde bu sesi çıkaran kim diye merak edip o bölgeye yönelmeleri oluyormuş,tabi bu yorum benim değil dediğim gibi kvokla avlanan yayın ustalarının.

Baracuda76
20-09-2006, 13:23
Çok mantıklı bir açıklama. Yayın balığı için suda titreşim yapan her şey midesine indireceği bir yemdir.
Peki Şunu biliyor muydunuz?
Yayın balıkları bıyıklarını nasıl kullanır?
Dipte yatarken bıyıklarını hareket ettirir ve Küçük balıklar solucan vs. zanneder ve yayın'ın yanına yaklaşır. Küçük balıklar bıyıkları didiklemeye çalışır. Yayın da bu sırada ağzını açar ve hooop balık yenir. çok ilginç bunu bir belgeselden öğrendim.

balıkçısofi
03-12-2006, 19:41
bu yöntemi bende izlemiştim birkeresinde.ama uygulaması bana zor geldi.daha doğrusu hep üşendim.hep yem olarak canlı kurbağa tak demişlerdi.bende yakaladım kocaman bir kurbağa.üçlü kancanın bir ucunu bacak aralarına,diğer uçlarını ise koltuk altlarına taktım.ve suya attım.ama birden acıma duygum harekete geçti.kurbağanın canının çok yanmış olduğunu düşündüm ve kendimi onun yerine koydum:)vallahi çok üzüldüm.hemen kurbağayı oltadan çıkartıp suya bıraktım.inşallah ölmemiştir.birdahada kurbağa kullanmadım.:(

igmsva
03-12-2006, 21:39
cok enteresan hiç görmedim. video kaydını indirebilirsek iyi olur. görmek isterdim.

MEHTERAN
14-01-2007, 13:53
arkadaşlar sabırsızlıkla bekliyoruz. video kayıtları olanlar varsa lütfen ekleyiniz. site biraz şenlensin. biizimde gözümüz gönülümüz açılsın. deniz olmayınca böğle şeylerle idare etmek zorunda kalıyoruz. göletlerimiz bile şu anda donmuş vaziyette. saygılarımla.

aganta borina borinata
15-01-2007, 12:55
videosunu bulamadım ama sesini aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz...

[Only Registered Users Can See Links]

rastgelsin...

MEHTERAN
15-01-2007, 19:19
Bi an kendimi teknede zannettim. suyun sesi yeterya.::)

Cullinan
15-01-2007, 22:47
Bu yöntemi daha çok Ruslar Volga Nehri'nde Yayın avında kullanıyorlar. Amaç belli açılarda ve periyotlarla suyu çırpmak üzerine. Zaten KVOK Rusların icat ettiği birşey.
Biz buna benzer bir yöntemi çay veya kanallarda akşam ağ gerince sazlıkların arasında saklanan balıkları uyandırıp ağ gerdiğimiz bölgeye kaçırmak için uzunca bir sopanın ucuna taktığımız plastik lavabo pompalarından yaptığımız aletlerle uygulardık.

2310

kya55
16-01-2007, 15:19
Bu yöntemi daha çok Ruslar Volga Nehri'nde Yayın avında kullanıyorlar. Amaç belli açılarda ve periyotlarla suyu çırpmak üzerine. Zaten KVOK Rusların icat ettiği birşey.
Biz buna benzer bir yöntemi çay veya kanallarda akşam ağ gerince sazlıkların arasında saklanan balıkları uyandırıp ağ gerdiğimiz bölgeye kaçırmak için uzunca bir sopanın ucuna taktığımız plastik lavabo pompalarından yaptığımız aletlerle uygulardık.

2310
Kardeş çay ve derelerde ağ germek sizce ne kadar uygun bir davranış?Amatör olta balıkcılığının ruhuna aykırı değilmi..Zaten sirkülerdede yasak bu davranış..

Cullinan
16-01-2007, 17:57

Yukarıda eğer yazdıklarıma dikkat edersen "uygulardık", olarak yazmışım.

Bu hem yapılan işin geçmiş bir zamanda yapıldığını belirtiyor ve bu işin birey olarak değilde belli birkaç kişi ile yapıldığını sanırım ifade ediyordur.

Yazdıklarımla ben 13 veya 14 sene öncesi (1993 - 1994 yılları olması lazım sanırım) yaşadığım izlenimleri yazdım. Yani o zamanlar 18-19 yaşında olduğum dönem.

O tarihlerde bu yasakmıydı onu da tabiki iyice irdelemek lazım. Ve o avlar sırasında (sadece 2 defa gittim), beni bu işi ticari olarak yapan ve balıkçılık ile profesyonel olarak uğraşan bir abim arkadaşlarıyla götürmüştü. Yani benim yanımda benden başka 2 tane daha profesyonel ve bu işten para kazanan balıkçı abilerim vardı.

Sanırım yeterince açıkladım. Yaşanan bir olaydan izlenimlerimi anlatmıştım sadece.

Ayrıca ilk mesajınızda bu konuyu bulup cevabınızı anlamadan veya anlamak istemeden şak diye yapıştırdığınız içinde sizi tebrik ederim.

kya55
16-01-2007, 20:39
Yukarıda eğer yazdıklarıma dikkat edersen "uygulardık", olarak yazmışım.

Bu hem yapılan işin geçmiş bir zamanda yapıldığını belirtiyor ve bu işin birey olarak değilde belli birkaç kişi ile yapıldığını sanırım ifade ediyordur.

Yazdıklarımla ben 13 veya 14 sene öncesi (1993 - 1994 yılları olması lazım sanırım) yaşadığım izlenimleri yazdım. Yani o zamanlar 18-19 yaşında olduğum dönem.

O tarihlerde bu yasakmıydı onu da tabiki iyice irdelemek lazım. Ve o avlar sırasında (sadece 2 defa gittim), beni bu işi ticari olarak yapan ve balıkçılık ile profesyonel olarak uğraşan bir abim arkadaşlarıyla götürmüştü. Yani benim yanımda benden başka 2 tane daha profesyonel ve bu işten para kazanan balıkçı abilerim vardı.

Sanırım yeterince açıkladım. Yaşanan bir olaydan izlenimlerimi anlatmıştım sadece.

Ayrıca ilk mesajınızda bu konuyu bulup cevabınızı anlamadan veya anlamak istemeden şak diye yapıştırdığınız içinde sizi tebrik ederim.

Neyse bir yanlış anlama oldu diyelim.tabii ben 13-14 sene önce olduğunu anlamam mümkün değil, sanırım siz de bana hak verirsiniz.Zaten simdi o derelerde balık ta kalmadı ..Saygılar..

aganta borina borinata
17-01-2007, 07:31
Neyse bir yanlış anlama oldu diyelim.tabii ben 13-14 sene önce olduğunu anlamam mümkün değil, sanırım siz de bana hak verirsiniz.Zaten simdi o derelerde balık ta kalmadı ..Saygılar..

kya55...aramıza hoşgeldiniz...lütfen kontrol panelinizde bulunan imza bölümüne bilgilerinizi doldurunuz...ayrıca tanışma bölümüne bi mesaj yazarsanız üyelerimizi karşılama mesajlarını alarak kaynaşma adına ilk adımları atmış oluruz...

rastgelsin...

nejdi
13-10-2009, 15:52
mrb arkadaşlar ben bu yöntemle yayın tutuyorum kendi çektigim videolarda var ama buraya ekleyemedim bir türlü.dileyenlere msnden gönderebilirim

Taygun KOCABIYIK
13-10-2009, 16:43
mrb arkadaşlar ben bu yöntemle yayın tutuyorum kendi çektigim videolarda var ama buraya ekleyemedim bir türlü.dileyenlere msnden gönderebilirim
Bu konu size yardımcı olacaktır. Videoları dört gözle bekliyoruz.

nejdi
14-10-2009, 06:37
video bu linkte arkadaşlar

xasx5v_klyonk_sport

Necati ARAT
14-10-2009, 08:26
video bu linkte arkadaşlar

xasx5v_klyonk_sport

Paylaşım için teşekkürler..

nejdi
14-10-2009, 09:16
bu yöntemle bu sene 12 ad. yayın yakaladım.klyonkları(kvokları)kendim yapıyorum.avrupada çok yaygın bi yöntem.tekne veya botla yapılıyo,yem olarakta canlı yem kulanıyorum.oltanın ucuna yaklaşık 200gr kurşun ve altına 7/0 tekli kanca ve 2/0üçlü kanca takıyorum.ilgilenen arkadaşlara daha detaylı bilgi verebilirim

kvok
27-05-2012, 19:26
Ben bitane almak istiyorum yardimci olabilirmisiniz. Düzceliyim fiyati ne kadar?

Cullinan
28-05-2012, 15:28
Ben bitane almak istiyorum yardimci olabilirmisiniz. Düzceliyim fiyati ne kadar?

Aşağıdaki linkten ürünün fiyatını görebilirsiniz.

16Mert16
14-08-2012, 11:12
burdan izleye bilirsiniz

16Mert16
14-08-2012, 11:14
kvok yöntemi karadan olta ilede kullanılır mı? etkili olur mu?

ustam18
14-08-2012, 11:26
Mert bu aleti hiç kullanmadım.ama kıyıdan da iş yapacağını zannetmiyorum.bu benim görüşümdür.
Rastgele.

MAVİ FENER
14-08-2012, 12:11
videosunu bulamadım ama sesini aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz...

rastgelsin...

Acayip ses geliyor...Balıklar bu durumda ne yapacaklarını şaşırıyorlar herhalde...Bu metodu birde Lüferler için denemek lazım........:deli:

16Mert16
14-08-2012, 12:47
tmm saol abi sizin görüşleriniz benim için önemli