PDA

Tüm Versiyonu Göster : 19-26 Ağustos 2006 Enez avı...

ykmk
26-08-2006, 19:19
Evet abilerim balıklarla döndüm.7 gün önce Enezdeydim İlk gün tavuk etiyle bir iri ispari aldım.İkinci gün bir çuprayla bir tekir.3-4 ispari ve tekir 5-6-7 Zargana,çupra ispari tekir.Gittiğimde umduğumu bulamadım.Herkesin yüzü askın balık yok diyordu.Temmuzda bi günde 60 çupra çektik dediler beynime zonk etti.Neyse aldırmadım her sabah saat 5.30-6.30 arası kalkıp yerimi aldım kumsalda.Kimseciklerde balık yokken bende iri çuprayı görenler hayret etti.Hakikaten balık yoktu.Trolcüler mahvetti dediler.NEyse sen 3 gün güzel zargana yaptı.İki tane iri olmak üzere diğerleri ufak ve orta boyda toplam 16 zargana aldım üç günde.En çok balığı alan ben oldum 3 gün içerisinde.Bu sabah bi orta boy aldım onu da yandaki çocuğa verdim.Zarganaları sarı ipekle aldımyemli ile çok az balık aldım.Velasıl güzeldi.Balıkçılar 15 gün sonra çok güzel balık olacağını sölüyorlardı fakat ben çaresizce dönmek zorundaydım...Bu arada benim yöntemlede yüzerken güzel balıklar tuttum.Neyse resimleri ekliyorum.

ykmk
26-08-2006, 19:21
Devam ediyorum.YEtmedi eklenti sınırı.

ykmk
26-08-2006, 19:55
Yetmedi devam.Daha geliyor.

[Only Registered Users Can See Links]

ykmk
26-08-2006, 20:10
Bu da dahası kusura bakmayın uzadı biraz.

Taygun KOCABIYIK
26-08-2006, 20:32
Yunuscan helal olsun çok kalite avlar yapmışsın
zarganaların kuyrukları eksik suşi mi yaptın? direk sudan çıktığı gibi mi yedin ne yapsın :D :D:D:D
Şu tekirle çupra çok iyi bi ikili oluşturmuş :D
birde dil balığı yakalamışsın tebriler vallaha ama bu garibi salsaydın ufakmış biraz.

Uzm.Dr.Rastgele
26-08-2006, 21:48
Yunuscan tebrikler..Ah o tekirlerden bir 10 tane kadar olsa..O zaman tam tavalık olurlardı..Çupran tam deniz çuprası;ten rengi,kuyruk yapısı ve yanağının allığı '' ben % 100 deniz'im diye bağırıyor adeta..

katiti
26-08-2006, 22:50
Yunuscan tebrikler, güzel avlar yapmışsın. Artık kendine hedefler koy bence. Yani X balığından şu kadar boydan küçük olanları yakalarsam geri salacağım şeklinde. Böylece hem avlarının zevki ve kalitesi artar, hem de ileride iri balıklar yakalama olasılığımız çoğalır.

Rastgelsin...

ykmk
27-08-2006, 06:11
O garibi zaten saldım abi merak etme.Ölmeyi seçmiş gibiydi fakat onu yüzdürdüm ve bana nimet sunan denize onu geri bıraktım.Yorumlarınız için sağolun.Bu arada zarganaların kuyrukları yem yapıldığı için yok.Kusura bakmayın.___Taygun abiye___

ykmk
27-08-2006, 06:13
Abi zaten oranın çuprası dehşet bişey oluyo.HAfif sarımtırak ve şeklinde hiç bir bozukluk yok.Dinç balıklar çıkıyor hep.Deniz kendini temizleyen ve hakikaten Türkiyenin hiç bir yerinde olmayan bir deniz.___Ishak abiye___

ykmk
27-08-2006, 06:18
Yunuscan tebrikler, güzel avlar yapmışsın. Artık kendine hedefler koy bence. Yani X balığından şu kadar boydan küçük olanları yakalarsam geri salacağım şeklinde. Böylece hem avlarının zevki ve kalitesi artar, hem de ileride iri balıklar yakalama olasılığımız çoğalır.

Rastgelsin...
Abi bırakıyorum zaten seni rahatsız eden hangi balık?Dil balığı diyorsan ağzında iğne varken hemen telefonla resmini çektim ve suya bıraktım.Hayata zorla tutundu.Ama bıraktım.Bu arada benim yöntemle de yüzerken 25 küsür balık yakaladım barbunlar hariç hepsi serbest kaldı.Çünkü diğerlerinin boyları ufaktı.:)

katiti
27-08-2006, 09:12
Yunuscan rahatsızlıktan değil. Dil balığını ve diğer ufakları bıraktığın iyi olmuş. Ben sadece genel olarak söyledim. Mesela zarganaların bir tanesi gerçekten güzel, ama diğerleri ufak gibi geldi bana. Dersen ki ben bunları yem yapmak için tuttum, ona da diyecek birşeyim yok tabii:) .

ykmk
27-08-2006, 09:14
Yunuscan rahatsızlıktan değil. Dil balığını ve diğer ufakları bıraktığın iyi olmuş. Ben sadece genel olarak söyledim. Mesela zarganaların bir tanesi gerçekten güzel, ama diğerleri ufak gibi geldi bana. Dersen ki ben bunları yem yapmak için tuttum, ona da diyecek birşeyim yok tabii:) .
Yem için tabiki de abi ayıp ettin.