PDA

Tüm Versiyonu Göster : zıpkınla balık avı için müsait ve bol balıklı yerler

bertugdogan
16-09-2006, 01:48
arkadaslar sanırım böyle bir tavsiyeye hepimizin ihtiyacı olur. ben acılısı yapayım. bozcada ayazma bölgesi agırkanlı mırmırlarla dolu. adanın etrafında bıraz daha ılerleyınce şizofren kefallerle karsılasıyorsunuz. bu arada ölüdenizde (plaj kısmı degil) 40-50 cm boyunda cupralar var demedı demeyın. ama marmara bolgesınde yenıyım. bu civarda yada baska bır yerde balık yerlerı varsa lütfen paylasalım... simdiden tesekkurler.

yusay06
27-09-2006, 19:18
Merhabalar..
Bu siteye bu akşam üye oldum ve yazınızı okudum, hatta, sonundaki "ılık su, 75'lik zıpkın ve dırdır yapmayan bir hatun" sözü çok hoşuma gitti... Yaşım 53, ama, çocukluğumdan beri dalarak balık avlamayı severim... Erdek'te, yazlığımız varken, Şirinçavuş köyünün on metre açığında, suyun altındaki kaya kırıntılarının içinde kiloluk karagözler avlardık... Ama, şimdi Marmara'da pek öyle büyük balık kalmadı gibi...Balığın, özellikle de insanın üzerine gelen kefallerin en bol olduğu yer Side.. Bence, mutlaka denemelisin.. Her bir kefalin boyu, sürüye rast gelirsen, neredeyse yarım metre. Zaten, peşine falan düşmeye de gerek yok, hafif bulanık suda, önünden resmi geçit yapıyorlar.. Bu arada, iskele ayaklarının altında, inanılmaz boylarda levrekler dolaşıyor. Ayrıca, gürültüsüz ortamlarda kumluk yerlerde, suyun içini dinleyip de, tık tık diye sesler duyarsan, bil ki en az üç beş kiloluk minekoplar çevrende bir yerlerdedir... Tek dikkat edeceğin şey, suyun içinde yanlışlıkla turistleri vurmaman..
Rastgele...

bertugdogan
28-09-2006, 17:34
Tek dikkat edeceğin şey, suyun içinde yanlışlıkla turistleri vurmaman..
Rastgele...

tecrubelerınızı paylastıgınız ıcın tesekkr ederım.insallah onumuzdekı yaz sıde deyım:)

ben zıpkına akcay altınoluk arasında basladım.ılk sene bır kac tane kefal vurdum ancak sonrakı sene balık o kadar azaldıkı hergun baska bır yerde gırmek zorunda kaldım.insallah sideye demır atarız...

erdem
29-09-2006, 13:22
arkadaslar izmir bademlidede bol balık var sargoz ve kiloluk kefaller tavsiye gide bilirseniz deneyin;) :)

erdem
29-09-2006, 13:27
ardadaslar ben izmirde yaşıyorum çanakkalede öğrenciyim yaşım 19 ve küçüklükten beri dalıyorum arkadaslar dikili koylarındada istediyıniz balığı bulabilirsiniz.her yaz orda avlanırım.hatta şubatta dikili mezbaağasının orda kofana avı yapıcam.varmış orda bende ilk dalıcam oraya.:dans: :dans:

mertdogan
29-09-2006, 21:40
emmoğlu nereye ben oraya haydiii balığaa :D :D :artist: :artist:

bertugdogan
30-09-2006, 01:52
valla dıkılıye de daldım ama suyu balcık gıbı geldı yerı tam olarak neresıdır buranın yaza beraber dalalım. kofana ha o taraflarda olacagı hıc aklıma gelmezdı. ama ınsallah denk gelırse affetmemmmm!!!

erdem
01-10-2006, 15:07
zıpkıncı kardeslerim dkilinin neresinde daldın bilmiyorum ama deniz tabanı olrak çççoook müsait elverişli bir tabana sahip.bütün meraları bildiğim için taş kum ot bunlar çok fazla yani güzel beni arayin beraber dalalım ve bu düşünceyi atalım beraber olmazmı 0546 429 95 00 ok

adapot defkan
18-01-2008, 20:00
ardadaslar ben izmirde yaşıyorum çanakkalede öğrenciyim yaşım 19 ve küçüklükten beri dalıyorum arkadaslar dikili koylarındada istediyıniz balığı bulabilirsiniz.her yaz orda avlanırım.hatta şubatta dikili mezbaağasının orda kofana avı yapıcam.varmış orda bende ilk dalıcam oraya.:dans: :dans:

erdem gelince haber ver ben dikililiyim ve orada teknem bağlı ama umduğun avı yapıcağını san mıyorum şayet bana ulaşırsan beraber güzel bir dalış yaparız ama orası deyil ;)

Rauf
19-01-2008, 07:02
volkan bu mesaj cok eski nerdeyse birbucuk sene oluyor mesaj sahibi 2-2-2007 tarihinden sonra bida mesaj yazmamış inşallah yanıt alırsın.

SEAHUNTER912001
06-04-2008, 19:26
dostlar çipura avına ne zaman giderseniz haberim olsun olmaz mı ?
msn imzada var (ustalara selam dalişa devam bodrum ve cevresi ):deli:
söz... iyi bir çırak olacam.... bütün balıkları vurmıyacam...

azizoran
12-04-2008, 10:26
Arkadaşlar bende yeniyim ama balıklıovada ben güzel sargozlar görüyorum tamam bana yaklaşmayıp sürekli kaçıyorlar ama taktiğini öğrendiğim zaman vurabilcem sanıyorum,herkeze rast gelsin.

bertugdogan
26-05-2008, 18:59
konuyu acalı baya uzun zaman olmustu. yenıden bır baktımda ancak okumak nasıp oldu. nerelerdesınız arkadaslar neler yaptınız aradan 2 sene gecmıs. bu yaz nasıpse elımde zıpkın akdenızden egeye dolasmak ıstıyorum.hepınıze rastgelsın.

timur1453
24-08-2008, 21:23
arkadasım adı ustunde ÇANAKKALE GEÇİLMEZ. :-) ben gecen sene basladım bu iş için yemın ederım belkı 30 mılyara yakın param gıtmıstır gıtmedım gesmedım yer kalmadı favorı mekanım canakkale korkunc yer...öncelık seddulbahir ılk defa gecen 2 kıloluk levrek vurdum ganımet gıbıo aslında mera solenmez ama hadı benden kıyak sana sedule gıt...batıklar eskına kaynıyo :-) bye

bertugdogan
24-08-2008, 23:17
eyvallah... ama bu sene sezonu altınoluk ören ve asosta mırmır kefal ve sargozla kapattım levrek vurmak nasıp olmadı. zıpkınsız gırdıgımde bır tanesı yuzume resmen sırıtarak gectı. cok gücüme gitti. seneye o levrekden ıntıkamımı alacam:)

boldshark
02-09-2008, 11:11
sitede yeniyim ve konu hoşuma gitti...açıkçası bu yaz çok bereketsiz geçti, önceki yıllara göre iri ve kaliteli balık bulmak daha zor oldu benim için...

Yaklaşık 16 yıldır zıpkınla dalıyorum ve genlde dalışlarımı Bodrum ve civarında yaparım...

Torba levrek açısından iyidir. Gölköy Cennet Koyu'nda, kafesler varken, çipura, levrek, iri kefal ve iri kofonalar bol miktarda bulunurdu; şu an durum nasıldır bilmiyorum....

Turgutreis'te Tüllüce ve Topan adalarının etrafı oldukça iyi, kıyıda ise, genel olarak marinanın etrafı... akyarlar-Kemer'de (Armonia'nın oralar) fenerin etrafı ve arka tarafı oldukça iyi...4-5 sene önce, 10-12 kiloluk levrek kaçırmıştım. Aspat Dağı'nın etrafı fena değil...

Ancak, belirttiğim gibi bu yaz fazla bir şey yoktu...5 arkadaş Mazı'ya kadar gittik; su temiz, sığ ve derin yerler var, kayalık, otluk, kumluk her türlü zemin var, çok fazla yavru balık var...ancak iri balık yoktu malesef...ilginç doğrusu!

Bodrum civarında, levrek, çipura, yaz aylarında sinarit gibi balıkları bolca bulabileceğimiz yerler bilen arkadaşlar var mı acaba?
Bu arada, İzmir'de de Karaburun ve Ürkmez güzel balık yapıyor, ayrıca Sığacık'ı geçtikten sonra, Teos plajınnın sağ tarafında kalan koyda (Madenci Koyu sanırım), bol miktarda eşkina ve minekop bulunmakta. Urla'da ise, hastanenin bulunduğu adanın doğu tarafında, açığa doğru çaprazında, yaklaşık 18-25 m. derinliklerde kayalar var ve mercan ile sinarit yapıyor...

herkese rastgele

ekber kaptan
22-01-2009, 21:40
arkadaşlar belki okuyan olur bende yazayım bildiğim yerleri
BOZYAZI:KIZIL LİMAN BURNU ÇEVRESİNDEKİ İRİLİ UFAKLI BÜTÜN KOYLAR
ANAMUR:FENER CİVARI(BURUN VE BURUN İKİ TARAFI)
İSKENDERUN:KALE KÖYÜ SAHİL(ESKİ JANDARMA KARAKOLU ÖNÜ)
BU ARADA BOZYAZIDA LAGOS SARGOZ SİNAĞRİT ANAMURDA SARGOZ KEFAL İSKENDERUNDA SARGOZ MELANUR

adali221
08-02-2009, 23:02
beyler ıstanbulda zıpkına cıkan varmı

adali221
09-02-2009, 22:04
arkadaslar ist de dalan yokmu

akinyildiz81
25-01-2010, 07:56
valla karadenizin boğazla birleştiği her iki yakada zıpkıncıların yakaladıklarını gördükten sonra bende zıpkına merak saldım.askerlik dönüşü bakacağız artık.

bertugdogan
19-01-2011, 10:40
bu sene focada daldım eski foca da iskele altları levrek dolu.baya bi levrek avladım .ilginç olanı en kolay avlanan kefaller yıldrım gibi kaçıyo ama levrek mırmır karagözler leyla gibi geziyo. bi bakın derim o tarafa. lütfen ben gelmeden bitirmeyin hepsini :)

serhatengin
27-01-2011, 10:46
eski foçanın neresinde dalıyorsun bertuğ