PDA

Tüm Versiyonu Göster : iskenderun.....

freshfisher
19-09-2006, 10:54
derya kuzusu bunlar
..............

katiti
19-09-2006, 12:42
süper kofana, tebrikler...

Taygun KOCABIYIK
19-09-2006, 13:44
İskenderuna mı yerleşsek ne yapsak bilmiyorum :D
tebrikler

ykmk
20-09-2006, 18:07
Tebrikler süper bir balık.

aganta borina borinata
22-09-2006, 10:51
acilen gitmem şart oldu...tadında bi av olmuş...ellerinize sağlık...

rastgelsin...

mozdil
22-09-2006, 11:14
Merak ettiğim konu biraz farklı. İskenderun'dan yakalanan bu lüferler, Akdeniz mi yoksa Hint Okyanusu menşeili mi? Yani Kızıldeniz'den geçerek gelmiş olabilirler mi?

Karadeniz menşeli olmadıkları kesin. Zira henüz İstanbul ve Çanakkale'den kayda değer av raporları gelmedi.

Acaba bunlar Karadeniz'e çıkmadan Doğu Akdeniz'e doğru gelmiş olabilir mi?
[Only Registered Users Can See Links]

Renkler bulunma %'sini gösteriyor. Sarı en az kırmızı en çok.

aganta borina borinata
22-09-2006, 11:28
haritaya göre akdenizde hiç yok...nereden geldiklerini bilmiyorum ancak iskenderun lüfer konusunda bence akdenizde özel bi yerdir...iskenderu körfezinden batıya gittikçe azalırlar... ama genede yumurtalık ve karataşta da zaman zaman iyi av veriyorlar...

rastgelsin...

mozdil
22-09-2006, 12:40
Akdeniz'de Kızıldeniz menşeili olan bazı balık ve canlı türleri artık görülmeye başlandı. Kimi kurumlar bu konuda bilimsel çalışmalara başladılar. Sizin anlatıklarınızdan bunların Kızıldeniz aracılığı ile gelmiş olabilecekleri fikirine kapılıyorum.

ADNAN
24-09-2006, 22:35
kardeş derya kuzusu değil derya KOÇU olmuş ellerine sağlık tebrikler...:D

erhan
25-09-2006, 09:58
Maşallah tebrik ederim güzel bir av.

freshfisher
25-09-2006, 14:21
teşekkür ederim dahaiyisi sizin oltalarınıza vursun

freshfisher
25-09-2006, 14:24
lüferin menşeyi konusunda bir tartışmadır gidiyor ben tartışmaya son noktayı koyayım nerden geldiklerini bilmiyorum ama oltaya vururlarsa doğruca benim buzluğa gidiyorlar....

freshfisher
25-09-2006, 14:26
doğan kardeşime de bi haber vereyim iskenderunda iki gündür yağmur var yağmur sonrası biz doğruca balığa gideceğiz...yağmur sonrası avın daha bereketli olacağını düşünüyorum...iskenderunda artık çupra zamanıdır...

freshfisher
01-10-2006, 14:47
EylÜlÜn Son Baliklari `•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

katiti
01-10-2006, 17:48
toplanın millet iskenderun'a sefer var, bayram tatilinde iskendrun'a gidip balık tutalım :D :D :D...

tebrikler valla, çok güzel...

Uzm.Dr.Rastgele
01-10-2006, 19:17
Bereketli olsun.......

ADNAN
01-10-2006, 23:25
bence de bereketli olsun olsunnn . , aman nazar değmesin.hepimize böyle tepsilerle resim çekip sitede yayınlamak nasip olsun.

aganta borina borinata
02-10-2006, 08:53
valla bu resimleri gördükçe size cevap bile yazmak istemiyorum...işten güçten bi yere ayrılamıyoruz ki getireyim şaaaaaaaakkadak yapıştırayım resimleri buraya...admin de bu işe bi el atsın kardeşim resimlere bi baksın...baktın ki resimler insanı kıskandırıyor...sansürle kardeşim...:D :D :D :D :D

hakikaten iyi bi av olmuş ellerinize sağlık...bayram için plan yapmaya başladım...
belki iskenderun a biyerlere gidebilirim...bakacaz artık...

rastgelsin...

freshfisher
05-10-2006, 11:15
arkadaşlar artık pek birşey yakalayamıyoruz. sanırım resimleri göndermekle hata ettik. birilerinin gözü değdi sanırım. yakaladıklarımız sadece bu...:D

aganta borina borinata
05-10-2006, 11:18
arkadaşlar artık pek birşey yakalayamıyoruz. sanırım resimleri göndermekle hata ettik. birilerinin gözü değdi sanırım. yakaladıklarımız sadece bu...:D

hiç olurmu öyle şey...

rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK
05-10-2006, 16:37
Tebrikler bazen şanssızlık olabilir yada balık rüzgardan su ısısı yüzünden veya daha başka bir etkenden yeme vurmayabiliyor bundan sonraki avlarınızın daha verimli olmasını dilerim.

Güven ÖZYELDAN
05-10-2006, 16:54
SARGOZ ve melanur aman abicim olsunlarda bu kadarınada razıyız rastgelsin ...

walras
27-10-2007, 14:21
iskenderunda lüfer yakalanabilecek en güzel yer neresidir ?? iskenderunlu lüfercilerin yardımlarını bekliyorum :)

cumhur
27-10-2007, 18:35
iyi av olmuş tebrikler.arkadaşlar lüfer üstü; kofanalar akdenizde yerleşmeye başladılar.çinekopu görüyoruz sonra kayboluyor,fakat kofana1,5-3 kg arası ,12 ay azda olsa var. özellikle 8-9 cm rapala,kaşık ile limanağzı ve önü ile kırma taşlık alanlarda iyi av veriyor.

kartallı
28-10-2007, 00:07
tebrikler harika bir sırtıkara....

cakilbar
02-11-2007, 08:19
bu aralar tek tük cok güzel kofanalar cıkıyo iskenderun'da ama tam mevsimi değil daha bunların( nisan ayında inş 4'er 5'er yakalarız bu canavarlardan:) ), gecen haftaki avımızda 3,5 kiloluk yakalamıştık,1 aydan beri büyük zarganalar cıkıyo , en büyük tuttuğumuz 2,8 kilo geldi bi 10 günden beri de imtiyazlar var ortalama 3 kiloluk.iskenderun balık avı için çok mükemmel bi yer,her zaman bekleriz buralara.

araştırıcı
02-11-2007, 10:46
bu aralar tek tük cok güzel kofanalar cıkıyo iskenderun'da ama tam mevsimi değil daha bunların( nisan ayında inş 4'er 5'er yakalarız bu canavarlardan:) ), gecen haftaki avımızda 3,5 kiloluk yakalamıştık,1 aydan beri büyük zarganalar cıkıyo , en büyük tuttuğumuz 2,8 kilo geldi bi 10 günden beri de imtiyazlar var ortalama 3 kiloluk.iskenderun balık avı için çok mükemmel bi yer,her zaman bekleriz buralara.

Helal Olsun Ömer....
Atmışsın yine havanı.... :) Bereketli avlarının devamını dilerim... Sadece zargana değil akyada var.... doğru bir tesbit... Artık güzel resimler koyda görelim... Yokmu yakın zamana ait kofana yada namı diğer sırtı kara...
Selamlar...

cakilbar
02-11-2007, 23:23
Helal Olsun Ömer....
Atmışsın yine havanı.... :) Bereketli avlarının devamını dilerim... Sadece zargana değil akyada var.... doğru bir tesbit... Artık güzel resimler koyda görelim... Yokmu yakın zamana ait kofana yada namı diğer sırtı kara...
Selamlar...
selamlar levent abi , vallahi şimdi okudum gerçekten hava atar gibi yazmışım:) sabahtan cıkacaz balığa gene akıntı , curuf sahasının olduğu tarafa doğru,inş tutarsak koyarım fotoları hayırlısı bakalım , sadece imtiyaz için uğraşcaz cok tutanlar oldu daha tutamadık onlardan...saygılar

yilmaz
03-11-2007, 11:19
ömer bende dörtyoldan tekneyle çıkıyorum balığa. hafta sonları geliyorum balık için. akyayı(imtiyaz) avlayabileceğim yer söyleyebilirmisin.ve nasıl bir takım kullanıyorsunuz.bu bölgenin biraz acemisiyim yardımcı olursan sevinirim.

araştırıcı
04-11-2007, 15:37
selamlar levent abi , vallahi şimdi okudum gerçekten hava atar gibi yazmışım:) sabahtan cıkacaz balığa gene akıntı , curuf sahasının olduğu tarafa doğru,inş tutarsak koyarım fotoları hayırlısı bakalım , sadece imtiyaz için uğraşcaz cok tutanlar oldu daha tutamadık onlardan...saygılar

Estağfurullah Ömerim... Sen usta balıkçısın, tabi azda olsa havanı atacan.. hem mavra yapmıyosun.... Gerçek balıkçısın... Yaz ömer yaz.... Hakkındır....:)
İmtiyazı canlı kefal ve gagalı istavritlemi alıyorlar?
yakalamak için sana bir sufle: Yılancı hacıya git, bir okuyup üflesin:) bak sen kofana imtiyaz nasıl yakalanıyor......
Neyse Ömer kardeş; espiri bir yana bu haftayıda es geçtim.... Tek tük kofana atlıyor, büyük imtiyazlar geziyor ama olmadı... balık kısmet işi....
sana rastgele...
selamlar...

cakilbar
06-11-2007, 18:33
levent abi biz genelde canlı gagalı sardalya atıyoz,fakat imtiyaz (akya) için mürekkep kullananlar da var.yalnız 2 gündür gagalı sardalya çıkmıyomuş ( babam öyle diyo :) ) ben gidemiyorum işten dolayı , umarım hafta sonu giderim,cok büyük catalkuyruk dadanmış kıyıya o yüzden kıyıya pek yaklaşmıyomuş gagalılar...selamlar abicim...rastgele

cakilbar
06-11-2007, 18:36
bu arada unutmuşum , yılancı hacı vefat etmiş , oğluna el vermiş diyo büyükler :)

araştırıcı
07-11-2007, 07:42
Yapma yaaaa... ÇOK ÜZÜLDÜM.... Allah Rahmet eylesin.... Oğlu veya kardeşi o kadar etkili mi bilmem.... :)
Neyse acı bir kayıp....
Ömer kardeş, kıyıya gelen çatalkuyruk için sahte verimli olmuyor mu? curuf sahasının soluna doğru oralarda hamle yaparsa kesin alıyor.... en geçerli yem gagalı sardalye ama kefal deneyen var mı?
Ömer kardeş sana rastgelsin....
Keyifli bereketli avlar dilerim..
Selamlar...

ender
07-11-2007, 08:34
Selam donmuş balık heralde türkçesi bu anlama geliyodur. Yabancı dil olarak fransızca okudum yıllarca.ama iki kere iki 4 diyemem (fransızca) o ayrı mesele tebrikler allah sizlere de nasip etsin dersen hep beraber sevinir umutlanırız. her avının bayram havasında olması dileğiyle.
selamlar saygılar.

ekber kaptan
10-01-2009, 16:36
askeriyenin akaryakıt iskelesinden çok güzel çıkıyo sarısekiye gelmeden acaba ordanmı avladınızzz

seyirsubayi
12-01-2009, 10:42
masallah cok guzel bır balık herkese nasıp olur ınsallah tebrıkler dostum