PDA

Tüm Versiyonu Göster : ''HAMLIK'' kaldı diyen yalan söyler.....

Uzm.Dr.Rastgele
24-09-2006, 19:20
Sevgili arkadaşlar,epeyden beri balığa gidemiyorum; Ham geldik bu dünyaya ham gideceğim dedydim ya,iş o sözümü artık '' geçici bir süre'' geri alıyorum.Geçen hafta cumartesi nasip kısmetmiş gerence tarafına gittim.13 Parça kaba lidaki ve çupra alarak '' bayağı'' bir hamlığı atmışdık.Şimdi ramazan geliyor uzunca bir süre balığa gidemem diye düşünürken,dün öğleden sonra 23.09.2006 saat:16.00 gibi cebim çaldı.Baktım sevdiğim ve ailece görüştüğümüz bir arkadaşım.Hazırsan hadi ortam tamam atla gel hem bugün akşam suyu yaparız;hemde yarın (24.09.2006) yarın sabah suyu yapar döneriz dedi.Tamam oldu dedim ama;havanın durumu malum.Açtım bilgisayardan piri resi.deniz sayfasını ve ardından daposeıdon sayfasının havayı sakat veriyor.Tekrar arkadaşa telefon edipde bir şey diyemedim.Buluşduk ve saat:18.00 gibi Çeşme/reisdere tarafından arkadaşımın yazlık komşusu olan Ertaş beyin % yüz ''Kendi imalatı'' olan teknesiyle açıldık.Sol tarafımızda paşa limanı-sağ tarafımızda ıldır olduğu mekanda yol alıyoruz.İtiraf etmem gerekirse 2-4'ün üstündeki hava bana göre değil.Orta kulakta dengeyi sağlayan bir mekanizmadan dolayı ben ve benim gibileri tekne tutuyor.Gerçi ben hapımı yarım saatden önce yuttum amma,hava biz kıyıdan açılıp ilerledikçe 3-4 ve hatta 5 yapmaya başladı.Ertaç abinin kerterizini alıp demir attığı yer tam 45 metre derinlikte olduğunu,solar cihazının ekranından anladım.Yer tam draganalık bir yer.Lacivert renkte sular.Ya bismillah deyip,iğneleri yemleyip yolladık aşağıya.1-2 dakika geçmeden haaaariiiiiiika ve sert vuruşlar gelmeye başladı.Başladı herkez bir iki bir şeyler almaya.Kendi kendime İshak oğlum düşdün cennete hadi hayırlısı derken,mercan paşa geldi oltaya.Ha bre çat pat çalışıyoruz.Geç buluşup geç balığa çıktığımızdan dolayı da hava karardı kararacak gibi derken bu defada mandagözler başladı.Başladık onlardan almaya.
Hava tam kararınca balık da kesdi ve bata çıka döndük geriye.Yaklaşık 1-2 saat içinde aldığım balıkların fotoğrafı aşağıda.Kıyıya döndükten sonra başladık yarın için kullanılacak takımları gözden geçirmeye.Ve sabah 06.30 gibi buluşalım diye sözleşdik.Biz yattıkdan sonra gece saat:04.00 gibi müthiş bir gökgürültüsüyle sağanak yağış başladı ta sabahın yedisine kadar sürdü.Sabah kalkınca baktık,yağmur diniyor gibi hadi tekneye yol verip yine açıldık.Aslında akıl işi değil ya.Biz daha kıyıdan yeni açıldıktan sonra yağmur kesildi ve hava
öyle bir koptu ki anlatamam.Sertaç abiye çaktırmadan arkdaşa işaret yapıyorum,geri dönelim diye.Baktım boş ver diye işaret yapıyor.Vardık varacağımız yere.Ama bir türlü demir tutturamadık.Bu arada hava 5-6 yı filan geçti.Tararken olta atalım diye düşünselerde bir türlü kurşunu dibe oturtamadılar.Velhasıl olta atamadan geri döndük.Şu an evdeyim ve hala sanki denizde teknedeymişim gibi sallanıyorum desem,mutlaka beni anlayan olacaktır.:) :) :) Herkeze daha iyisi ve irisini denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum.:D

Taygun KOCABIYIK
24-09-2006, 19:33
Heyyyt maşşşallah diyorum abicim pembe pembe gözümüz gönlümüzü açtın allah senden razı olsun :D

aganta borina borinata
25-09-2006, 07:34
bi maşallah ta benden...insanın gönlünü de ve midesini de doyuracak bi av olmuş...devamını dilerim...

rastgelsin...

katiti
25-09-2006, 09:53
Of of of o öndeki 3 tane bile olsa yeterdi ama arkada devamı var. Maşallah diyorum :)...

erhan
25-09-2006, 13:00
Güzel bir av olmuş. Çekilen eziyete değmiş doğrusu. Afiyet olsun

HALDUN YALIMLI
26-09-2006, 07:06
İshak abi balıklar ve anlatımın için tebrik ederim. Oranın 2-4 olduğunu çok nadir gördüm açıkçası sizede iyi denk gelmiş, tekrar tebrikler abi. RASTGELSİN.

levrek
26-09-2006, 12:06
Maşallah abi maşallah,ham iken böyle ise, vay haline balıkların.Balıkların şansına ikinci gün sende hamlık gitmiş iken hava müsaade etmedi:D

Uzm.Dr.Rastgele
26-09-2006, 12:54
sevgili Erol Hocam beni anladığın için sağol.''Hamlık'' kelimesini bir arkadaşlar arasında balığa gidip de balık tutamadan gelmek yada uzunca bir süre balığa gidememek anlamında kullanıyoruz.Hele 1-2 hafta üst üste balığa gidipde balık tutamaz isek ''hamlık had safhaya'' ulaşıyor.Kahretsin bu günlerde:) hamlıktan bahsetmek tabiki söz konusu olamaz.:D