PDA

Tüm Versiyonu Göster : Shimino Makinamın arızası.

ilhan
17-10-2005, 21:47
Arkadaşlar elimdeki iyi derece diyebileceğim shimino makina var geçen haflalarda aşırı yüklenmeden dişlileri dağıldı. Dişlilerin resimleri aşağıda. Parçaları nerden bulabileceğim konusunda bilgisi varmıdır.
Veya shimono makinaların disribitörüne nasıl erişirim.

[Only Registered Users Can See Links]

Taygun KOCABIYIK
18-10-2005, 02:05
abi izmirde olsan yer tarif ederdim her türlü kamış arızası (makina dahil) tamir eden biri var. ama malesef :(

ilhan
18-10-2005, 05:21
biraz araştırma yapayım yeni makina almayı düşünmüyorum şuan.
o vaziyette idare ediyor sadece kafa ileri geri hareket etmiyor. Bu sıralar arnavut köyde çinekopa gidiyoruz 20 gr lık kursunlarla avlandığımızdan misine fazla ileri gitmiyor. ileri gitse kullanılmaz. bir müddet böyle idare edeceğim artık.

Bir Dost
18-10-2005, 05:22
ilhan yerin tam olarak neresi? üst dişte ki kırılma aşağıdayi dişliye zarar vermiş mi onlarda sıyırma varmı??

HALDUN YALIMLI
18-10-2005, 15:13
İlhan kardeş İstanbul'da sana yardımcı olma şansım çok az ama bizim burada bu tarz bozuk makinelerin tamiri konusunda bir üstad var İstanbul ile alış verişi yapıyor ondan adres öğrenmeye çalışayım belki yardımı dokunabilir.Şöylede bir korkum var elektronik eşya saat ve bizim olta makineleri bana göre değerli malzemeler içinden 1 parça kaybı veya hasarlı malzeme kulanımına çok müsait güvenilir olup olmadığı tartışılır.İstersen makineyi bana gönder burada yaptıralım.

ilhan
18-10-2005, 20:05
ilhan yerin tam olarak neresi? üst dişte ki kırılma aşağıdayi dişliye zarar vermiş mi onlarda sıyırma varmı??

Kardeş İstanbul ümraniyedeyim. küçük silindirik tek parça dişli tamamen dağınık vede çatlak. Büyük pardadaki küçük dişlide de dağılmavar.

İlhan kardeş İstanbul'da sana yardımcı olma şansım çok az ama bizim burada bu tarz bozuk makinelerin tamiri konusunda bir üstad var İstanbul ile alış verişi yapıyor ondan adres öğrenmeye çalışayım belki yardımı dokunabilir.Şöylede bir korkum var elektronik eşya saat ve bizim olta makineleri bana göre değerli malzemeler içinden 1 parça kaybı veya hasarlı malzeme kulanımına çok müsait güvenilir olup olmadığı tartışılır.İstersen makineyi bana gönder burada yaptıralım.

Kardeş benim için problem değil sana gönderebilirim makinayı. Ama senide meşgul etmek istemem açıkçası..

Taygun KOCABIYIK
18-10-2005, 21:31
Kardeş İstanbul ümraniyedeyim. küçük silindirik tek parça dişli tamamen dağınık vede çatlak. Büyük pardadaki küçük dişlide de dağılmavar.

Kardeş benim için problem değil sana gönderebilirim makinayı. Ama senide meşgul etmek istemem açıkçası..
haldun abi ile hemen hemen her hafta oraya gidiyoruz vakti çalınmış olmaz sanırım.

levrek
08-11-2005, 15:15
Sevgili İmbat Arkadaşım,
makinen iyi bir marka imiş lakin ekmeğini yemiş zannedersem,evet tamiri mümkündür,derlin ya da metalden olan dişli grubunu, azdırması olan herhangi bir tornacıda ( ki bu tornacının hem işi olmayacak hemde balık işini seven olması şarttır ;) )yaptırabilirsin lakin astarı yüzünden pahalıya gelir,bu yüzden yeni modellerden güzel bir makine alman dileği ile,sevgilerimle

ilhan
08-11-2005, 15:34
Gitti güzel makinam :'( :'( :'( yapacak bir şey olmaması ne kötü... kime ordu isem parçası bulunmaz dediler..

HALDUN YALIMLI
09-11-2005, 22:36
Gitti güzel makinam :'( :'( :'( yapacak bir şey olmaması ne kötü... kime ordu isem parçası bulunmaz dediler..
:'( Üzlme dostum gönder makineyi bana ben hallettirecem ama ares ve telefonları özelden gönderemiyorum sana mail adresin de yok :dikkat:

ilhan
09-11-2005, 22:55
:'( Üzlme dostum gönder makineyi bana ben hallettirecem

:teşekkkür :teşekkkür

Ok gönderiyorum inşallah yapılacak birşeyler olur.

HALDUN YALIMLI
29-11-2005, 18:29
:teşekkkür :teşekkkür

Ok gönderiyorum inşallah yapılacak birşeyler olur.

İlhan baba hala bekliyorum gelen giden yok

ilhan
29-11-2005, 19:48
İlhan baba hala bekliyorum gelen giden yok

Kusurabakma baba işlerin yoğunluğundan yazmayı unutmuşum.
Bir arkadaşın aracılığı ile Shimano'nun İzmirde distribütörünü buldum. Makinayı gönderdim Sağolsunlar ilgilendiler. Benim makina sahte çıktı bu arada. orginal Shimano değilmiş çin malı Shimanolardanmış mağazadan orginal diye almıştım halbuki.
Neyse İzmirdeki hisar balıkçılıktan Rasim beye burdan da ayrı ayrı teşekkür ederim. ilgilendi ve problemini giderdi.

ACHILLES baba ilgin için tekrar teşekkür ederim...

Bir Dost
02-12-2005, 08:31
İşin çözüldüğüne sevindim hadi geçmiş olsun

VOLKAN
03-12-2005, 16:17
yaa bendede Shimano makara var nasıl anlıcaz sahte olup olmadığını ilhan abii :soru: :soru:

ilhan
03-12-2005, 16:51
yaa bendede Shimano makara var nasıl anlıcaz sahte olup olmadığını ilhan abii :soru: :soru:

Bende anlamıyordum Çin malı üretimler orginal değilmiş ve Shimano yerine Shimono markası altında satılıyorlarmış. Ben makinayı almadan biraz araştırmıştım en iyisi hangisi diye Shimano dediler ve mağazadan aldım patlak çıktı. :) :deli:

VOLKAN
04-12-2005, 05:44
Bende anlamıyordum Çin malı üretimler orginal değilmiş ve Shimano yerine Shimono markası altında satılıyorlarmış. Ben makinayı almadan biraz araştırmıştım en iyisi hangisi diye Shimano dediler ve mağazadan aldım patlak çıktı. :) :deli:

vallah banada babam almış adapazarından ben cok memlunum canavar gıbı makara devır sayısı duşuk ama bana göre iyi makına