PDA

Tüm Versiyonu Göster : Selamlar...

Burhan
04-10-2006, 15:22
Efem selamlarım hepinizi. Başka bir amatör balıkçı forumundan buraya transfer oldum. Sevemedim orayı doğrusu... Herneyse yargıda bulunmak istemiyorum.
Umarım keyifli vakit geçiririz. Anlık kullanıcılardan değilim. Hoşuma gitti siteniz:) İnceledim, sevdim, diyaloglarınızı beğendim.

Adım Burhan İstanbul'da ikâmet ediyorum. 19 yaşındayım ve 9-10 yıldır klasik gitar çalıyorum. Reklam yapmak gibi olmasın ama eğitiminide veriyorum ;)

Ayrıca okeye dönüyorum hemde çifte gidiyorum. Avşa'dan arsa aldık yazlık yapıyorum. ahahahaha neyse :D Umarım anlaşırız.

aganta borina borinata
05-10-2006, 06:54
hoşgeldiniz buhran bey...

rastgelsin...

Burhan
05-10-2006, 08:13
Hoş gördük Doğan beyciğim. Üye girişi yaparken bişey dikkatimi çekti.

"Hoş geldin değerli üyemiz, Burhan" yazıyor. Şimdi üye olmayanlar değersiz mi oluyor ? anlamadım. Bence o değerli ithafını kaldırın arkadaşlar. Sadece bi öneri. :) Bu arada ne güzel karşıladınız beni ya. Çok memnun oldum valla.

aganta borina borinata
05-10-2006, 08:23
biraz sabırlı ve sakin ol lütfen...eminim karşılama mesajlarını alacaksın...

Güven ÖZYELDAN
05-10-2006, 09:19
merhaba burhan maşşallah gençliğin verdiği tüm enerjiyi saçıyorsun..öncelikle hoş geldin umarım iyi vakit geçirirsin....

katiti
05-10-2006, 09:40
Aramıza hoşgeldin, umarım sitede olduğun sürece iyi vakit geçirirsin...

Burhan
05-10-2006, 10:00
Tekrar hoş gördüm sağ olun. Sıcak kanlılığınız için teşekkür ediyorum.
Biraz enerjiğimdir her sabah iki kasa red bull içiyorum. :D Çok profesyonel bir balıkcı değilim. Aslına bakarsanız amatör de sayılmam. Bugüne kadar 30'a yakın mezgit tuttum. 2 tanede zargana yakaladım. Bi tanesi kalem kadar bişeydi suya saldım. Diğerinide su da kaçırdım. Vaktim olmuyor balık tutmak için. Sabah kalkıp Kocaeli'ne geliyorum akşam İstanbul'a dönüyorum. Bi pazar günüm var, onuda tek başıma geçiriyorum. Balığa gidecek arkadaşım yok yani. Bu yüzden tecrübemde yok. Bakalım n'olacak...

Güven ÖZYELDAN
05-10-2006, 10:08
istanbuldaki arkadaşlarımız dönemler içinde av partileri ve tanışma toplantıları yapıyorlar ve sitede bunu zaman zaman duyuruyorlar takip edebilirsen bu konuları hem tecrübeli kişilerden bilgiler alırsın hemde balık tutuma zevkini tatmin etmiş olursun....[Only Registered Users Can See Links]
ekim ayı içinde yapılması planlanan bir organizasyon konuş ve katıl fırsatın olursa ...

Burhan
05-10-2006, 10:11
Vav.. Lüfer ve çinekop. Çinekop yakalayabilirim de lüferden pek umudum yok :) Sağ olun bu konu takipde artık.

HALDUN YALIMLI
05-10-2006, 10:47
Tekrar hoş gördüm sağ olun. Sıcak kanlılığınız için teşekkür ediyorum.
Biraz enerjiğimdir her sabah iki kasa red bull içiyorum. :D Çok profesyonel bir balıkcı değilim. Aslına bakarsanız amatör de sayılmam. Bugüne kadar 30'a yakın mezgit tuttum. 2 tanede zargana yakaladım. Bi tanesi kalem kadar bişeydi suya saldım. Diğerinide su da kaçırdım. Vaktim olmuyor balık tutmak için. Sabah kalkıp Kocaeli'ne geliyorum akşam İstanbul'a dönüyorum. Bi pazar günüm var, onuda tek başıma geçiriyorum. Balığa gidecek arkadaşım yok yani. Bu yüzden tecrübemde yok. Bakalım n'olacak...

Değerli Burhan buradanda aramıza hoşgeldin demek istiyorum. Paylaşımlarını bekliyoruz. Umarım aradığın birçok konuya burada cevap bulabilirsin. Siteyi beğendiğine sevindim çok iyi insanların emeği ile oluşmuş bir forum inanıyorumki seninde katılımların olacaktır. RASTGELSİN

Burhan
05-10-2006, 11:08
İnşallah bakalım. Pek fazla bilgi ve tecrübe sahibi değilim bu konuda. Gerçi avlanmak insanoğlunun doğasında varolan bir durum. Günümüz de avlanmak artık geçim kaynağı ya da zorunluluk olarak görülmüyor. Keyif için yapılan bir hâl aldı. Geniş çaplı bir genelleme yaptığımı biliyorum ama istinâlarda var. Neyse iz çipenoklarımızı tutalım :artist:

HALDUN YALIMLI
05-10-2006, 15:36
İnşallah bakalım. Pek fazla bilgi ve tecrübe sahibi değilim bu konuda. Gerçi avlanmak insanoğlunun doğasında varolan bir durum. Günümüz de avlanmak artık geçim kaynağı ya da zorunluluk olarak görülmüyor. Keyif için yapılan bir hâl aldı. Geniş çaplı bir genelleme yaptığımı biliyorum ama istinâlarda var. Neyse iz çipenoklarımızı tutalım :artist:

Amatör balıkçılıkla ilgili tecrübe ve bilgi eksikliğin olduğunu açık gönüllülükle söylemen çok güzel bu sitede bulunan her katılımcı arkadaş mutlaka senin bilgi dağarcığına bir şeyler koymana yardımcı olacaktır ve şunuda açıkça söylemeliyim bizlerinde senden öğreneceği şeyler mutlak vardır.

Şunu öğrenmek istiyorum eğer cevaplarsan senin konumunda olan bir çok arkadaşımıza örnek teşkil edeceği inancındayım. Amatör balıkçılık sitesine kayıt olmandaki amaç ve beklentilerin nelerdir?

Burhan
05-10-2006, 18:18
Aman efendim siz sorarsınız da ben söylemez miyim ? Böyle beyefendi bir tavırla sorulduktan sonra ayağınıza turab bile olurum. Aşk ehline şarap olurum.

Daha öncede belirttiğim gibi; avlanmak insanın doğasında varolan birşey. Ben hayvan vuramam, elime tüfek alıp da savunmasız bir canlıya bam güm diye ateş edip bununla gurur duyamam. Bernard Shaw'ın sözünü yineleyeceğim.
"Bir insan bir kaplanı vurunca bunun adına spor, bir kaplan bir insanı parçalayınca bunun adına da vahşet deniyor." Ağzını öpeyim Shaw abi. Ceddine rahmet. Balık tutarken balığın kaçıp kurtulma ihtimâli vardır. Onada bir şans tanınıyor herşeyden önce. Boşuna dememişler "RAST GELSİN." yani balık vurabilirde vurmayabilirde kaçabilirde kaçmayabilirde. Belli olmaz yani. Durumlar eşit %50. Balıkcılık hakkında dediğim gibi fazla birşey bilmiyorum. Beceriksizliğimi de kabul ediyorum. 3 tane sümüklü mezgitten başka bişey yakalayamadım :) o da 2 mezgit için koca çapariyi dolaştırıp çöpe attım :D
Dedim elimin altında dünyaya ulaşabileceğim bir kaynak var. Bilgi yuvası var. Balıkcılık ile ilgili aramalar yaptım en sonunda burayı buldum. Baktım diyaloglar hoş nefis hârika. Hemen ânında kaydolup mesajları yazmaya başladım. Samimi ve içten insanlarla diyalog içersinde olmak herzaman hoşuma gitmiştir. Ben uzun yıllar klasik gitar çalıp eğitimini vermeme rağmen hâlâ eksik bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Bu yüzden eğitimi ve bilgiyi almaya her daim açık olmaya çalışıyorum. Sitenize de bu yüzden kaydoldum biraz bilgi, biraz dost, biraz samimiyet ve hoş sohbet :)

Fakat bir arkadaş benim siteye rüzgâr gibi girdiğimi saygısızlık ettiğimi hattâ bu sitede bir rüzgâr olduğunu ve bir rüzgâra daha gerek olmadığını saygısızlık ettiğimi "nazik" bir dil ile ifade etmiş.

İstenmediysem, rahatsızlık verdiysem belirtin lütfen. Sizin kurulu düzeninizi bozmaya hakkım yok. Hakk-ı âli olan sizlersiniz.

İyi akşamlar dilerim...

Uzm.Dr.Rastgele
05-10-2006, 19:38
Genç arkadaşım Burhan söze başlarken dost meclisine hoşgeldin diyerek başlıyorum.Ben bu siteye yanılmıyorsam internette ilgili siteleri gezerken tesadüf eseri fark ettim ve üye oldum.Ama üye olmadan önce bir kaç gün sürekli eskiden yazılmış ve yeni yazılanları okudum.Gördüm ki,hakikaten seviyeli-paylaşıma açık ve dostça bir ortam.Eminim sende bu siteye katılımcı ve kalıcı oldukça bana hak vereceksin.:D

Burhan
05-10-2006, 20:17
Teşekkür ederim İshak abi. Sitenizin duruluğu, sâkinliği ve samimiyetinin hat safhada olduğu su götürmez. Asla ve kat'a şüphem yok. O yüzden buraya geldim. Meclisinize kabul buyurulmayı bekliyorum tek tek. :)

HALDUN YALIMLI
06-10-2006, 07:18
Değerli Burhan sitemize hoşgeldin sefa geldin, adabı muhaşeret kurallarına uyduğun kimseye aksi tavır sergilemediğince burada seni kimse istememezlik etmez ve buraya kayıt oduysanda hala beni kabul ediyormusunuz kabul edecekmisiniz gibi sorular sormanada gerek yok, açıklamandan ötürüde teşekkür ederim. Umarım dilediğin herşeyi burada bulabilirsin.

balıkcı
07-10-2006, 21:16
Aramıza hoşgeldin burhan.

erhan
13-10-2006, 11:32
Burhan kardeş aramıza hoşgeldin aradığın her soruyu burda bulacağından eminim.
Sağlıkla kalın

mufi
14-10-2006, 16:22
Hoş gördük Doğan beyciğim. Üye girişi yaparken bişey dikkatimi çekti.

"Hoş geldin değerli üyemiz, Burhan" yazıyor. Şimdi üye olmayanlar değersiz mi oluyor ? anlamadım. Bence o değerli ithafını kaldırın arkadaşlar. Sadece bi öneri. :) Bu arada ne güzel karşıladınız beni ya. Çok memnun oldum valla.

Burhan kerdeş bu site /forum bir aile gibidir bizler monitörden birbirimize bakan /konuşan/ve aynı duyguları paylaşmaya çalışan aile fertleri gibiyiz..bu eve gelince tabiiki sana hoşgeldin denilecek...bu hoş kapıdan içeri girdin..artık..:)