PDA

Tüm Versiyonu Göster : Tülina

BALCI KAPTAN
06-10-2006, 23:39
Arkadaşlar bu mevsimde Çeşme şeritın otel ile karşıdaki ada(Dalyanköydeki profesyonel balıkçılıktan gelme bayim ismini kara ada olarak söyledi.)İki sene önce beni sırtıya çağırdılar.Alaca isimli teknesine bindik yallah mevkiye.Hava hafif kabarık ama ilk gidişte ben iki tane dişli palamut aldım.Bayide tık yok bozuluyo ama hissediyorum.Neyse biralarımızı içerken ikinci,üçüncü tur benim sırtıma ağır bir şey çarptı.Ben takıldı falan zannettim bu hemen motoru tornistana aldı(bu arada takımlar onun) yavaş çekme tulina bu dedi makinesi güçlü olduğu için tekne hemen geriyi aldı yavaş yavaş balığa yaklaştık ben bu kadar büyük bir palamut görmedim.Kepçe diye aranıyoruz kepçe yok misinaya asıldık iyice yutmuş gelmiyor balığı pupa altına çektik tekneye alıyoruz dın misina koptu.Birbirimize ne küfür ama.Neyse döndük .Bir hafta sonra telefon bayi arıyor çabuk gel hanımı al.Bizim tulina kardeşi mehmetin ağlarına takılmış.Sırtı rapalası da onun.Bi daha elin balığının karnında rapala unutmayın diye dalga da geçti.Kaçan büyük oluyor gerçekten bu sefer kaçamayan ızgara olmadı başkasına nasipmiş

katiti
09-10-2006, 10:45
Söz ettiğiniz bölgede bir kez kaşık çekerken ne olduğunu bilmediğim bir balık tek vuruşta takımı alıp götürmüştü, hiç unutmam...

aganta borina borinata
10-10-2006, 07:47
enteresan...

rastgelsin...