PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sezonun İlk Balik Avi

levent_izmir
09-10-2006, 12:04
Merhabalar
Bu haftasonu cumartesi günü kış sezonunu açtık.Tekneyle güzelbahçeden açıldık ve alman adasını geçip fenerin ilerisinde sağ tarafta avlandık.Kısaca anlatmak istiyorum.Aslında çok balık tuttuk ama istediğimiz balıkları tutamadık.Koca teknede 8 kişi bir tek çipura yada lidaki tutamadık sadece 1 tane mercan yakalayabildi bi arkadaşımız.Bol bol karagöz kupes izmarit yakaladık.Günü kurtaran orta suda avlanmaya karar verdikten sonra yakaladığımız boyu 30 cm den fazla olan 8 tane kolyoz oldu.2 sini ben yakaladım ama mubarek balık her yakalanışında çıkamamak için o kadar direttiki her defada takımı yenilemek zorunda kaldık.Hava çok güzeldi deniz çok güzeldi avda fena sayılmazdı kısaca güzel bir gündü :)

Güven ÖZYELDAN
09-10-2006, 12:13
öncelikle hoş geldiniz..önemli olan keyif almak sizde bunu başarmısınız avda güzel olunca tadı bir başka olmuş umarım bundan sonrakiler daha keyifli olur kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle...

Uzm.Dr.Rastgele
09-10-2006, 12:34
Sevgili levent,öncelikle dost meclisine hoşgeldin diyorum.İnşallah kalıcı ve katılımcı olursun.Dediğin av bölgelerini senelerdir bilirim ve eski bereketinin kalmadığı muhakkak.Ama yinede doğa-tabiat ile başbaşa olmak için bu hafta sonu çok güzel bir hava vardı.Lidaki-Çupra demişsin.Bunlar yeni yeni av vermeye başlamışlar.Bu hafta sonu çeşmede idim.Ama geçen hafta sonu sizin gittiğiniz mekanlarda akşam suyunda 2 adet lidaki almak nasip oldu.Oda çok nazlı yeme dokunuyordu.İnşallah sular soğuduğunda havasını suyunu yakalarsak çupra ve lidakiyi alırız.:D :D :D