PDA

Tüm Versiyonu Göster : Karadan ASLA

levrek
16-10-2006, 07:00
Selam arkadaşlar,
dün izleyici ve teknik eleman olarak katıldığım:D rastgelsin mini organizasyonun fotolarını aşağıya ekliyorum.Arkdaşlar,yani Adnan,Erhan,Mert ve Güven i tüm olumsuz hava şartlarına,tarla aralarında arabanın geçemediği yerlerde indi-bindilere ve kilometrelerce çamurların içinden (tabi bende peşlerinden ) geniş delta da yürümelerine karşın göstermiş oldukları performans akıllara durgunluk vericiydi.İlk sorti eski Foça yolu üzerinde soldaki mandıradan dönülen yerden başladı,hedef yer, Gediz in ağzı idi.İkinci sorti ise Aliağa Güzelhisar çay ağzı idi. (sondan bir önceki foto)Zannedersem arkadaşlar bu güzel av maceralarınında neler hissedeceklerini bizimle paylaşacaklardır,sevgilerimle

aganta borina borinata
16-10-2006, 14:23
erol abi karada böyle...balık itin bile gitmediği yerde oluyor...vallahi bende epey dolanıyorum ve zorlu yollardan geçiyorum...ama bi nevi spor oluyor...millet para veriyor bu yürüyüşleri yapmak için...umarım av iyi geçmiştir...manzara çok güzel...

rastgelsin...

katiti
16-10-2006, 14:48
Evet karadan asla grubu kurbanlarından biri olarak sağ kurtulan diğer katılımcı arkadaşlarımı da tebrik ederek söze başlamak isterim :D. Ayrıca belirtmek isterim ki ben size arıtmanın oradan girelim demiştim ;) :D.

Fotoğrafta kapüşonu kafaya geçirmiş olan benim bu arada. Jedi-master gibi çıkmışım valla :D.

Muhabbet-manzara güzeldi ama balık konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki :(. Hem havanın azizliğinden, hem yer bulamamamızdan av olarak iyi olmayan bir gün geçirdik. Tekne ile gidilecek bundan sonra başka yolu yok, kıyı falan bizi kesmiyor, belli oldu...

Ama ben günün balıklarını yakaladım yani onu da belirteyim, kim ustaymış belli olsun :P :D. Bir adet kabaca lidaki, bir adet güzel barbun ve bir adet de eşek ısparozu günün kazananları oldu benim açımdan...

Bundan sonraki organizasyonlarda tekne üzerinde, dipten kırmızı kırmızı mercan çekerken görüşmek üzere diyorum :)...

Not: Erol Abi hiç öyle gözlemci, teknik uzman falan ayaklarıyla yırtamazsın. Sen de bizimle balığa gelmiştin işte :D...

erhan
16-10-2006, 15:46
Aman allahım ne gündü. Eve geldiğimde kendimi zor attım yatağa. O kadar çok yürüdük ki kendimi kara avında hissettim. Gediz ağzı sandığımız yerden geri dönerken traktörle gübre taşıyanların hayretleri çok komikti. Adamlar geldiğimiz yönü görünce uzaylı muamalesi yaptılar valla. Bu arada Mert'in fotosunun altındaki fotoda görülen kamışın ucundaki yaklaşık 1.750 grlık bir levrek. Yani günün avını iddia ettiği gibi Mert yapmadı ben yaptım. Erol abi uzaktan çektiği ve pozu alabilmek için uzun süre beklediği için kuvvetli rüzgarda kurudu zavallı balık ve 15 cm lik ot balığı görünümünü aldı:) Balık açısından maalesef kesat bir gündü ama muhabbet bol ve çok güzeldi. Herkese teşekkürler.

Uzm.Dr.Rastgele
16-10-2006, 16:40
Sevgili arkadaşlarım muhabbetiniz bol ve daim olsun.Aslında bu hafta balığa çıkabilecek kalitede bir hafta değildi.Hem karadan hem denizden.Ama sizler çıkmışsınız ve iyi kötü bir şeyler alıp umarım tatlı vakit geçitmişsinizdir.Tabiki o tatlı yorgunluğu saymaz isek.:D Karadan asla deyince bir arkadaşım aklıma geldi.En son onunla yanılmıyorsam gerence tarafından kıyıdan takılmıştık.O daha giderken başlamışdı mızmızlanmaya ve eve dönünceye kadar da devam etti.(kulakları çınlaşın)O tabir yerinde ise 2 adet küççük lidaki aldı.Ben de 7 parça çupra almıştım.En son yengeçe kendi yakalanan çupra 450-500 gr kadardı.:D

Taygun KOCABIYIK
16-10-2006, 17:46
Kaybeden sanırım yine güven abi oldu :D
bahtsız abim benim kurşun döktürücem ben sana çeşmedede zehir olmuştu hayat senin için :D ama ehliyetini al gerenceye İshak abimizin mekanına gidicez onun kıyıda köşede irileşsin seneye tutarım diye bıraktığı çupraları tutucaz hehe :D
Erol abi sen sırtıcı insansın bu işler seni bozmuş anlaşılan :D
Eh artık bizide götüründe şöyle bi tozunu attıralım meraların :D
Herkesi tebrik ederim

levrek
16-10-2006, 18:38
Eh doğru söze ne denir Taygun,inan tüm av süresince at-çek in tüm atraksiyonlarını denememe rağmen tıklatmadı bile.

Çağatay
16-10-2006, 21:30
Arkadaşlar, karadan avda sizinle aşağı yukarı hep aynı kaderi paylaşan bir arkadaşınız olarak ne desem bilemiyorum. :(

Katiti, tam da dediğin gibi çıkmışsın fotoğrafta. Onun için aşağıdaki cümleleri sana atfediyorum;
Obi Van Katiti, listen my young padovan. Believe your instinct and feel the fish. One day, you'll succesfull in the future, don't afraid. Be patient young padovan, be patient. May the fish be with you. :P
(Eh,uyduruk ingilizcem ile ne anlatmak istediğimi yazayım [Bilen ve benim gibi bilmeyen var], Obi Van Katiti, dinle benim genç öğrencim.İçgüdülerine inan ve balığı hisset. Bir gün, gelecekte başarılı olacaksın korkma. Sabır benim genç öğrencim, sabır. Balık seninle olsun.)

Erol bey, ben de size uydum, bu at çek işine girdim. Atmayı bilmem ama aslında şu anda çekmek deyiminin çile çekmek olduğunu anladım. :P

Uzm.Dr.Rastgele'nin yorumu için;
Karadan asla deyince bir arkadaşım aklıma geldi.En son onunla yanılmıyorsam gerence tarafından kıyıdan takılmıştık.O daha giderken başlamışdı mızmızlanmaya ve eve dönünceye kadar da devam etti.(kulakları çınlaşın)O tabir yerinde ise 2 adet küççük lidaki aldı.Ben de 7 parça çupra almıştım.En son yengeçe kendi yakalanan çupra 450-500 gr kadardı.
Valla hocam, ben sizin karadan tuttuğunuz çipuraları okumaktan yoruldum siz tutmaktan yorulmadınız. Bir de bu kendi kendine yakalanan yok mu işte benim bittiğim andır. Hayır bir şey değil acayip komplekse girmiş durumdayım.Bu nedenle pes ediyor ve şu teklifte bulunuyorum. Sizin nezaretinizde biz karadan mağdurlarına uygulamalı bir kurs açalım. Yalnız uygulamalı kurs günü sonunda çipura yakalayamazsanız, sizin dilimlenip mangalda rakı eşliğinde yenmenizi tüm rastgele kursiyeri arkadaşlara teklif edicem.Bence gayet adil. :deli: :P

Neyse arkadaşlar, şaka bir yana, yorucu ama keyifli bir gün geçirmeniz önemli olan. Tabii kayda değer bir şeyler de tutsaydınız, bu keyif katmerli olurdu, o da başka mesele. Bir daha ki karadan buluşmanıza ben de gelmeye adayım, haberiniz olsun.(Bende de sanırım biraz mazohistlik var)

aganta borina borinata
17-10-2006, 08:19
Bu arada Mert'in fotosunun altındaki fotoda görülen kamışın ucundaki yaklaşık 1.750 grlık bir levrek. Yani günün avını iddia ettiği gibi Mert yapmadı ben yaptım. Erol abi uzaktan çektiği ve pozu alabilmek için uzun süre beklediği için kuvvetli rüzgarda kurudu zavallı balık ve 15 cm lik ot balığı görünümünü aldı:)

erhan bey hakkaten nasıl kuruyup küçülmüş o levrek öyle...biraz daha rüzgarda kalsa komle yok olacakmış:D ...gramajı da azalmışmıydı:D ...

rastgelsin...

erhan
17-10-2006, 08:55
Doğan merhaba,
Gramajı azalmadı resimde gördüğün gibi tutmakta bir hayli zorlanıyorum kamışı balık çok ağır ya :) sadece enden boydan küçülüp konsantre hal aldı :) Ne güzel dimi levrek konsantresi görünümlü ot balığı.

Uzm.Dr.Rastgele
17-10-2006, 09:36
Sevgili arkadaşlarım vallahi burada olmaktan ve sizlerle bir şeyleri paylaşmaktan çok mutluyum.Daha önce komşu bir site olan Zıpkıncı.com'a üye olmuştum.Fakat zamanla anladım ki,benim bu üye olduğum site daha çok zıpkınla dalan arkadaşlara hitap ettiği için orada azıcık yabancı olduğumu ve oraya ait olmadığımı hissettim ve bu sanal ortamda gezinirken bu siteyi gördüm ve tam istediğim gibi bir ortam olduğu için çekinmeden üye oldum.Ve görüyorum ki,her gün hep beraber daha da büyüyoruz.
Sevgili çağatay samimiyetle yazdıklarını okudum.İnşallah nasip olurda bir gün beraber gideriz kıyıdan.Tabi gittiğimizde de havası ve suyunu buluruz dfa balık denk gelir ve hep beraber tutarız.Benim hep yazdıklarım kendi edindiğim tecrübelerime ait alıntılardır.Hiç birinde abartı ve palavra yoktur.Çünkü yaş olmuş 43 ve artık bazı şeyleri aşmısız desek yalan olmaz.Sevgili Çağatay seninde bildiğin gibi kamışı ileriye fırlattıktan sonra hemen boşluğunu alıyorum.Ve başlıyorum beklemeye.İlk ziyarete gelen ler harami takımının baş aktörü olan isparozlar oluyor.Bildiğin gibi bir çok balığın vuruşu ayrı.Eğer tırtıklıyorsa belli bu isparoz.Takımı hiç yerinden oynatmam.Çünkü ondan iki mamun kaçıracağım derken,takımı taktırıp kopmasına neden olabilirim.Karagöz hazretleri geldiğinde ise daha tane tane ve sert vurur.Eğer zaten küçükse yapacak bir şey.Hadi bakalım beslenin diye takımı hiç oynatmam ve yemin bitmesini beklerim.Yemleri tazeleyip hemen bir daha kamışı savurup boşluğunu alırım.Çünkü bilirim ki,her yeni atış,çupraya denk gelme şansımı daha da arttırabilir.Bu balık geldiğin de isene tırtıklıyor nede karagöz gibi küt küt diye yeme darbe vuruyor.Nasıl anlatayım.Sen arkan dönük duruyorsun ve bir arkadaşın çaktırmadan gelip.senin hırkanın yada çeketinin ucundan hafifce çekmesi gibi bir şey diye tanımlayabilirim.İşte o an çalınırsan balığı kaparsın.El kadar piç lidaki de 500 gr'lık çuprada aynı hareketi yapıyor.Kamışı fırlattığımda bu hissi duyuncaya kadar,hep haramileri besler dururum.Ve yapılan saldırılardan '' o mithiş asılmayı beklerim''.İşin espirisi bu.Çupra denilen bu balık benim çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir balık.Yapabileceği hareketleri ezberleyip tahmin edebildiğim için de genellikle tutmadan eve gelmiyorum.Ama bak tekrar diyorum ki,eğer hava ve rüzgar müsait değilse asla yemez akıllım.

erhan
17-10-2006, 11:12
Ahhh ah ne güzel anlatmışsın İshak abi. Sanki oltada hissettim balığı birden. Kemiklerim titredi valla:) Bu mesaj çağatayın istediği kursun birinci bölümü olsa gerek :)

Uzm.Dr.Rastgele
17-10-2006, 12:40
Rica ederim kardeşim kurs ne demek,ben sadece bildiklerimi dilimin döndüğünce siz değerli arkadaşlarımla paylaşmaya çalışıyorum.Siz eski üyelerin arasında kabul görmek benim için vallahi onur kaynağıdır.Şunu da belirtmek isterim ki, özellikle tekne avcılığı hususunda ve derin su balıkları hakkında bu siteden siz paylaşımcı dostlardan çok şey öğrendiğimi açıkca söylemek de gurur duyarım.Bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp felsefesini her zaman hayatımda uygulamışımdır.Tabir yerinde ise bacak kadar çocuktan bile bir şeyler öğrenmeye çalışırım herzaman.Ben herşeyi biliyorum,ben en iyiyiyim diye gert gert gerinen bana göre pek doğru söylemiş olmaz.:D

CEMAKO
17-10-2006, 13:10
merhaba ben cem çeliker
FOTOĞRAFLARA BAKTIM MANZARA ÇOK GÜZEL AMA BALIKLAR NEREDE ANLIYAMADIM YOKSA HEPSİ KAÇTIMI

sbasaran
17-10-2006, 13:50
arkadaşlar ben devlet memuruyum. sakal bırakmış olmam mümkün değil. ancak yıllık izine ayrıldığım zamanlarda traş olmuyorum (yüzüm dinlensin diye). bu da benim sakal bıraktığım anlamına gelmez.
bu organizasyona katılan arkadaşların içinde sadece mert beni dinlemiş. ama o da katılımcıların içinde yalnız kaldığı için çoğunluk kararı uygulanmış.
ben size gediz ağzı mı dedim yoksa ESKİ GEDİZ mi?.
katılımcıların haricindeki tüm üye arkadaşlara duyurulur. %100 duyumla bu arkadaşları ben eski gedize yönlendirdim. tam olarak bilmiyor olmama rağmen, bildiğim kadarıyle yolu msn de tarif ettim.
benim sakalsız olduğumu hepsi bildiği için farklı bir yoldan ilerleyerek güzel bir doğa yürüyüşü yapmışlar. isteseydiniz böyle bir olay yaşayabilirmiydiniz.
hahahahahaaaaa
size bir teselli vereyim de rahatlayın bari; sizler bu macerayı yaşarken ben de denizde sırtı çekiyordum. benim gibi en az 6 tekne daha vardı. limana döndüğümüzde herkes hasılatı durumu anlatır birbirine.
inanın bana hiç kimsede balık yoktu. sadece bende 200 gr civarı bir istavrit vardı. yani pazar günü, o havada deniz balık yapmadı.
haaaa o istavriti de limana gelince özgür olduğu kendi yaşam ortamına geri saldım.
:( :( :( şimdi biz de TEKNEYLE ASLA mı diyelim.:( :( :(
herkese rastgelsin.

erhan
17-10-2006, 14:00
Cem bey biz zaten balık avlamaya gitmemiştik doğa gezisi yapmaktı niyetimiz ama denizi görünce karşımızda hadi dedik alalım bagajdan oltaları atalım bari ondan yok balıklar:) Yoksa balık niyetiyle gitseydik çok yakalardık çoook.

erhan
17-10-2006, 14:10
Ben dedim Süleyman abim bize yanlış yer tarif etmez dedim ama dinletemedim bi de yeniyiz ya hep birden bi bağırdılar susturdular beni vallahi:) Şaka bir yana Mert'ten öyle bir ses çıktı ama cılız kaldı. Bir ara seni aramayı düşündük fakat saat itibariyle rahatsız etmekten korktuk. Olsun sonuçta güzel bir yürüyüş yaptık hep birlikte. Gırgır şamata oldu bedenimiz yoruldu ama beynimiz dinlendi.

Güven ÖZYELDAN
17-10-2006, 14:37
evet geldim...sayın abilerime hafta sonu bizlere yaşattığı harukulade doğa gezisi için teşekkür ederim herşeye rahmen vurulmadan döndüğümüz kara kışı orda geçirmeden döndüğümüz ve bana tekrar ailemi görme şansı verdikleri için minnettarım sizlere:)aslında attığımız başlıkta eksik olan bir nokta var gibi karadan asla gediz ağzı sonsuza kadar asla demek lazımdı herhalde yanlız yaşadığım tecrübe ile bu seneki ofroad seçmelerine katılma kararı aldım ve bununla iülgili olarak formu doldurdum ve yolladım yanlız katılım koşulları arasında ben hariç 4 kişiye daha ihtiyaç varmış sizlere sormadan isimlerinizi verdim nede olsa biz bir ekibi değilmi ve tecrübeli bir ekibiz :)ben hayatımda böyle ne diyeceğimi bilemiyorum yine çok heyecanlandım bakarmısınız o anlar gözümün önüne gelince tabi gözümün önüne haldun ve beraber çalıştıkları saz arkadaşlarıda geliyor (tamir bakım ve onarım ekibi)ne diyeyim biz bir yol bulduk meacorolara atıldık sonumuzu allah hak getire bu işi bırakıp akvaryum başındamı balıklara baksak yada haldemi turlasak bilemiyorum aklıma gelmişken satılık takım kamış makina ve sırtılar bulunmaktadır 1,el hemde:) zararın neresinden dönersek kardır :) saka bir yana arasıra tabi bunun gibi olmasında doğayla başbaşa kalmak gerekiyor arkadaşlar gittiğimiz yer yol olarak benim arabam için kötüydü fakat araçtan indiğinizde tüfekle vurulma tehlikesini saymazsanız harika yerler ve çoğumuzun yapmadı vakit ayırmadığı sportif faaliyetlerde bulunmak bu tür bir yerde (erhan abi yi anlaşılan bayağı yormuş gezimiz bana hiç koymadı açıkçası bütün gün gözümü dahi kırpmadım:) araba içini saymazsak..)herkez için gerekli keşke zamanımız olsada çoğumuzun üstünde bulunan şu hamlığı atsak sigara bir yandan alkol dersen aynı yediklerimize dikkat etmemde eklenince tabiki sporda olmayınca iki adımdan sonra bittim anam adlı türküyü söylemeye başlıyoruz...neyse yarın bir gün çocuklarımız baba bizi gediz ağzına götür çupra yakalıyorlarmış derlerse tecrübenin kralını yaşadınız mandıradan girmiyoruz arıtmadan giriyoruz ve süleyman abiyede sakal bıraktırıyoruz tamammı kızlar:)belki sözünü o zaman dinlersiniz tüm arkadaşlara burdan tekrar teşekkür ediyorum mümkünse bu tür geziler olursa seyrek görüşelim:):):)saygılar...sevgiler...

HALDUN YALIMLI
17-10-2006, 14:58
Süleyman abi sen Gediz ağzını teklif ettiğinde ben bu arkadaşların kaybolma ihtimallerinin çok yüksek olduğunu söyledim dinlemediler. Birde işin en vahim yanı içime doğmuş sanki olacaklar gecenin yarımında Ado ile beraber Güven'in yanına uğradık tarif edeyim dedim, gerek yok tarife, hem Erol abide biliyor yolu sorun değil dedi. En azından yürüyüş temelli doğa sporu yapmış arkadaşlar. En kötü günleri böyle olsun gülerek eğlenerek tek fark bol balıkta olması temennimiz.

Güven ÖZYELDAN
17-10-2006, 15:06
bu arada erol abimin bize göstermiş olduğu yol ve gözleme dayalı tecrübelerini bize sunduğu için teşekkür ediyorum:)..iyiki varsınız sayın abicim....saygılar..sevgiler ...hürmetler...:)

levrek
17-10-2006, 18:45
yahu yanarımda neye yanarım,yanımda haritalı GPS im olmasına rağmen açıp da neden bakmadım.Bakın bu şimdi aklıma geldi:D Ancak kıyıya vardığımızda, acaba halen Türkiye de miyiz diye çıkarıp bakmıştım sadece,hehe.Güven in dediği gibi herşeye rağmen oradan geri çıkmayı başardık,hatta onunla da yetinmeyip Atamın dediği gibi" ileri "deyip Aliağayı da feht etmeye gittik.Tüm gün cenk edecek arkadaşları aradık,lakin dişimize uygun olanlarını bulayanınca geri dönmeye karar verdik,işte dostlar tüm olay bundan ibarettir.İşin güzel yanı böyle yaşanmış bir olayın arkasından halen gülüyor olmam,sevgilerimle

kturkol
17-10-2006, 20:22
Arkadaşlar anlaşıldığı kadarıyla epey macera yaşamışşınız. Yorgunluğunuza değsin, hiç olmazsa temiz hava almışsınızdır. biz bu hafta uzaktan bakakaldık benim oğlanla.

Karadan birdaha asla fikrine katılıyorum. belki acemiliğimden isparoz (benim oğlanın deyimizle isparatoz) dışında tıklayan yok.

Birdahaki maceralarınızda başarılar dilerim. Ayrıca haber verirseniz katılmaya çalışırım.

Muhabbetiniz ve balığınız bol olsun. Bereketsiz gün için geçmiş olsun.

Ha bu arada ot balığından yaptığınız levrek pek zayıf olsa da fena olmamış.

katiti
18-10-2006, 09:11
Katiti, tam da dediğin gibi çıkmışsın fotoğrafta. Onun için aşağıdaki cümleleri sana atfediyorum;
Obi Van Katiti, listen my young padovan. Believe your instinct and feel the fish. One day, you'll succesfull in the future, don't afraid. Be patient young padovan, be patient. May the fish be with you. :P
(Eh,uyduruk ingilizcem ile ne anlatmak istediğimi yazayım [Bilen ve benim gibi bilmeyen var], Obi Van Katiti, dinle benim genç öğrencim.İçgüdülerine inan ve balığı hisset. Bir gün, gelecekte başarılı olacaksın korkma. Sabır benim genç öğrencim, sabır. Balık seninle olsun.)

çok güldüm ya sabah sabah süperdi valla :D :D :D

may the fishes be with you... :D