PDA

Tüm Versiyonu Göster : bu tekniğe bi bakınız...

aganta borina borinata
16-10-2006, 14:11
[Only Registered Users Can See Links]

görüşlerinizi bekliyorum...

rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK
16-10-2006, 17:38
Biz gideriz aya millet gidiyor aya başka söz söyleyemiycem nerden buluyorsun böyle şeyleri Doğan abi psikolojim bozuldu :D

levrek
16-10-2006, 18:22
Valla sistem super Doğancım,daha önce de internette denk gelmiştim bu düzeneğe,lakin bu kadar detaylı değildi.Bu sistemi kullanabilmek her baba yiğidin harcı değil gibi gözükür,en azından benim için:D

Oxdatity
16-10-2006, 19:47
evet Erol abiye katılıyorum epey bi deneyim gerektiren bir sisteme benziyor...

Özellikle uçurtmayı gerekli yükseklikte sabitlemek bayağı bi zahmet alır aynı zamanda oltayıda kontrol etmek gerekiyor...

Birde rüzgarı doğru almalıyız... yani bieçok bileşenin aynı zamanda uygun olması lüzumlu oluyorki bence biraz zor... yani hepsini aynı anda yapabilmek için 2-3 kişi lazım...

Bir Dost
16-10-2006, 20:02
Doğan bu ne abi ya ilginçböyle bir düzeneyi ne duydum ne gördüm teşekkür ederim paylaşım için

aganta borina borinata
17-10-2006, 09:03
arkadaşlar aşağıdaki link te bahsi geçen konuyla ilgili ve farklı bi iki şey daha var...bi bakınız...

rastgelsin...

erhan
17-10-2006, 11:42
Adam bide yakalmış bişeyler bu şekilde bravo valla. Paylaşım için teşekkürler.

HALDUN YALIMLI
17-10-2006, 15:20
Arkadaşlar bana biraz fantastik geldi ve aklıma yatmadı. Hani derler ya çok gereksiz bir şey yapıldığında İşin gücün yokmu senin? diye sanırım bunları yapan vede deniyen arkadaşlarıda bu duruma örnek olarak verebiliriz.

Uzm.Dr.Rastgele
17-10-2006, 17:28
Sevgili arkadaşlar,Doğan'ın bizlerin paylaşımına sunduğu çok değişik bir proje.Tekne ile hafif yol alırken uygulamak belki olabilir.Ama kıyıdan bu projeyi uygulayacak arkadaşımı, şimdiden tebrik etmek isterim.Bana göre mantıklı ama uygulaması çok çok zor bir proje.Yinede denemek isteyenlere başarılar.....:D :D :D

aganta borina borinata
18-10-2006, 07:21
aslında sistem uzun mesafeli sığ bölgelerden oltayı derin sulara taşımak için tasarlanmış gibi geliyor bana...mesela denize doğru 150 - 200 metre sığ ve sürekli dalgalı sahiller olabiliyor...eğer böyle bi bölgede balık avı yapmak isterseniz oltayı derinlere dalgaların balıkları rahatsız etmediği bölgelere atmanız gerekir...eğer atamıyorsanız biraz fantastik düşünebilirsiniz...daha da güzeli bunun üzerinde çalışıp hayata geçirebilmektir...muhakkak ki oldukça yorucu ve zevksiz bi avlanma şekli...ancak uçurtmayla balık avı eğer kıyıdan derin sulara oltanızı taşımayı düşünüyorsanız kullanılabilir bi yöntem gibi geliyor...ben kullanırmıyım asla...kıyıdan uçurtma kullanılmasının mantığı bu olabilir...

benim anlayamadığımsa tekneden kullanmanın nasıl bi nedeni vardır...benim aklım buna yetmedi valla...fikirlerinizi bekliyorum...

rastgelsin...

Oxdatity
18-10-2006, 12:31
Doğan sanırım tekneden yapılan sistemde hep şamandıra dük dursun diye hemde tekneden uzak mesafelerde yüzeye yakın yem yüzdürebilmek için yapılmış bu yöntem şekilden böyle bir anlam çıkarttım ben :D

freediver
09-05-2007, 23:48
Arkadaslar ise yarayan bir bulus olabilir... ama benim isim olmaz öyle abidik gubidik seylerle....
Ben oltami atar baligimi avlarken efes biramla beraber tuzlu fistik yerim....Balik tutup stress mi atacaz ucurtmaylami ugrasacaz....Uzunnnn Is
Birakin o aleti isat eden kullansin..

BLACK SHARK
10-05-2007, 06:36
Merhaba ...

heheheeheh :D gülmekden baska birsey aklima gelmedi yaw... aceba bendemi bir Citali yapsam ucuna söyle güzel bir rapala taksam ... burada tegelersee ye gitsem ... ve söyle bir 80-100 cm boyunda Turna ceksem nasil olur acaba ???

Millet artik sorarmis , abi neyle tuttun bunu , bende dermisim CITALI ile - oda dermis o ne yaw ?? hahahah Arkadaslar cok enteresan bir olay ve teknik , burada cok deli dolu sistem var , ve biliyorum ama böylesini görmedim , Amerikada Bas Pro shop isminde bir Büyük Toptanci var - Onlarda da buna benzer sistem var ... bende degisik seylerin hastasiyim , yakinda sizlerle burada sistem ve malzeme üzerine cok sohbet edecegimize inaniyorum .... suan biraz yogunum , zaman buldukca resimlerimi toparliyorum insallah yakinda beraber fikir alis verisi yapariz .:D :D

selamlar

HasanYILDIZ
30-01-2008, 11:47

görüşlerinizi bekliyorum...

rastgelsin...

usta bütün bildiklerimi unuttum bu işin sınırı yok hayal dünyamızı zorlaylım..............

paylaşım için teşekkürler