PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ildir deneyimleri -2

gokseldbuga
21-10-2006, 20:23
Sabah 6 da kalktik , yemlerimizi aldik ve Karaburun yoluna saptik. Bir koy kahvesinde kahvaltimizi ettik ve Gerenceye gitmek uzere yola koyulduk, bir de baktim ki gene Pinar tesislerinin oraya gelmisiz (yol bilmemek kotu, o yuzden forumda tum arkadaslar avlandiklari yeri iyi tarif etsinler ki hepimiz yararlanabilelim). Bu sefer de Ildir olsun dedik ve arabayi parkettikten sonra Pinar tesislerinin sagindaki karsi kiyiya kadar yuruduk.Gecen hafta avlandigimiz yerde basladik ,1-2 karagoz derken abim Nadir levregi cekti. Olta cok takildigindan bim 1 hafta kadar once gordugu kumluk yeri bulmaya gitti , 20 dakka sonra 6 karagozle geri dondu, biz de yanina gittik (esim ve ben) . 1-2 denemeden sonra ben de pembe yanakli bir cipura cektim. Bu arada karagozlerin boyutlari hic fena degil. Derken o da ne, yagmur ve soguk . 20 dakika suren aptal islatan yerini piril piril bir denize ve havaya birakti. Bu arada ben 1-2 lidaki cektim. Abim kacirdigi cipuraya uzulurken bu sefer asladim sarpalari cekmeye. Bu arada 2 haftadir yengec deneyimimizin basarisizlikla sonuclandigini itirat etmek zorundayim bundan sonra yengec almam. Balik ac ise zaten yeme gelir. Aaksam 6 ya kadar avlandik ama bu arada havada ucusan sarpalari ve pesindeki levrekleri gormeliydiniz. sonuc olarak:
Yem: mamun,borukurdu (cok az ama bayramda cok alacagiz iyi yakaliyor),kayaardan topladigim midyeler.Yengeclere hicbirsey gelmedi, attigimiz gibi cektik gene.
Baliklar:levrek,cipura,lidaki,karagoz,sarpa,isparo z, bolca kerpe,otbaligi
resimler asagidadir, umarim eklerken sorun cikmaz da bakabilirsiniz. resimler kucultulmustur, kalite dusmustur
[Only Registered Users Can See Links]

Taygun KOCABIYIK
21-10-2006, 20:32
Şahane av olmuş tebriklerrr

katiti
21-10-2006, 21:06
Yine de fena sayılmaz, tebrikler...

Uzm.Dr.Rastgele
21-10-2006, 22:55
Göksel balık bahabe biliyorsun.Önemli olan stres atıp doğa ile başbaşa olmak sanırım.Daha iyileri ve irileri gelmesi dileğiyle rastgelsin....

gokseldbuga
22-10-2006, 14:42
teşekkürler, rastgele

baraküda07
22-10-2006, 18:38
avınız iyi geçmiş devamını dilerim...

Uzm.Dr.Rastgele
20-03-2007, 19:49
Sevgili Göksel, önümüzdeki haftaya kadar acaba iğdeler çiçek açmış olur mu?:P

Taygun KOCABIYIK
20-03-2007, 20:11
İshak abi iğdelerle haşır neşir olan sensin yorumu sen yap :D

gokseldbuga
20-03-2007, 20:15
İshak amca, söz verdim sana, bak bu hafta gidecektik yağmurlu çıktı , 2 hafta sonra ....

cevat2
20-03-2007, 21:01
göksel senden bir ricam olacak ıldıra gidersen içinde bir pansiyon var 1 ay evvel tadilattaydı aklıma gelmedi ozaman oranın telini alabilirmisin ,fiyatlarını öğrenirsen makbule geçer bizim akrabaların evi kuşadasında uzak kalıyor bu ara gelmeyi düşünüyorum inşallah ishak abinin olduğu zamanı denk getiririm toplantıya gelemedim bari beraber avlanalım hatta bir ıldır, bir akbük

gokseldbuga
20-03-2007, 21:07
sorun değil alırım abicim, su ürünlerinin yanındakinden bahsediyorsan biraz tuzlu kaçabilir orası, gene de alırım eğer gidersem

gokseldbuga
20-03-2007, 21:08
sanırım bahsettiğin yer burasıydı

cevat2
20-03-2007, 21:26
evet tahmin ediyordum dış görünüş belli ediyor oralardada başka yer yokki urlada kaldım geçen sefer merkez pansiyonda 50 ytl oda ,o taraflarda başka yer gözünüze çarparsa isim ve fiyat alırsanız sevinirim

cevat2
20-03-2007, 21:31
benim haşin planlarım var zaten bu sene çanakkale tarafında ucuz yollu bir balıkçılık ,öğrenim,tecrübe ,yatacak yer,sandal,yerleri bilen ustaları bir araya getirecek bir tesis sizleri getirecek birde minibüs inşallah bir gün:deli:

mufi
21-03-2007, 06:07
Göksel im maşallah ortaya bir karışık yapmışsınız afiyet olsun .ve devamı gelsin