PDA

Tüm Versiyonu Göster : Dandik bir havada daha iyisi,şamda kayısı....

Uzm.Dr.Rastgele
06-11-2006, 16:54
29.10.2006 tarihinde bir arkadaşın daveti üzerine urla-kalabaktan tekne ile açılacağız.Poseıdon ve meteroloji'den baktım hava bayağı yüksek 3-5 ve üstünü veriyor.Bildiğiniz gibi hava yüksek olunca tekneden olta pek keyifli olmuyor.Ne yaptım sa arkadaşı vazgeçiremedim ve sabah yemleri alıp hava aydınlanmadan tekne başına vardık.O saatde sardalya bulamıyacağımız için yem mamun ve yengeç.Hava ilk saatlerde 5 ve üstü idi.Daha limandan kafayı çıkarınca başladı tekne hoplama zıplamaya.Neyse bizden başka akıllı yok zaten o saatde denizde.Hemen karşıda yer alan pınarlının kuytusuna demirledik.Hava aydınlandıktan sonra bir iki tekne daha geldi ama onlar da bir şey tutamıyorlar.Hava biraz 5 den aşağıya iner gibi oldu ve demir alıp,taa pita fenerine vardık.At çek pek bir şey yok.Ben de laf olsun diye 3 lü takıma yengeç takıp bırakma yapmışdım.Hadi dedi arkadaşlar demir alıp fenerin öbür tarafına geçelim.Bırakmayı çektiğim de ise bir tane lale gibi kaya barbununun yapışmış olduğu gördüm.Pita civarında tekrar şansımızı denedikten sonra havanın şiddeti daha da azaldı ve dalgalar olmasına rağmen suyun üstündeki köpükler yok olmaya başladı.Neyse uzatmıyayım oradan da çiçek adasına doğru yöneldik.Oraya varınca hava daha sakinlediği için izmarit başladı ve bir tane iri mercan aldım.Daha sonra Mehmet'in dizi ile ayağının arasına sıkıştırdığı benim kamışa iki çupra yapışdı.Ama ne çupra biri 300 gr civarı diğeri kesin 600-700 gr civarı.Mehmet'im zorla çekti.Velhasıl kıyıya dönünce Mehmet'in 300 gr'lık çuprasını ben aldım ve renk cümbüşü olsun diye benim mercanı ona verdim.Oldukca yorucu ve pek verimli olmasa bile dostlar arasında geçen güzel bir av macerası oldu.Daha iyisi ve irisinin sizlere denk gelmesi dileğiyle herkeze rastgelsin.......

katiti
06-11-2006, 20:30
Abi maşallah çipura ortayı kaplamış, ama arkadaki barbun da kendini gösteriyor hani;). Daha güzelleri de gelsin oltana inşallah...

Taygun KOCABIYIK
07-11-2006, 07:18
İshak abicim harika balıklar hele ortadaki takozun maşşallahı var daha iyi ve irilerine inşallah.

erhan
07-11-2006, 09:47
Taygun mesajım sana,
Bu sitede birkaç arkadaşın resimlerini lütfen kaldırın hatta onların resim koymasını engelleyin bunlardan biri de İshak abidir:).
Yeter abicim şişmedik yer kalmadı valla. Yok hamlık var,yok hamlık geçti falan derken çipuralar mercanlar gitti vallahi:)Hadi bunlar neyse de yengece gelen barbun epey ilginç. Şaka bir yana güzel bir av yapmışsınız İshak abi devamı ve daha irileri olur inşallah.

mufi
07-11-2006, 11:49
ishak afiyet olsun.en azından o tip bir havada yıllar önce bende aynı şekilde arkadaşım ile istanbul menekşe sahilinden açılmıştık. o havada ekmek parasın bile balıkçıların gözü yemiyordu..tekne kiraladık.. sandalcı vermek istemedi biz kandırdık çıktık. tabi içimiz dişımıza çıktı ayrı mesele. dönüşte 15/20tane balıkçı kahvehaneden çıkıp bize bakıyorlardı.. öldükmü kaldıkmı. diyehemde kürekle gitmiştik.(kiralık ahşap sandal 3,mt.felan)sonuç olarak çekilen eziyetin karşılı 3/5 ne olsa aldıysan tebrikler

katiti
07-11-2006, 13:42
Muvaffak Abi balıkçının gözü karardı mı hiçbirşey tutamıyor valla... :D :D :D

mufi
07-11-2006, 18:03
yahu kıyıya çıkamadık o gün.. aynen zeytinköy sahili gibi menekşe sahilide uzunbi mesafe sıg dır... kıyıya 60/70m.yaklaşınca dalgalar dahada büyüdü denizden deli esiyor. derken kumsala son 50 m. de artık tekne ceviz kabugu misali kontrolden cıktı kendi etrafında dönmeye başladı. birde her dalga vuruşta su dolmaya başladı ..bide diş hekimi dostumla kendimizi suya attık neyseki su bel hizasında idi ve teknenin iki tarafından tutunarak sahile yürümeye başladık. bir yandan tekneyi tutmaya çalış+biryandan elbislerle baştana aşagı suyuniçinde +rüzgar.zar zor tekneyi kuma getirdik ..bizi merak edipte sahile üşüşen diger balıkçılar ip atıp.vs. tekneyi kumsala aldılar ..biz ikimiz bitap vazitette kumda oturup bir müddet boş.boş. denize baktık.daha sonra barıkta ısındık evden gelen giysiler ile üstümüzü degişip döndük..
sarmış hastalık benliğimizi
bile bile gideriz maceraya
bu kadar delilik olurmu? derler
desinler..bunun zevki bambaşka.

0 zamanlar yaş otuzlarda.
ama kafa daha yirmilerde.
sıkıyönetim var .kim dinler
gece saat ikilerde/bebek te

atmışız oltayı bekleriz lüfer
yanımızdan askerler geçer
durup bakarlar bize bir an
ve içlerinden şöyle der: