PDA

Tüm Versiyonu Göster : yayıncı arkadaşlar mutlaka izlemeli!!!!

kırımlı
08-11-2006, 11:15
[Only Registered Users Can See Links]

muhteşem ebatlarda yayın balıklarının yakalanış video görüntüleri ..tavsiye ederim izlemenizi....

Uzm.Dr.Rastgele
08-11-2006, 17:40
Abisi ne kardeşim bu balıklar.Vallahi yayın'ların biri mahalleyi doyurur mubarek...

kırımlı
09-11-2006, 06:33
dogrusun ishak abi .abi be bu ebatlarda türkiye varmıdır yayın balıgı çok merak ediyorum varsa nerededirki bu canavarlar biliyomusun

erhan
09-11-2006, 08:03
İzlediğim belgesellerin çoğunda yakalanan dev balıklar suya iade ediliyor. Avrupa da bu tür av organizasyonları çok yaygın. Tur firmaları balık avlamak isteyenleri bir göl yada akarsuya götürüp her türlü ihtiyacını karşılıyır ve balık tutturuyorlar. Tutulan balıklar genelde büyük oluyor (yada küçükleri bize göstermiyorlar) bu balıklarla videolar, fotoğraflar çekildikten sonra suya iade ediliyor. Ayrıca ülkeler turizm geliri elde etmenin yanında rezervlerini korumuş sürekliliği sağlamış oluyor. Böylece balık büyümeye ve üremeye fırsat buluyor.

hunter
15-11-2006, 20:59
:dikkat: dogrusun ishak abi .abi be bu ebatlarda türkiye varmıdır yayın balıgı çok merak ediyorum varsa nerededirki bu canavarlar biliyomusun
evet var arkadaşım nerede dersen amasya yeşilırmak ve kızılırmak osmancık tarafında 110 kg lık tuttular .biz biraz daha ufak tutmuştuk

rüzgar2
15-11-2006, 22:18
Abdülhamit benimde rekorum kaşıkla 4 kg.yayın yeişlırmakta..Daha sonraki seneler bu rekor dahada büyüyecek işallah...Biraz daha pro. takılacağım yayına(ılganusa);)

kırımlı
16-11-2006, 06:30
abilerim yakalayın şu canavarlarıda görme zevkini yaşayalım bizde:) oltalarınıza kuvvet rastgele......

katiti
16-11-2006, 10:26
Erhan Abi zaten büyük balıkları suya iade ederek sürekli o balıkları avlatabiliyorlar, böylece büyük balık müşterisini de sürekli kılıp ciddi bir gelir kaynağı elde ediyor adamlar. Fakat bizdeki balıkçılık turizmi henüz o aşamaya gelmedi ne yazık ki...

ramazanuçar
16-11-2006, 13:26
onların eti karttır be yenmez:D (ciğere erişemeyen kedi misali bizde kendimizi böyle teselli edelim bari:D )

palukcu
17-11-2006, 09:21
İstanbulda terkos civarında ve terkosun besldeiği sularda oluyor.Şu ana kadar en büyük yakalayabildiğimiz 28 kiloydu.Ama 10 sene önce ve fotoğrafta yoktu.
Biraz naddi durumum düzeldiğinde yayın avına gitmeye başlayacağım.Çünkü gece avda kalmak gerekiyor.Büyük yayın yakalamak istiyorsan geceyi bekleyeceksin.

aganta borina borinata
21-11-2006, 12:59
buralarda da eskiden çok büyükleri vardı...ama artık genelde 5-6 kg. civarında oluyorlar...çok büyükleride mutlaka hala vardır...geçtiğimiz yıllarda 100 kilo civarında olanları yakalanıyordu arasıra...

avı için ben akşamdan bırakma yapıyorum...sabah asılıyorum oltaya...genelde yakalıyorum...

rastgelsin...

ramazanuçar
21-11-2006, 13:10
denizli'dede adıgüzel baraj gölü var.oradaki yayınlarında 300-400 kg gelenleri var diyolar.bende iyi salladınız diyorum) bilmiyorum yayın okadar büyüyebiliyormu? eğer büyüyebiliyorsa olma ihtimali oldukça yüksek.çünkü senelerdir adıgüzel barajının suyunda yüksek miktarda civa olduğu gerekçesiyle kimse avlanmıyor orda.