PDA

Tüm Versiyonu Göster : dün ne yaptım..

mufi
10-11-2006, 19:02
Arkadaşlar belki inanmazsınız dün ekmek içi ile bir adet çipura 350 gr. ve 1 adet levrek.. 300 gr dan agır ..hemde yakın mesafedn20/30 mt.den yakaladım.
ekmegin mucizesi....:D

Uzm.Dr.Rastgele
10-11-2006, 20:22
Hocam bereketli olsun.Gece mi,gündüz mü aldın.Su sakinmiydi,köpürüyormuydu ?Azıcık anlat abi,feyz alalım.:D

gokseldbuga
10-11-2006, 21:24
ekmek ici ile abimin buyuk baliklar yakaladigina sahit oldum, tebrik ederim buyuk balik icin en iyisi kucuk kalamarlar, 2-3 hafta once hale gidip almak istedik ama sayili diye tutturup kasadan vermediler, Bodrumda balikcilar cope atar, deneyiniz

katiti
10-11-2006, 22:07
Muvaffak Abi inanırım, şu ana kadarki en büyük çipuramı ekmekli dip kıbrıs ile almıştım (1 kilo). Ayrıca dayımın ekmekle 52 parça levrek ve çipura aldığını da biliyorum bir keresinde (gerçi orada çiftlik patlamış, saymayabiliriz :D).

Afiyet olsun abicim :)...

aganta borina borinata
11-11-2006, 11:28
ellerinize sağlık...ben daha önce levrekle ilgili bi konuda "ekmekle bile bu balığı yakaladım" derken ...arkadaşların "amma attın" vb. akıllarından geçen cümleleri tahmin etmiştim...muvaffak abi böyle bi açıklama yapınca rahatladım doğrusu...iyiki bunu yazdın muvaffak abi...teşekkür ederim...

şunuda belirteyim bu yazıdan sonra kimse ekmekle levrek avlamaya gitmesin...bu sadece bi şanstır...

rastgelsin...

mufi
11-11-2006, 11:29
Arkadaşlar İshak kerdeşime feyiz de vermek baabından detaylı anlatayım .şimdi şööle oldu sabah yaklaşık 8,15 gibi beton iskeledeyim su durgun. hatta yeryer parlak /ayna gibi rüzgar çok hafif kuzey dogu gibi ki bana göre karadan /arkamdan geliyor.ama çok hafif.iskelenin boyu ortalama 20 metre eni 1,5 metre denizden yüksekliği 1,m. beton. yani saglam..güneş sol tarafımdan geliyor.bu durumda sarı/fosfor renkli şamandra kullanıyorum ki cillop gözüküyor..karşımda minik zarganalar cirit atıyor tabii gözümüz yok onlarda..varsa yoksa iri kefal...huzurlu bir ortam..etrafta kimse yok. oooh be..kafam rahat..ama birde bu siteden arkadaşlar olsa derken...balık geldi..
işte bu ortamda hasbel kader muhtemelen zihinsel sorunu olan bir çipura ve levrek bana geliyor....
olay bu..nasıl ama??? olayın sanki içinde gibi yaşadınız dimi???heh..heh..

Uzm.Dr.Rastgele
11-11-2006, 14:13
Sevgili abim,öyle güzel tarif etmişsin ki;sanki kendimi orada seninle beraber hissettim.Bende liman içi.iskele gibi beton kaplı denizin içine doğru uzanan ve su derinliği 1 metreden az olmayan böyle mekanlarda gece zoka atmayı veya dip kıbrıs denemeyi çok severim.Öfffffff ulan öffffffff vallahi özlemişim.:D

katiti
11-11-2006, 20:34
abi ağzına sağlık güneşin sol tarafımı ısıttığını hissettim :)...

mufi
12-11-2006, 07:34
abi ağzına sağlık güneşin sol tarafımı ısıttığını hissettim :)...

bak işte şimdi terledin. ..sana çıkart demiştim şu montu...mert!! bak şimdi terin üzerinde soğuyacak. üşüteceksin. yahu

levrek
18-11-2006, 00:33
Muvaffak abi oldu mu şimdi,sen kalk hayvanları ekmeğe alıştır,sonrada biz bir dünya kadar yemle gidip elimiz boş dönsün:D balıkların gramajlarına bakılırsa akşam yavaş yavaş yenilmiştir gibime geliyor...

mufi
18-11-2006, 14:00
arkadaşlar tekrar ediyorum. tavuk göğsü+ciğeri+yüregi ....birde bunlardan yanınızda götürün..daha ucuz yem...allah allah yaa..

Uzm.Dr.Rastgele
18-11-2006, 19:42
Sevgili abim,tavuk eti ve ciğerini bir-iki defa Körfezde ''kanal'' denilen mevkide
kolyoz ve uskumruda denemişdim.Gerçi ogün ben bu balıklardan tutamadım ama
ekne sahibi Emin abim bir kaç parça balık almışdı.Abi şimdi sana yeni duyduğum bir uygulamayı söylüyeyim.Fakat ben balığa gidip de deneme fırsatı henüz bulamadım.Akşamdan tavuk göğsünü fleto olarak kesip çok hafif tuzluyorlarmış ve bu filetoları el ile ezilmiş bi-iki sardalya ile karıştırıp buzdolabında sabaha kadar bekletip ertesi günü onu kullanıyorlarmış.Sardalyanın kokusu tavuk etine sinince daha iyi netice aldıklarını söyledi arkadaşlar.Dediğim gibi ben henüz denemedim.Ama teknede dip balığında iyi netice vereceği kanaatindeyim.Deneyince neticesini yazacağım ve deneyip de netice alacak olan arkadaş olursa o da yorumunu yazarsa memnun olurum.