PDA

Tüm Versiyonu Göster : 12 Kasım Organizasyonu...

katiti
13-11-2006, 08:36
Selamlar Pazar günü ben, Adnan Abi, Güven ve Taygun Karaburun'dan tekne ile bir organizasyon gerçekleştirdik. Kendi adıma güzel ve eğlenceli bir gün geçirdim. Hava, balık ve en önemlisi de muhabbet çok güzeldi.

Yunuslar etrafı sarıp balığı dağıtmasa mercan açısından daha da güzel bir gün geçecekti ama kısmet bu kadarmış. Bu arada açıkta yunusların havada taklalar atarak balık sürüsünü çevirdiğini görmek de ayrı bir keyifti. Gidiş ve dönüşte sırtı da denedik ama birşey gelmedi. İşte resimler...

Güven ve ardından ben...

katiti
13-11-2006, 08:37
Adnan Abi ve Tago...

katiti
13-11-2006, 08:38
Adnan Abi-Güven......

katiti
13-11-2006, 08:39
Ben ve Tago............

katiti
13-11-2006, 08:40
Melek balığı imiş bu arkadaş. Günün en ilginç çeşidiydi. Bunun bilimsel ya da yaygın adını falan bilen varsa söylerse seviniriz...

katiti
13-11-2006, 08:42
Bunlar Güven ve Adnan Abinin toplamda tuttuğu balıklar. Çeşit olarak mercan, erkek mercan, karagöz, isparoz, kara kupa (iskaroz), istavrit, izmarit, kolyoz, gopez var.

katiti
13-11-2006, 08:45
Bunlar da benimkiler. Bende de mercan, erkek mercan, gopez, izmarit, bol hanos, melek balığı ve bir tane numunelik kıraça var :). Taygun kendi balıklarının resimlerini çekmedi ama onda da benzer balıklar ve birkaç parça da mercan vardı...

mozdil
13-11-2006, 09:11
Melek balığı imiş bu arkadaş. Günün en ilginç çeşidiydi. Bunun bilimsel ya da yaygın adını falan bilen varsa söylerse seviniriz...

Anthias'a benzettim. Acaba bu balıktan İskenderun, Mersin veya Antalya'dan alan var mı?

aganta borina borinata
13-11-2006, 09:17
elinize sağlık mert...iyi bi av olmuş...bahsi geçen balığı bende merak ettim...ilk defa görüyorum...

rastgelsin...

katiti
13-11-2006, 10:55
Anthias'a benzettim. Acaba bu balıktan İskenderun, Mersin veya Antalya'dan alan var mı?

Evet ben de şimdi baktım sanırım Anthias anthias bu. Bir tek alt yüzgeçlerinden emin olamadım bu kadar uzun muydu diye, balığa bakmam lazım bir daha. Ama anthias grubundan olduğu kesin gibi...

aserkansatı
13-11-2006, 10:59
Tebrikler arkadaşlar.Güzel bir av olmuş...O balık Kızıldeniz balığı heralde.Çok yakışıklı çıkmış...:D

gokseldbuga
13-11-2006, 11:59
Hanos dediginiz Kerpe mi Mert?bu baligi Bodrumda yerler eti tavuk eti gibi beyazdir ama ben genelde geri salarim
bravo

katiti
13-11-2006, 13:23
Kerpe olarak duymadım ben hiç ama benim balıklarda ortadaki sıra. her ikisi de hanos olarak adlandırılsa da daha renkli olanlar yazılı hani, diğerleri gerçek hanos. Eti gerçekten çok lezzetlidir. Familya olarak orfoz ve lagosla akraba zaten bu balıklar ama fazla büyümezler. Ben pek çok balıktan daha çok severim bunları :)

Tebrik eden tüm arkadaşlara da teşekkürler bu arada...

sbasaran
13-11-2006, 13:32
mert,güven,ado ve taygun. beni ne zaman balığa götüreceksiniz. bir de buraya özeniyorsunuz. kırmışsınız balığı. hepinize afiyet olsun.

katiti
13-11-2006, 14:22
Süleyman Abi sen geliyorum de hemen yapalım organizasyonu, ayıp ettin :).

Ama biz Pazartesi'den organize oluyoruz abicim, biliyorsun. Ona göre haber ver ;) :P :D :D...

Güven ÖZYELDAN
13-11-2006, 14:35
körfez bundan sonra bizden soruluyor abicim rastgelsin.com herkeze tesekkürler arkadaşlar keyif aldığımız bir gün ve av oldu umarım bundan sonrakilerde hep böyle olur hepimizin ...

Uzm.Dr.Rastgele
13-11-2006, 19:26
Sevgili arkadaşlar tek kelime maşallah diyorum.Hem ekibe hemde tutulan balıklara.Allah muhabbetinizi daim eylesin.Ben ve arkadaşım Mehmet ile sabahdan gerence tarafında iken orada da yunuslar geçit yaptı.Yanılmıyorsam 09.00-09.30 arası gibi idi.Bana göre dün gerence tarafında çupra olmamasının nedeni belki yunuslar olabilir.Yunuslar kıyıya yakın olan kafeslerin etrafında turlarken kafes içerisindeki balıklar çıldırmış gibi şarrr-şurrrr diye bulundukları mekanda içinde sesler oluşmasına yol açıyordu.

Taygun KOCABIYIK
13-11-2006, 20:04
Ben öncelikle Mert abime beni çağırdığı için, Adnan abime kaptanlık ve şöförlük yaptığı için, Güven abimede oda arkadaşlığı için teşekkür ederim :D:D:D ayrıca kalamar için dahada büyük teşekkür ediyorum Güven abicim ;)
Ben inanılmaz keyif aldım karaburun denilince aklıma bu maceramız gelicek.

Bende dayanamadım gariban balıkçıkların resimlerini çektim bendeki sayı biraz az olsada bunu derin suda ilk defa avlanmış olmama veriyorum :D Ayrıca güzel balık aldığımız yerde gelip avı mahveden yunuslarada teessüflerimi iletiyorum

rüzgar2
13-11-2006, 20:10
Harika av olmuş vallaha ellerinize sağlık..

balıkcı
13-11-2006, 22:01
Ben çıkamıyorum balığa ama bu güzel resimleri görünce benimde kanım kaynıyor,çok güzel bir ortamda neşeli ve bereketli bir av olduğu resimlerden belli,rastgelsin arkadaşlar.

HALDUN YALIMLI
14-11-2006, 10:29
Arkadaşlar allah içinize sindirsin güzel ve balıklı bir gün geçirmişsiniz. Umarım nice balıklı ve güzel organizasyonlar olur. Balıklar için tebrikler.

Rauf
14-11-2006, 11:35
katiti Adnan Güven ve Taygun iyi av cıkarmişsınız potre lerde harika o yakaladığınız akvaryum balığı gibi olan alanyadada cıkıyor maalesef derin sudan geldiği icin şişiyor geri salma mümkün olmuyor ölüyor.mercanların arasında erkek dediğiniz mercanlara biz burada tepe göz diyoruz rengi cok acak pembe kuyruk sarımsı birde karnını temizlerken karın duvarı siyah olur mırmır gibi.herkeze selamlar.(katiti senin balıkları izmaritin en üstündeki balığa tepegöz diyoruz)

katiti
14-11-2006, 12:21
Rauf Abi burada da mandagöz derler aynı zamanda erkek mercana...

Taygun KOCABIYIK
14-11-2006, 12:32
Rauf abi şu derin suda ilk kez avlandım, sana göre pek derin olmasada 80-90 metrelerde avlanmak kollarımı mahvetti şimdi neden çıkrıkla ilgili bu kadar arayışta olduğunu çok daha rahat anladım :)

erhan
14-11-2006, 12:42
Arkadaşlar avınız harika geçmiş tebrik ederim.
Hepinize afiyet olsun.

ykmk
15-11-2006, 20:02
Tebrikler taygun abi.Süper bir av olmuş...

Güven ÖZYELDAN
16-11-2006, 09:11
mert galiba tahmin ettiğiniz gibi Anthias türünden bir balık şimdi daha çok üzüldüm yakalandığına bu balığın gerçekten çok güzelmiş yazık oldu valla bu türle ilgili başka bir resim ekliyorum burdan ne kadar güzel bir balık olduğunu daha iyi anlayacaksınız...

katiti
16-11-2006, 10:24
Evet Güven ben de fishbase.org'dan bakmıştım. Orada ticari değeri var falan diyordu ama bakalım lezzet konusunda yakında bilgi veririm ben, bizim balığın sorunu biraz ufak olmasıydı ne yazık ki. ama bu tür en çok 27 cm olabiliyor diyor aynı sitede. bir resim de ben ekliyorum...

aganta borina borinata
18-11-2006, 13:34
taygun un balıklar podyumda gibiler...sadece bikinileri eksik...

güven , mert resimler gerçekten çok güzel...balık ne güzel bi balıkmış öyle...

rastgelsin...

by_tiger
29-11-2006, 13:07
helal olsun onların yanına bide aslan sütü tamam afiyet olsun

mufi
29-11-2006, 13:30
İyi av olmuş.afieyet şeker olsun ... arkadaşlar bir sorum olacak organizasyonun kişi başına maliyeti ne oldu(ayıptır sölemesi derler ama emekli adam için ayıp olmaz)sanırım bunu belirtmenin bir sakıncası yoktur.bilgi bakımından
teşekkürler

Güven ÖZYELDAN
29-11-2006, 13:55
sayın abicim özel harcamalarımız,tekne,yem,yiyecek(ekmek ve helvadan olusuyor ve tagonun annesini ile mertin annesinin hazırladığı ellerine sağlık börek çeşitleri),arbaya ve tekneye alınan mazotla,vs...yaklaşık karaburun 40-50 ytl arası bir harcama yapıyorsun.....biz biraz kısıyoruz harcamaları :):)