PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yıllık makina temizliği

balıkcı
21-11-2006, 18:05
Arkadaşlar her sene makinamızda yapmamız gereken makina temizliğini anlatan resimli bir anlatımı sizlerle paylaşmak istedim,ister tatlısu ister denizde avlanalım bu makina temizliğini yapmamız gerek,şayet makinamız sağlıklı kalmasını istiyorsak,burada denizde yani tuzlu suda avlanan arkadaşlar bu iç temizliğini senede bir kaç kezde yapabilir ve gene dikkat etmemiz gereken başka bir konuda kulanacağımız yağın tuzlusuyu bünyesinde barındırmayan bir yağ olması ve makinamıza bir zarar vermemesi(oksitlenme vs)kolay gelsin.

Şayet resim boyutları çok geliyorsa sitede herhangi bir zorluk yaratırsa taygun kardeşimden,bu resimli anlatımı bir dosya içinde vermesi daha doğru olur.

kırımlı
22-11-2006, 06:50
[abi paylaşım aydınlık şaçıyor maşallah ...devamını bekleriz ve abi kamışların bakımıda varmı dır ? varsa rica edecegiz.....saygılar

levrek
22-11-2006, 07:02
Ellerine sağlık Selim cim,makine satıcıları artık korksun bizlerden:D

sbasaran
22-11-2006, 07:11
tuzlu su makinelerinin içindeki dişlilerin yağlanmasında (gres yağ) silikonlu olanını öneririm.

balıkcı
22-11-2006, 08:34
Ellerine sağlık Selim cim,makine satıcıları artık korksun bizlerden:D
Erol bendeki eski bir makina üzerinden basitce anlatmaya çalıştım,tabiki her makinanın içi bu makinada olduğu gibi az parçalardan oluşmaz ama fiyatı düşük makinaların çoğu bu düzenekte işler ve bunuda bu şekilde temizleyebilir yağlarız,yağlar konusunda herkes kendi bildiği gibi ve kullandığı yağı kulanılması daha doğru olur çünki yağın çeşidini burada tekrar vermek gerek görmüyorum bulabilen var bulamayan var ama türkiyede bulunan WD40 temizleyici ve agresif olmayan gresyağı yağlama için doğru olur düşüncesindeyim.