PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hiç bu yemle avlanan oldu mu ? (Tavuk göğsü)

mercan
24-11-2006, 18:50
Tavuk göğsüyle mercan, izmarit, barbun tutan varmı arkadaşlar.

katiti
24-11-2006, 19:43
Kendim avlamadım ama avlayanlardan doğrudan duydum, kullanılıyormuş...

turna
24-11-2006, 20:01
Duydukların doğru ben bunu mırmırda kullandım iyi iş yapıyor.yalnız tavuk göğsünü önce tuzlayıp 2 gün kurutacaksın ki suyunu salsın sonra keskin bıçakla küçük küp şeklinde doğrayıp iğneye takıyorsun,kurumazsa dayanıklı olmuyor.

aganta borina borinata
25-11-2006, 09:07
evet ben de arasıra bu yemi kullanırım...ama kullanma sebebim rutin kullandığım yemlerden bulamadığımdandır...işe yarar bi yemdir...ama bilinen yemlere ulaşabiliyorsanız tavuk göğsünü tercih etmeyin...

tavuğun bağırsağı göğsünden daha verimlidir...

rastgelsin...

igmsva
25-11-2006, 18:50
evet ben anamurda kullandım. fileto halde kesilmiş tavuk göğüsleri tuzlanarak üzeri açık olarak dolapta bekletilip hafif sertleştirilir. kullanım esnasında önce ince şeritler halinde kesilir. takılacak iğnenin boyutuna göre küçültülüp takılır. iş yapan bir yem.

mufi
26-11-2006, 14:13
bu balıklara çipurayıda ekleyiver....

balıkçısofi
02-12-2006, 09:12
gemlikte avlanıyoruz genelde.kalkanda yakaladık tavuk göğsü ile.
pek iri kalkanlar değildi ama yinede idare ederdi.

Cullinan
13-01-2007, 12:53
Öncelikle herkese selam :)
Evet bende genellikle avlanırken tercih ettiğimiz canlı yem (mamun) bulamayınca ve hızlı bir şekilde balığa gitmeye karar verdiğimde dolapta hazır bulundurduğum tavuk göğüsü ile avlanmaya giderim.

Aynı şekilde @turna arkadaşımızın dediği gibi 1-2 gün kaya tuzunda bekletmekte fayda var tavuk göğsünü. Yemin sertleşmesinde fayda var. Yoksa balık yemi iğneden kolay alıp kaçıyor.

Benim tavuk göğsü ile tuttuğum balıklar ise ; Çipura, Saragöz, Karagöz, Mırmır, Mıgri (Yılan Balığı), İskorpit, İsparoz, Sarpa (akıllısıda geldi deliside ;) ).

aganta borina borinata
13-01-2007, 14:07
cullinan...aramıza hoşgeldiniz...

kontrol panelinizin içerisinde bulunan imza ayarlarınızı tamamlayınız lütfen...

rastgelsin...

varior
13-01-2007, 14:08
bende çok denedim ama aşırı şekilde Yengeç saldırısına uğradı.. her çektiğimde ya yengeç geliyor ya boş.. :D

Taygun KOCABIYIK
13-01-2007, 18:48
2-3 hafta evvel karaburunda bu yemi denedim yumuşaktı çabuk sıyrılıyordu iğneden sadece 2-3 hanoz yakalayabildim ama o gün av zaten zayıftı

igmsva
13-01-2007, 18:54
tagocuğum sertleştirmedinmi (tuzla) ben de çok kullandım ama kolay bırakmıyordu. ( benim tavuklar karttı herhalde---he he he he ...)

Taygun KOCABIYIK
13-01-2007, 18:58
tagocuğum sertleştirmedinmi (tuzla) ben de çok kullandım ama kolay bırakmıyordu. ( benim tavuklar karttı herhalde---he he he he ...)
Abicim benimki piliçti herhalde :D

Cullinan
13-01-2007, 20:38
@aganta borina borinata imza ayarlarımı yaptım. Umarım olmuştur :dans:

mufi
14-01-2007, 08:18

Hüsnü kardeş Tavuk eti(beyaz) ile tuttugum balıklar...Marmariste sahilden ve tekneden:
mercan+çipura+gopez+zargana+hanoz.. aklımda kalanlar

Rauf
14-01-2007, 09:57
Evet arkadaşlar biz akdenizde avlanan amatörler olarak yem seceneklerinin başında yer alır tavuk göğsünden yem olarak faydalanmak yapılışını gerek ben gerekse diğer arkadaşlar anlattılar bu mesaja ekli olarak görünen resimler biri yemin tuzlanarak sertleştirilmiş durumu diğeri mercan balığı ve benzeri ufak balıklar icin kullanılan iğneye takılacak şekilde doğranmış hali.selam ve sevgiler.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

turna
14-01-2007, 13:24
Taygun,tavuk göğsünü her tarafını iyice tuzla,yazın güneşte 2 gün tut kışın mutfakta uygun bir yerde ve mümkünse ince 2 mermer arasına koy ve suyunu iyice salsın,sonra yeniden tuzla ve ertesi gün için hazırdır toplam 3 günde şahane yem. yemin sert olması suyunun salmasına bağlı.

Taygun KOCABIYIK
14-01-2007, 14:33
Mehmet abi bahsettiğim olaydan bir hafta önceki ava götürmek için tavukları bir güzel kesip tuzlamıştım ama evde unuttum ertesi gün balıktan döndüğümde annem o tavukları pişirip yedirmişti bana ama aklımdan tamamen çıktığı için yedim tabi aşırı tuzluydu yemeğin sonuna doğru anneme bunlar dolapta böyle kesikmiydi diye sordum oda evet cevabını verdi ben gülmeye başladım tabi olayı oda duyunca oda güldü allahtan hipertansiyon hastası değilim yoksa tahtalı köydeydim şimdi :D bunu niye anlattım diye merak etmişsindir onuda açıklayım bu olaydan 1 hafta sonra aldığım tavuğu tuzlamadan dolaba koydum ki olurda yine unutursam bari tuzsuz yerim diye düşündüm :D ama unutmadım ava götürdüm iğneden löpür löpür götürdü yemi balıklar :) önümüzdeki 2 hafta sınavlarım olucak onun için ava çıkma durumum söz konusu değil ama ava gittiğim ilk gün tuzlayıp tavuk göğsünü deniycem

CaTSiLeNcE
14-01-2007, 14:52
taygun her iki türlüde mideye gidecekmiş tavuk:D:D ziyan olmamış ..Anlattıklarına bayaa güldüm :D

mercan
14-01-2007, 14:59
arkadaşlar bu gün Akdeniz'de 250gr tavuk göğsü ile 2.5 kg balığı takas ettim de geldim.

igmsva
14-01-2007, 15:01
hay ellerine sağlık kardeşim.

CaTSiLeNcE
14-01-2007, 15:04
hüsnü bey tebrikler ellerine sağlık.. çeşit olarak neler aldın ??

Cullinan
14-01-2007, 15:22
Hüsnü Abi sen değişik bir şekilde yakalamışsın balığı. :)

mercan
14-01-2007, 15:22
mercan 8 adet 900 gram, barbun 1 adet, kalanı izmarit

mercan
14-01-2007, 15:30
arkadaşlar bu gün 20 kişi büyük yat tutup balığa gittik. yem olarak karides, tek tek, sübye almış arkadaşlar.bende gece 10 da tavuk göğsü aldım. tuzlamadan gittim balığa. ama değişen bi şey olmadı yem güzel çalıştı. denizde 8 tane arkadaş deniz tutması ile akşama kadar yattılar.

Rauf
14-01-2007, 17:16
İlahi taygun afiyet olsun.karadeniz bölgesinde balıkları salamura yaparlar sonra kışın kızartıp yerler veya taze fasulyeyi turşu gibi yaparlar kışın cıkarıp yemeğini yaparlar seninkide ona dönmüş ne demişler adam carşıdan bi kalıp peynir almış almışta aldığı peynir değil bir kalıp sabunmuş sabah kahvaltıda yerken ağzında köpürmeğe başlamış adam -ulan öpürsende yicem köpürsende yicem demiş.sende mecbur anan yapmış mecburen yemişsin.sana sınavlarında başarılar dilerim başarılar.

Rauf
14-01-2007, 17:20
mercan 8 adet 900 gram, barbun 1 adet, kalanı izmarit

hüsnü ustam mercanlar toplam 800 gr mı yoksa tanesimi 800 gr gerci 200 gr üstüde kallavi sayılır ama 800 gr sa süper be usta .

aganta borina borinata
15-01-2007, 12:00
@aganta borina borinata imza ayarlarımı yaptım. Umarım olmuştur :dans:

elinize sağlık...

rastgelsin...

turna
15-01-2007, 17:12
Taydun,sınavların için başarılar dilerim.Tavuk göğsü yerine martı göğsünüde deneyebilirsin balık için pratik yem.

aganta borina borinata
16-01-2007, 08:51
Taydun,sınavların için başarılar dilerim.Tavuk göğsü yerine martı göğsünüde deneyebilirsin balık için pratik yem.

mehmet abi sen ciddimisin ya:deli: ...eğer ciddiysen pek pratik olacağını sanmıyorum:D ...

şimdi taygun sapanı alıp öyle çıkar balığa...:P

rastgelsin...

barış06
10-04-2007, 14:24
slm. bende mersinde tavuk göysüyle çok çupra tuttum

Rauf
10-04-2007, 16:00
slm. bende mersinde tavuk göysüyle çok çupra tuttum

barış genc arkadaşım ben aslen geliboluyum ama 1990 senesinden beri akdenizde balık avı yapan balıkcılardan öğrendimki tavuk göğsüyle balık tutuyorlarmış bende o seneden beri ağırlıkla bu yemi kullanırım mecburiyetten selamlar.

baskan
08-11-2007, 15:36
selam: tavuk gögsü değil ama tavuk taşlığı mezgitte çok işe yarıyor defalarca denize atıyorsun dayanıklı bir yem hiç bir işlem yapmayada gerek yok.

Taygun KOCABIYIK
08-11-2007, 18:54
selam: tavuk gögsü değil ama tavuk taşlığı mezgitte çok işe yarıyor defalarca denize atıyorsun dayanıklı bir yem hiç bir işlem yapmayada gerek yok.
Selamlar aramıza hoşgeldiniz imzanızı doldurursanız sizi daha iyi tanımış oluruz.

turna
08-11-2007, 19:04
Başkan Önce aramıza hoş geldin,kalıcı olman dileğiyle.
Tavuk taşlığı mantıklı denemekte fayda vardır derim.

Rauf
08-11-2007, 20:50

İyi bak söylediğin ben bide buddan düşünüyordum demek taşlığıda denicez teşekkürler .

slotery
18-11-2007, 19:23
selamlar ben samsunda hiç balık tutamadım neden bilmiyorum samsun da nerelere gitmem gerekir hangi takım iş yapar aydınlatırsanız sevinirim herkese rasgele

Amatör İstanbullu
18-11-2007, 22:00
Bende Güney'e tatile gittiğimde tavuk eti ile balık avlıyorum.
Bu yaz Bodrum Akyarlar'da tavuk eti ile Melanur, Kupez, Zergana yakaladım.
Tavuk etini her yerde bulabiliyorsun. Pahalı değil.

baskan
22-11-2007, 07:19
tavuktaşlıgını mutlaka deneyin taşlıgı paket halinde satıyorlar 4 tl cıvarında her balığa gittiginizde bir tane kullansanız 1 yıl yeter nohut tanesi büyüklüğünde kesiyorsunuz 8 -10 çapara yapıp 7 numara iğne mezgit ve istavrit te çok iş yapar dayanıklı yem diyer balıklarla hiç tecrubem olmadı işe yararmı bilmiyorum.Rasgelsin

Anıl ÜNALAN
22-11-2007, 11:14
tavuktaşlıgını mutlaka deneyin taşlıgı paket halinde satıyorlar 4 tl cıvarında her balığa gittiginizde bir tane kullansanız 1 yıl yeter nohut tanesi büyüklüğünde kesiyorsunuz 8 -10 çapara yapıp 7 numara iğne mezgit ve istavrit te çok iş yapar dayanıklı yem diyer balıklarla hiç tecrubem olmadı işe yararmı bilmiyorum.Rasgelsin

Teşekkürler güzel bir paylaşım denemeye açık.Burda mezgit olmadığı için istavritinde zamanının geçtiği için diğer balıklarının yeme olayını öğrenmiş oluruz umarım etkili olur.Tekrardan teşekkürler..

canaltan
09-04-2008, 20:53
ayvalıkta akım zamanı(kasım) tavuk göğsüyle çatır çatır çupra tutuyorlar gözümle gördüm...

xnode
19-06-2008, 23:19
merhaba;
ben antakya'da (hatay) bazı çocukların tavuk bağırsağı ile koca koca çipura ve levrekler yakaladıklarını görmüştüm.

özellikle ege bölgesinde, tavuk bağırsağı kullanarak avlanan veya bu yöntemle başarılı olanlar var mı ?

turna
21-06-2008, 19:19
xnode,tavuk bağırsağını hergün nereden bulacaksınız,?hergün tavuk keserim dersen artanını banada gönder derim.Avı beleşe getirmek için bire,bir.Neden olmasın ,çok mantıklı yol.

xnode
21-06-2008, 21:51
xnode,tavuk bağırsağını hergün nereden bulacaksınız,?hergün tavuk keserim dersen artanını banada gönder derim.Avı beleşe getirmek için bire,bir.Neden olmasın ,çok mantıklı yol.

Tavukçulara gider satın alırız bu kadar basit :)
Bağırsaklarını cüzi bir miktara satarlar muhtemelen.

Taygun KOCABIYIK
21-06-2008, 22:23
Cem abi tavuk taşlığı, ciğeri, kalbi falan bulunur ama bağırsak bulunmaz diye düşünüyorum. Eskisi gibi değil tavukçular açık satılanlar bile markalı. Bulunması biraz zor olur gibi ama işe yarıyorsa elbet aramaya değer.

Haa süt kuzu bağırsağı bulursanız bana yarım ekmek arası bırakma yapabilirsiniz kesin yakalanırım :D

alii
09-11-2008, 18:49
tek kullandığım yem tavuk göğsüdür.iyi iş yapıyor adana kaldırım ve haylazlıdatavuğu tek geçerim

vezzoso
12-11-2008, 11:57
tavuk göğsü güzel iş yapan bir yem ama akdeniz bölgesinde dez avantajları çok fazla ben kıyıdan avlanıyorum daha yem suya girer girmez yeme ilk gelen yengeç ama yengeç deyip geçme kiloluk yengeçler çekerken dışardan biri görse adamın ağzı açık seni izler.yeme diğer gelen su canlısı ise lanet balon balığı öyle lanet bir balık ki misinayı hatta igneni kesecek kadar keskin dişleri var (atmıyorum benim iğnemi kesen büyüklükte bir balon kaçırdım)artık bunlardan sıra gelirse yeme çupra istavrit ve belki saydığın balıklarda gelir.ben bundan sonra tavuk göğsü kullanmayacam ama senin azmin ve sabrın varsa dene belki antalya mersin gibi değildir:)

ekber kaptan
08-02-2009, 00:09
arkadaşlar ben tavuk göğsünün kurutulup kullanılmasına karşrıyım belki dayanıklı oluyor ama verim düşüyor tazecik tavuk göğsünü taktınmı oltaya gelsin mercanlar hanozlar tongalar trançalar ha bide karidese göre balok balığı daha rağbet ediyo tavuğa dez avantajı var...karidesten bide kendi imkanlarınızla kürekle denmizden çıkardığınız kurtlar...

seyirsubayi
08-02-2009, 10:03
tavuk gogsu arada benımde kullandıgım bır yem.. fakat cokta basarılı sonuc aldıgım söylenemez.. genelde erkekmercan ve ızmarıt ısparozda cok etkılı :)) cok zorda kalırsam kullandıgım bır yem ....

zeki demirkan
08-02-2009, 15:08

Evet çok avlandım.Tavuk göğsünü 1 gün
önceden alıp tuzlayıp dolaba koyarım.(buzluğa değil)
ertesi gün balığa giderken götürürüm küçük parçalar
halinde keserim avlanırım.gerçekten iyi bir yem.tavsiye ederim.:)

ymdogan
08-11-2009, 16:32
gecen hafta denedik ince uzun kesip tuzladiktan sonra suyunu gazete kagidiyla cektirdik. ve karagoz, cupra, istavrit aldik.

Necati ARAT
09-11-2009, 07:56
gecen hafta denedik ince uzun kesip tuzladiktan sonra suyunu gazete kagidiyla cektirdik. ve karagoz, cupra, istavrit aldik.

Helal olsun afiyet bal şeker olsun..

ymdogan
10-11-2009, 10:30
Helal olsun afiyet bal şeker olsun..

Tesekkurler Darisi sizin basiniza olsun daha iyileri sizin olsun.

Turgay Yüksel
23-10-2011, 11:34
Hemen hemen her gün Olta ile kıyıdan avlandığımdan ekonomik olarak düşünüp tavuk göğsü denedim Didim'de ...Bir hafta süre ile hiç bir şey alamadım...Vuruş bile hissetmedim....Haftasonları oğlum da katıldı bana 12 yaşında ...O mamun attı show yapdı....

Bursa_Erkan
23-10-2011, 15:42
Hemen hemen her gün Olta ile kıyıdan avlandığımdan ekonomik olarak düşünüp tavuk göğsü denedim Didim'de ...Bir hafta süre ile hiç bir şey alamadım...Vuruş bile hissetmedim....Haftasonları oğlum da katıldı bana 12 yaşında ...O mamun attı show yapdı....

Hocam bende bir denicem bakalım denemekten zarar gelmez.Bu arada oğlunun shov yapması normal babası balıkçı:)

alii
23-10-2011, 20:07
arkadaşlar tavuk etini ben devamlı kullanırım,şöyleki tavuk etiyle karidesi denedim,inanın değişik şekillerde denedim,bir iğneye karides bir iğneye tavuk taktım,bir oltaya tavuk ,diğer oltaya karides taktım,hiç fark etmiyor ve tavuk etini tuzlayıp da kullandığımız için kolay düşmemesi de artısı,yani tavuk eti iyidir,deneyimlerimle sabittir,herkese rastgele.

serkangg
16-11-2012, 11:57
Ben de kullandım. Lidaki, mırmır, karagöz tutmuşluğum var (Gerçi çoğu limit altı olduğunda iade edildi).